Етапи будівництва будинку з бруса, газобетону, цегли, колоди, вибір матеріалів, проект, технологія, фото

Ідеальний заміський будинок повинен повністю відповідати потребам, смакам і способу життя господарів. Купити готове житло з необхідними параметрами дуже складно. Зате його можна побудувати. Якщо звернутися до хорошу будівельну компанію, можна отримати сучасний комфортний котедж за мінімальний термін. Тривалість будівельних робіт залежить від типу будівлі і основного стінового матеріалу. Так, етапи будівництва будинку з бруса і, наприклад, з газобетону відрізняються за технологією та за тимчасовими витратами.

У будь-якому випадку будівництво може бути розпочата і закінчена в один будівельний сезон. Швидше всього зводяться модульні будинки. На їх спорудження витрачається менше тижня. Найбільш трудомісткі будинку – цегляні. Вони будуються за кілька місяців.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Будівництво цегляного будинку Джерело es.decorexpro.com

1. Вибір ділянки

Першим етапом будівельного процесу можна назвати вибір ділянки, на якому буде стояти котедж. Від його особливостей, багато в чому буде залежати вибір проекту. При підборі будівельного майданчика необхідно враховувати наступні фактори:

 • розташування ділянки;

 • навколишня інфраструктура;

 • можливість підключення комунікацій;

 • рельєф місцевості;

 • якість ґрунту;

 • розмір ділянки;

 • форма ділянки.

На ділянці з максимально рівним рельєфом, правильної прямокутної формою і міцним грунтом можна побудувати будинок з будь-якими параметрами. На ділянках з проблемною грунтом виникне багато додаткових питань при будівництві великих котеджів з важких матеріалів. Крім того, вони можуть просто не підійти для спорудження будинків з глибоким цоколем.

Ділянки з неправильною формою або вираженим рельєфом істотно звужують можливості вибору проекту. На них можна побудувати тільки невеликий будинок, спеціально розроблений для складної будмайданчика.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Будинок на рельєфному ділянці Джерело pinterest.es

2. Вибір будівельної компанії

Бажано визначитися з фірмою-будівельником ще до моменту вибору стінового матеріалу і проекту. Справа в тому, що, звернувшись до досвідчених професіоналів, приватний забудовник автоматично отримує допомогу кваліфікованих консультантів. Крім того, хороша фірма обов’язково запропонує своєму клієнтові проект по знижці або навіть безкоштовно, а це важливий бонус для будівельного бюджету.

3. Вибір матеріалу

Наступний крок – це вибір матеріалу для стін майбутнього будинку і відповідної технології будівництва. Найчастіше будують з таких матеріалів:

 • цегли;

 • керамічних блоків;

 • бетону;

 • газобетону;

 • пінобетону;

 • бруса;

 • колоди;

 • сіп-панелей;

 • за каркасною технологією.

Вибираючи матеріал, потрібно враховувати його технічні характеристики. Так, наприклад, цегляні і бетонні монолітні котеджі надійні і довговічні, але вимагають великих матеріальних вкладень.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Новинка на будівельному ринку – приватні будинки з залізобетонних панелей Джерело reformtheweb.com

Дерев’яні будівлі ідеальні для заміського проживання за всіма показниками, однак вони невибагливі в обслуговуванні. Найважливішим етапом будівництва дерев’яного будинку є закупівля якісної деревини, яка повинна бути правильно заготовлена та оброблена захисними складами.

Ніздрюваті бетони (пінобетон і газобетон) відносно недорогі. Будинку з них прості в обслуговуванні і економічні в експлуатації. Але створити проект якісного пінобетонного або газобетонного котеджу може тільки кваліфікований архітектор, який врахує в розрахунках специфіку матеріалу і грамотно підбере відповідний тип блоків.

Каркасні будинки та будинки з сип-панелей будуються дуже швидко і коштують зовсім недорого. Але за станом швидкомонтованих споруд потрібно уважно стежити, при необхідності здійснювати заміну тих або інших елементів конструкції. Інакше будинок не зможе довго прослужити.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Будівництво каркасного будинку Джерело stroyert.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

4. Вибір проекту

Це основний і дуже відповідальний етап. Вибирати проект потрібно разом з консультантом, в ролі якого може виступити архітектор або професійний будівельник. Щоб зробити вірний вибір, необхідно враховувати безліч нюансів, основні з яких наступні:

 • особливості ділянки;

 • особливості будівельного матеріалу;

 • площа;

 • поверховість;

 • склад приміщень;

 • тип планування;

 • архітектурний стиль.

Краще відразу прописати головні вимоги до котеджу, і тільки після цього приступати до вибору архітектурного рішення. В процесі вибору архітектурного рішення варто прислухатися до рекомендацій консультанта, який допоможе прийняти правильне рішення з точки зору професіонала.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Вибираємо проект будинку Джерело storgram.com

5. Підготовка ділянки

Безпосередньо будівництво починається з підготовки будівельного майданчика. Цей крок, про який часто забувають недосвідчені забудовники, включає в себе відразу кілька етапів будівництва будинку з цегли, бетону, панелей або дерева.

При підготовці ділянки спочатку приділяють увагу комунікацій, якщо вони проходять по його території. Комунікаційні лінії або переносяться відповідно до архітектурної документацією, або тимчасово вимикаються. Після цього будмайданчик звільняється від старих будівель. Далі видаляються всі зелені насадження, які можуть перешкодити будівництву або підвозу матеріалів.

Якщо при купівлі ділянки не була отримана точна інформація про глибині пролягання ґрунтових вод, то в процесі його підготовки проводяться геодезичні заходи. Потім за допомогою спецтехніки вирівнюють ґрунт.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Підготовка ділянки для будівництва будинку Джерело www.remontnik.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

6. Закупівля матеріалів

На цьому етапі важливо не помилитися з кількістю і якістю закуповуваних матеріалів. Все має бути підраховано ще в процесі проектування, причому з урахуванням непередбачених витрат на бій, пошкодження при перевезенні і т. д.

Якщо немає можливості зберігати матеріали на ділянці, можна розділити на закупівлю кілька «заходів». Спочатку слід закупити все необхідне для спорудження фундаменту і коробки будинку. При співпраці з будівельною компанією можна розраховувати на оптові ціни і не переживати про те, що під виглядом сертифікованих товарів закупівлю потраплять неякісні фальсифікати.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Закупівля будматеріалів на оптовому складі Джерело rdstroy.ru

7. Спорудження фундаменту

За витратами часу і коштів цей етап залежить від того, з якого матеріалу буде зводитися будинок. Для цегляних будинків потрібен грунтовний дорогий фундамент. Чим легше будматеріал, тим простіше і дешевше фундамент.

На даному етапі будівництво будинку з газобетону або пінобетону необхідно уважно контролювати. Цим зазвичай займається проектувальник. Справа в тому, що ніздрюваті бетони мають малу вагу і тому можуть стояти на легких фундаментах. Але з іншого боку комірчасті стінові блоки можуть розтріскуватися під впливом усадки і вібрації грунту, і уникнути цього можна тільки за допомогою спорудження фундаменту з підвищеною міцністю.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Будівництво фундаменту будинку Джерело nauka-i-religia.ru

8. Зведення стін

Стіни будуються у відповідності з проектом. Тут головне не порушувати технологію. Будівельна бригада повинна складатися з майстрів, які мають досвід роботи з застосовуваним стіновим матеріалом. Найскладніше знайти хороших мулярів для ведення цегляної кладки.

Даний етап будівництва будинку з оциліндрованої колоди або бруса вимагає залучення бригади, що спеціалізується на будівництві зрубів. Швидкомонтовані будинки – це окрема категорія архітектурних споруд, і в цій сфері теж є свої фахівці.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Будівництво каркасного швидкомонтованих будинку Джерело dostroj.blogspot.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будівництво будинків з оциліндрованої колоди.

9. Покрівельні роботи

Покрівля може бути горищних або мансардної. Крім того вона може мати просту або складну конфігурацію. Звичайні двосхилі дахи для горищних котеджів зводяться дуже швидко і без особливих проблем. Найбільше часу займає споруду мансардних дахів складної форми з мансардними, слуховими і фронтальними вікнами. Чим складніше покрівля, тим більш відповідальним повинен бути підхід будівельників, так як неякісне облаштування покрівельного пирога – це зайві тепловтрати і підвищена вологість в будинку.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Облаштування покрівлі будинку Джерело thetimes.co.uk

10. Монтаж дверей та вікон

Вікна і двері встановлюються саме на цьому етапі для того, щоб отримати коробку будівлі. Однак у процесі проведення подальших робіт скла, рами та дверні полотна можуть бути пошкоджені. Тому до закінчення будівельного процесу вікна та двері з обох боків закривають захисною плівкою.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Установка вікон і дверей Джерело stock-fenetre.com

11. Підведення комунікацій

Готовий будинок, ще до оздоблювальних робіт, підключають до водопроводу, каналізації, газопроводу. Встановлюється опалювальне обладнання. Лінія електромережі підводиться перед початком будівництва, так як електрика потрібно для повноцінної роботи будівельників. Після зведення стін і покрівлі електропроводка розводиться по будинку і ділянки згідно з розробками архітектора.

Часто в заміських будинках замість центральної каналізації облаштовується власна вигрібна яма з септиком. Це теж здійснюється на даному етапі. Для забезпечення будинку водою може бути викопана власна свердловина.

Этапы строительства дома из бруса, газобетона, кирпича, бревна, выбор материалов, проект, технология, фото

Інженерні комунікації будинку Джерело cadmaster.ru

12. Оздоблювальні роботи

Внутрішня і зовнішня обробка може вестися паралельно, так як для зовнішніх і внутрішніх робіт потрібні різні бригади робітників. Зовнішня обробка нерідко включає шар гідроізоляції та утеплення. Це залежить від архітектурного рішення. Внутрішнє оформлення у звичайному проекті не прописується. Воно може бути виконане по імпровізованому проектом майбутніх мешканців або за професійною дизайн-проекту. Другий варіант, звичайно, краще.

Відео опис

Наочно про зовнішню обробку газобетонного будинку дивіться у відео:

Будівництво «під ключ»

Сучасні будівельні компанії пропонують своїм клієнтам не просто зведення будівлі з комунікаціями, а будівництво «під ключ». Будинок «під ключ» здається замовнику повністю готовим до вселення. У такому будинку встановлюється все необхідне побутове обладнання, освітлювальні прилади, сантехніка, а також забирається все будівельне сміття з ділянки. Господарям залишається тільки завести меблі та особисті речі.

Відео опис

Всі етапи робіт по зведенню будинку з оциліндрованої колоди «під ключ», дивіться у відеоролику:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як побудувати будинок з полістиролбетону.

Висновок

Вище перераховані всі етапи будівництва котеджу. Клієнти відповідальних будівельних компаній можуть у ці подробиці не вникати. Але краще знати заздалегідь, що і в якій послідовності має відбуватися.

Оцінок 0