Фарба для фасаду дерев’яного будинку: різновиди та вибір

Вибираючи фарбу для дерева, особливо це стосується фарбування фасадів дерев’яних будинків, 99% людей запитують про термін служби і гарантії. І це природно, тому що реставрація фасадів дерев’яних будинків – основна «головний біль» їх власників.

У цій статті Ви дізнаєтеся фактори, що впливають на довголіття лакофарбового покриття і чому навіть хороша і якісна фарба для дерева – це всього лише 30% успіху!

Краска для фасада деревянного дома: разновидности и выбор

Правильно вибране лакофарбове покриття прикрашає деревину Джерело rikedom.ru

На те, як довго прослужить фарба для фасаду, впливають наступні фактори:

 • Тип лакофарбового покриття.

 • Технологія нанесення.

 • Архітектура та розташування будинку.

 • Догляд.

 • Сама фарба.

 • Тепер розглянемо ці чинники докладніше.

  Тип лакофарбового покриття

  Типи покриттів поділяються на два типи: просочувальні і створюють плівку (просочення деревини та плівкове покриття).

  До просоченням відносяться: грунти і алкідно-акрилатні фінішні суміші (які саме просочення!).

  До плівкових матеріалів відносяться: акрилові склади (більшість укривних матеріалів), масла для дерева, плівкові блакиті.

  Візуально просочувальні склади від плівкових можна відрізнити по в’язкості. Плівкові завжди набагато густіше, як кажуть професіонали – «з високим вмістом сухого залишку». Ось саме цей «сухий залишок» і є та сама плівка, яку вимірюють товщинометром і рекомендовану товщину якої можна побачити у багатьох технічних описах до фарб.

  З плівками є дві, всім знайомі, проблеми – лущення і вимивання з часом (масла для дерева, наприклад).

  Краска для фасада деревянного дома: разновидности и выбор

  Будь-яку речовину або фарбу періодично доведеться оновлювати Джерело rikedom.ru

  Відмінність просочень для дерева від плівок в тому, що вони глибоко проникають в саму структуру дерева, не створюючи на ній плівку. Просочення проникають в дерево разом з пігментом. Пігмент – це головна захист від ультрафіолету. Тобто виходить, що просочення захищає дерево, а дерево захищає просочення. З часом просочення все-таки вимивається з дерева, тому необхідний догляд, про який ми поговоримо далі.

  Також до явного переваги просочень можна віднести те, що просочення не закупорюють пори дерева, а це дуже важливо для нормальної роботи дерев’яної стіни, як огороджувальної конструкції. Коли зовні «мінус», а всередині «плюс», неминуче виникає точка роси, тобто волога, якій потрібно обов’язково кудись дітися. Паропроникність самої фарби для дерева тут значення не має, вона мізерно мала, порівняно з тим, скільки вологи «забирає» і «віддає» деревина. Тут важливо саме «як працює» покриття: створює плівку або залишає пори дерева відкритими.

  Все це безпосередньо впливає на термін служби покриття дерев’яного будинку і на збереження самої деревини.

  Відео опис

  Як ведуть себе просочення і масла – у відеоролику:

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу будівництва дерев’яних будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Технологія нанесення

  Дуже і дуже важливий пункт, що впливає на довголіття будь фарби для дерева.

  Перший етап – це підготовка під фарбування (всім відома-шліфування). Нехтування цим етапом «виливається» в порожню витрату грошей і зусиль. Шліфувати необхідно будь-який матеріал колода або клеєний брус, вагонка або блок-хаус. Всі доводи про те, що клеєний брус, наприклад, або вагонка «і так шлифованы» не вірні, тому що виробничі верстати закривають усі пори дерева наглухо і в таку поверхню ніщо не здатне вбратися. Навіть плівковим матеріалів не забезпечується належна адгезія.

  Має значення також зерно шліфування. Часто можна бачити ситуації, коли господар будинку визначає якою повинна бути шліфування, адже в його поданні має бути «дуже гладко і приємно на дотик». В результаті зруб «блищить, як великоднє яйце», але є одна проблема: в таку поверхню нічого ніколи не вбереться, а значить, фарба не буде триматися.

  Функція шліфування – не тільки естетична. Шліфування потрібна для подальшого забезпечення поглинання ґрунту і фарби.

  Краска для фасада деревянного дома: разновидности и выбор

  Поверхня деревини має бути правильно відшліфована Джерело rikedom.ru

  Ще можна зустріти випадки, які називаються – «не дошлифовали». Це стосується зняття обвітреної деревини (під УФ і вітром деревина «обвітрюється» (сіріє), таку поверхню не можна фарбувати), коли майстри не добираються до «живих» волокон дерева. Особливо часто це присутній на об’єктах, де ведеться перешліфовка, тобто зняття старого покриття (реставрація).

  Другий етап – саме нанесення. Адже навіть просочення можна нанести як плівку. Тут дуже важливо знайти професіонала, який досконало обізнаний з технологією продукту і, головне, має досвід роботи з даним продуктом. Наприклад, просочення наносяться методом втирання, а така робота і по трудомісткості і, відповідно, за вартістю, відрізняється від простого нанесення плівкових продуктів.

  Часто можна бачити опис технології в три пункти: «шліфування (зерно таке-то), грунтування і фарбування в два шари». Насправді все набагато складніше і специфичнее, оскільки є багато нюансів, що відрізняють фарбування, скажімо, на оциліндрованому колоди і клеєного бруса, на колоді ручної рубки «під рубанок» і на тому ж колоді, обробленому «під скобель». Від того, наскільки майстер розуміє різницю між цими матеріалами безпосередньо залежить якість його роботи.

  Архітектура і розташування будинку

  Всім відомо, що головний «ворог» фарбування дерев’яних будинків – це УФ випромінювання (сонячне). І чим більша площа стін потрапляє під агресивний вплив сонця, тим більшого догляду вимагає будова. Стіни з короткими покрівельними свесамі, відкриті елементи – перила, балкони, перголи – все те, що знаходиться під прямим попаданням сонця, дощу, снігу – всього цього потрібен постійний своєчасний догляд.

  Краска для фасада деревянного дома: разновидности и выбор

  Чим більше площа дерев’яної стіни, тим ретельніше треба за нею доглядати Джерело rikedom.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як пофарбувати фасад будинку.

  Також важливо розташування самого будинку. Наприклад, будинку на березі моря, лакофарбове покриття якого піддається постійному впливу вітру з піском (такий собі природний піскоструй), буде потрібно більш частий догляд.

  На стінах будинку, розташованого в лісі, пилок від дерев осідає на верхівках колод чи фасках бруса, також окислюючи і знижуючи термін служби покриття.

  Ладу відкриту терасу, з дерев’яними огорожами потрібно бути готовим до щорічного догляду (відновлення покриття).

  Красиві великі звиси покрівлі (стиль «шале») – відмінне рішення, так як прекрасно зберігають лакофарбове покриття фасаду.

  Виходить, що одна і та ж фарба по дереву, але на різних по архітектурі будинках – буде по-різному служити. Створення красивої, гармонійної, а головне – правильної архітектури дерев’яного будинку це ціле мистецтво.

  У сучасному світі найчастіше замовник хоче щось нетривіальне для себе, проте архітектору слід враховувати і розуміти роботу такого «примхливого» матеріалу, як дерево, тобто – грамотний підхід з поглядом на майбутнє.

  Догляд за лакофарбовим покриттям

  А тепер найважливіше – будь-якого дерев’яного будинку зовні необхідний догляд за покриттям.

  Це можна порівняти з технічним обслуговуванням автомобіля. Адже яким би дорогим і якісним не був автомобіль, йому все-одно потрібна заміна масла, фільтрів та інше.

  Краска для фасада деревянного дома: разновидности и выбор

  Всі частини дерев’яного будинку вимагають уваги та догляду Джерело rikedom.ru

  Навіть фасади кам’яниць мають свій термін служби. Що ж говорити про дерево, анизотропном матеріалі, яка протягом всього часу «живе своїм життям», набирає вологу, віддає її, але тим самим підтримує мікроклімат в будинку – цим воно і цінно!

  Тому не варто сподівається і шукати «вічні» фарби. Достатньо просто розуміти: «якщо я виберу цю фарбу, можна надалі буде доглядати за покриттям?»

  Цікаво що, коли людина вперше забарвлює свій будинок, над цим питанням мало хто замислюється. Навпаки, коли приходить ситуація що покриття стін потрібно сошлифовывать і фарбувати заново, а це досить довгий і дороге «задоволення», саме тема догляду за лакофарбовим покриттям надалі постає на перше місце!

  І навіть якщо правильно обраний матеріал і дотримана технологія – доглядати за покриттям слід регулярно і вчасно! Краще всього, коли регулярний огляд будови виконує спеціаліст, виконував роботу по фарбування дерев’яного будинку. В учасників асоціації PROF for WOOD навіть є практика, коли видають спеціальні «паспорта технічного обслуговування».

  Сама процедура догляду полягає в нанесенні фінішного шару фарби для дерева, тобто – допитывании складу там, де це необхідно. Стандартно – це сонячна сторона і всі відкриті елементи. Як правило – пів дня роботи і кілька літрів фарби.

  До щорічного догляду за дерев’яними будинками можна також віднести миття фасадів. Для цих цілей навіть існують спеціальні шампуні для дерева. Дуже корисна процедура, також продовжує термін служби лакофарбового покриття.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що краще вибрати – баню в будинку або отдельностоящую.

  Сама фарба для дерева

  В інтернеті вся класифікація фарб ділиться виключно за їх складом: алкідні, акрилатні, алкідно-акрилатні, олії, на воді, на сольвенті і т. д. Потрібно володіти недюженными знаннями в хімії щоб зрозуміти, що до чого. І навіть володіючи певними знаннями, склади фарб не так важливі, як ПРИНЦИП їх дії ВЖЕ пофарбованому стані. Тому радимо не морочити голову, а враховувати ці основні пункти:

  • Для якої саме частини конструкції призначена дана фарба для стіни або звису покрівлі, для тераси або вікон/дверей.

  • Якщо фарба вибирається для стіни, виконаної з матеріалів природної вологості – колода, профільований брус – покриття з такого матеріалу має обов’язково володіти хорошою влагорегуляцией (саме сам принцип покриття, а не фарба!!!) . Забезпечити її можуть тільки просочення, за умови, що нанесені вони правильно (не закупорюючи пори дерева).

  • Принцип нанесення фарби для дерева – плівкове нанесення або просочує. Плівкове нанесення на стінах фасаду призведе в подальшому до перешліфовці. За пропитывающем нанесенням можна доглядати, головне, регулярно. Плівкове нанесення не забороняється, наприклад, на підшивки покрівлі, а також використовується при фарбуванні вікон/дверей.

  • Хороша фарба для дерева обов’язково має сертифікати і знаки якості. Авторитетними є: знак блакитного ангела, сертифікат «дитячих іграшок» і підтвердження експертних лабораторій з безпечної емісії шкідливих речовин. За наявності цих документів можна говорити про відповідальне ставлення виробника лакофарбової продукції до навколишнього середовища та здоров’ю людини.

  Відео опис

  У наступному відео – презентація лінійки фарб Remmers Exclusive:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про родзинку дизайну — колекцію меблів з пофарбованого піску.

  Нам можна вірити

  Наприкінці хочеться додати, що ця стаття написана людиною, що має 12-річний практичний досвід фарбування дерев’яних будинків. Самостійне впровадження практики догляду за фасадами, про який йдеться у цій статті, дозволило тривалий час спостерігати за поводженнями фарб для фасадів в реальних умовах, аналізувати і робити висновки. Сподіваємося Вам була корисна дана інформація.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, наскільки вам здається простим підбір фарби для фарбування фасаду заміського будинку. Це можна зробити самому або краще звернутися до фахівця?

  Оцінок 0