Фарбування бетонної огорожі, чим і як пофарбувати, вибір фарби, фото

Визначивши межі своїх володінь залізобетонним парканом, власник в обов’язковому порядку повинен перейматися захистом необробленої поверхні. Фарбування бетонного паркану, на перший погляд просте захід, пов’язаний з безліччю тонкощів і нюансів. Робота вимагає професійних навичок і дотримання технологій. Недосвідчена в характеристиці фарбувальних матеріалів людина, ризикує даремно витратити гроші та час.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Бетонна огорожа має необхідну надійність і чудово виглядає на доглянутому ділянці Джерело ko.decorexpro.com

Переваги конструкцій

Зробивши вибір на користь бетонної огорожі, споживач набуває ряд потенційних переваг:

 • естетичний вигляд – уподобання господаря легко вдягаються у форму;

 • доступний ціновий діапазон – відмітна риса, не впливає на якість;

 • швидкий монтаж – залежно від протяжності, професійна установка проводиться протягом доби.

Правильна експлуатація забезпечить довготривалу службу і надійність.

Навіщо потрібно фарбувати бетонний паркан

Бетон міцний матеріал, але завдяки пористій структурі піддається впливу зовнішніх впливів і природних явищ.

При атмосферних опадах волога проникає та накопичується в глибині споруди. Низькі температури змінюють фізичні властивості води – розширюють обсяг. Періодичне замерзання і відтавання істотно знижують міцність бетону.

Місця скупчення рідини – улюблена середовище проживання спорів цвілі і спорових рослин – мохів, лишайників, грибків. Активно розмножуючись, непривабливі плями псують зовнішній вигляд огорожі.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Без захисного покриття бетонну огорожу втрачає зовнішній вигляд і міцність основи Джерело fizzano.com

Згубно діє на огорожа сусідство промислових підприємств і магістральних трас. Викинуті в атмосферу агресивні токсичні елементи запускають руйнівні процеси, навіть у камені.

Все це призводить до утворення тріщин і сколів на необробленій поверхні. Фарбування бетонної огорожі запобіжить сумні наслідки. Крім того, правильно підібрана колірна гамма гармонійно впише конструкцію у загальне стильове рішення домовик споруди та присадибної ділянки.

Важливий психологічний аспект. Оточивши себе сірим кольором, людина на підсвідомому рівні позбавляється яскравих позитивних емоцій. Додати фарб в буденне життя – зайвий шанс піти від депресивних станів. Адже зорове сприйняття світла переходить в тактильні відчуття.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Засіб для очищення бетону від цвілі і спорових рослин Джерело lingot.kiev.ua

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу фарбування парканів та огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Підготовчий етап

Консультація грамотного фахівця допоможе визначити, чим пофарбувати бетонний паркан, кількість необхідного матеріалу, його якісні характеристики і послідовність робіт.

Початковий етап – ґрунтування, проводиться для забезпечення надійного зчеплення між шарами фарби і верхній зовнішністю огорожі. Крім того, попередня обробка дозволяє виправити вбираючі здатності бетону.

В першу чергу здійснюється очищення поверхні від накопичених забруднень. Бетонні елементи покриваються мильним розчином і через певний проміжок часу зачищаються твердою щіткою. Якщо паркан вже піддавався фарбування, застаріле покриття видаляють спеціальними змивами.

Потім секції промивають чистою водою і ретельно просушують. Металеві частини конструкції відшліфовують і змащують якісним засобом проти корозії. Тріщини і відколи закладають цементно-піщаним розчином. При подальшому використанні фарб, з підвищеною паропроникністю, поверхню покривають гідроізоляційною сумішшю. Після реставраційних робіт відводять час на повторну просушку.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Закладення тріщин і підготовка поверхні бетону перед фарбуванням Джерело mastersaite.ru

Переходячи безпосередньо до процесу ґрунтовки враховують наступні деталі:

 • при виборі фарб і грунтовок пріоритет віддається одному виробнику;

 • склад для попередньої обробки на водній основі застосуємо тільки до раннє незабарвленим поверхонь;

 • органічна грунтовка призначена для виробів з низькопробного бетону;

 • складом обробляють обидві сторони бетонних секцій;

 • для якнайшвидшого нанесення використовують валики, важкодоступні місця опрацьовують пензлем.

В залежності від грунту подальша просушування займає від 12 годин до доби. Органічні сполуки не бояться низьких температур. Поліуретанова суміш – виняток, але ефективність її захисних властивостей вище усіляких похвал. Водна основа стартового шару «воліє» підвищену атмосферну вологість.

Відео опис

Вибір лакофарбових матеріалів і технологія фарбування бетонної огорожі розглянута в наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фарбування дерев’яного будинку.

Вибір лакофарбових матеріалів

При виборі матеріалів основне значення надається їх характерних особливостей. Щоб не заплутатися в широкому асортименті фарб для бетонних парканів слід розібратися в притаманних їм властивості.

 • Силікатна. В основі паропроницаемой фарби – рідке скло. Добре контактує з поверхнею, володіє незвичайною водостійкістю, запобігає утворенню грибків і цвілі, не піддається агресивному впливу хімічних речовин.

 • Водоемульсійна. У складі частинки і пігменти полімерів. Переваги – прийнятна вартість, різноманіття колірних відтінків, суміш швидко сохне без утворення тріщин. Недоліки – сприйнятливість до температурних коливань, вологості, пошкоджень.

 • Акрилова. Класичний варіант водно-дисперсійної фарби. При висиханні втрачає свій властивості – розчинятися в рідинах. Стійка до впливу сонячних променів і вологи, відрізняється підвищеною екологічністю. Вибираючи колір, враховують незначне потемніння після нанесення.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Технологія нанесення фарби на поверхню бетону за допомогою пульверизатора Джерело arka-green.ru

 • Латексна. Хімічна основа: акриловий сополімер. Не відрізняється довговічністю, але латекс надає фарбувального матеріалу різний глянсовий відтінок. Характерна особливість дозволяє створити блискучий сяяння.

 • Гумова. Унікальність бетонної фарби – здатність змінювати фізичні властивості при перепадах температури. Еластичність матеріалу забезпечує термостійкість, гідроізоляційні здібності, стійкість до впливу негативних факторів.

 • Масляна. Покриття захищає пофарбовану поверхню від зовнішнього впливу, заселення мікроорганізмів, скупчення бруду, проникності парів. Слабка ланка – нетривалий термін експлуатації, швидке вицвітання.

Купуючи фарбувальний матеріал слід переконатися, що він призначений для зовнішніх робіт. Суттєва деталь – матова фарба добре маскує невеликі дефекти, глянець – підкреслює.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Фарбування бетону акриловою фарбою з допомогою пензля Джерело radiomoon.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фарбування будинку всередині.

Кольорове рішення

Колірні переваги – прерогатива покупця. Якщо вибір зробити важко, можна спробувати комп’ютерний варіант підбору кольорових фарб і їх гармонійне поєднання.

Дизайнерські рішення базуються на простих принципах:

 • правило 3 кольорів – значна частина основного кольору, доповненого поєднується колірним відтінком і 10% акцентує кольору;

 • виняток строкатих кричущих кольорів у спільній композиції – химерність не приваблює, а що відштовхує;

 • застосування безбарвних фарбувальних речовин тільки на поверхнях, які не мають вад;

 • білі відтінки вдало поєднуються з основною палітрою фарб;

 • імітація природних матеріалів проводиться квітами близькими до оригіналу;

 • огорожа в зелених відтінках – прекрасний фон, при наявності на присадибній ділянці великої кількості квітучих декоративних рослин;

 • гармонійно поєднується покрівля, підібрана під фасад будинку, а колір паркану – під покрівлю;

 • огорожа маленького дворика краще фарбувати у світлі тони – це не дозволить візуально звузити невеликий простір;

 • якщо розмір присадибної ділянки відрізняється масштабом віддають перевагу темні відтінки – візуальну гарантію захищеності;

 • при оштукатуреному сірому фасаді домовик споруди увага акцентується на яскравих фарбах.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Бетонний паркан темних відтінків з застосуванням патини Джерело pnx.com.ua

На який би відтінок не впав вибір, головне пам’ятати, що колір притягує погляд, народжує емоції і передає сенс.

При закупівлі фарбувального матеріалу необхідно простежити приналежність всіх ємностей до однієї партії. В іншому випадку є шанс придбати різні відтінки. Якщо кольорове рішення передбачає процедуру колерування, всі маніпуляції виконують в місці покупки.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про фарбування вагонки всередині будинку.

Технологія нанесення

Основні роботи проводяться в сонячну безвітряну погоду з мінімальною вологістю. Щоб вистачило часу на фарбування і просушування краще проконтролювати атмосферне прогноз.

При опадах захисний шар втратить якісні переваги, а сильні пориви вітру забруднять поверхню.

Вибір способу як пофарбувати бетонний паркан залежить від рельєфу поверхні. Ідеальний варіант нанесення – використання зручного і професійного устаткування.

Для створення однорідності колірного відтінку барвник ретельно перемішують. Кути і важкодоступні області опрацьовують пензликом, при цьому попереджають патьоки, рівномірно розподіляючи складу.

Покраска бетонного забора, чем и как покрасить, выбор краски, фото

Для імітації малюнка каменю важливим моментом є правильне нанесення розмітки. Джерело 1beton.info

Щоб запобігти забруднення нижньої частини конструкції, спочатку фарбують верхні секції. Для згладжених поверхонь допустимо використання валика. При обробці підстави стежать, щоб фарба повністю заповнювала бетонні пори.

Після просушування первинного шару огорожа повторно фарбують за допомогою фарбопульта. У більшості випадків подвійний шар забезпечує насичений відтінок і глибоке фарбування. Втім, кількість повторних нанесень залежить від примхи і уподобань господаря.

Нюанси фарбування імітації

Додати унікальність рівною бетонної площі допоможе імітація під природний камінь. Поетапно процедура виглядає таким чином:

 • огорожа покривають базовим шаром, залишають на просушку;

 • олівцем і будівельної лінійкою основу розмічають у відповідності з розмірами імітованих матеріалів;

 • поверх обраної розмітки клеять малярську стрічку;

 • відкриту площу фарбують відтінком, обраним для імітації;

 • після чергової просушування стрічку видаляють.

Не порушені повторним шаром ділянки визначають межі так званих каменів.

Відео опис

Деякі тонкощі нанесення патини на бетонний паркан дивіться у наступному відео:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про особливості фарбування дерев’яного будинку.

Висновок

Незважаючи на уявну простоту, фарбування бетонних конструкцій, тим більше таких, що постійно знаходяться під впливом сонця, вітру і дощів, досить клопітка заняття. Якщо що-то зробити неправильно, то термін служби фарби буде набагато менше розрахункового. У кращому випадку повторне фарбування доведеться виконувати раніше наміченого терміну, а в гіршому – роботу доведеться переробляти.

Оцінок 0