Гідроізоляція ванної

Без водопостачання складно уявити будь-яку житлову споруду в наш час. Для того щоб убезпечити від затоплення сусідів знизу, ми розповімо, як зробити гідроізоляцію підлоги у ванній кімнаті. До того ж захист від проникнення води крізь стики кахельної плитки не буде згубно впливати на стяжку підлоги. Адже в будь-якому випадку при прийнятті душу або ванни не всі краплі, що потрапили на поверхню стін і підлоги, випаровуються.

Гидроизоляция в ванной Гидроизоляция в ванной Гидроизоляция в ванной Обмазувальна гідроізоляція є більш надійною

Найпростіша, але недовговічна обклеювальна гідроізоляція — толь і руберойд.

На основі того ж бітуму, модифікованого полімерами і поліестером або армованого склотканиною, виготовляють рулони або плівки, якими обклеюють ванну кімнату перед процесом настилу підлоги. Це вже більш сучасні матеріали, такі як экофлекс, изопласт, изоэласт і мостопласт; можуть бути самоклеючими або наплавляемыми. Природно, самоклеючі користуються особливим попитом серед споживачів.

При цьому сама гідроізоляція методом обклеювання не дуже популярна, так як має ряд недоліків:

  • може створювати різкий запах;
  • необхідно максимально вирівняти поверхню, допускається нерівність не вище 2 мм;
  • обов’язково повинна бути ґрунтовка бітумною емульсією;
  • складність при монтажних роботах (обов’язково повинні бути навички).

На чому зупинити свій вибір?

З чого зробити гідроізоляцію підлоги у ванній – вирішувати вам самостійно. Це залежить від виду основи підлоги. Також необхідно врахувати особливості обладнання вашої ванної кімнати: будуть встановлені душова кабіна, підлога з підігрівом, басейн і т. д. Основним параметром є підстави підлоги цементно-піщана, бетонне або інше. На підставі цих даних ви визначитеся: робити вам обклеювальну гідроізоляцію або обмазувальну.

Для звичайної ванної кімнати з низьким рівнем вологості і невеликим форматом облицювальної плитки рекомендують обклеювальну. Не дуже високий рівень матеріалу не вплине істотно на висоту підлоги, і вже через добу після монтажу гідроізоляції можна проводити декоративне облицювання.

Якщо у ванній кімнаті буде встановлений басейн, «тепла» підлога або стіни — тоді краще скористатися мастикою на цементній основі. Час висихання збільшиться, так як матеріалу товщиною 2-4 мм необхідно добре висохнути.

Захист підлоги від води у ванній кімнаті своїми руками

Як було сказано раніше, для обклеювання гідроізолюючими рулонами або плівкою необхідні певні навички, щоб не зіпсувати матеріал і уникнути протікання, які можуть виникнути за рахунок можливих дефектів при укладанні.

Ми розповімо, як зробити гідроізоляцію підлоги у ванній своїми руками за допомогою обмазувального матеріалів. Головне – не забувайте: якщо ви вибрали бітумну мастику, то необхідно зробити бетонну стяжку. Полімерні суміші не повинні викликати будь-яких додаткових турбот.

Гидроизоляция в ванной Гидроизоляция в ванной Перед нанесенням гідроізоляції необхідно підготувати поверхню

Отже, приступимо до покрокової інструкції з монтажу. Перше, що необхідно зробити — очистити поверхню. Проведіть демонтаж сантехніки, в тому числі каналізаційних труб, які розташовані на поверхні підлоги. Потім видалити забруднення і пил, не забудьте про стіни, на які теж потрібно нанести захисний шар (достатньо 15-20 см знизу). Краще обробити поверхню грунтовкою – це підвищить зчеплення з гідрозахисної масою. Особливу увагу зверніть на дрібні тріщини: вони повинні бути ретельно забиті цементним розчином. Також огляньте місця пропусків труб: для їх прокладки пробиваються наскрізні отвори, відповідно, ризик протікання зростає саме на цих ділянках.

Тепер можна розводити розчин. Суху суміш необхідно залити водою, дотримуючись пропорції один до одного, і ретельно перемішайте до утворення однорідної маси. Потім можна наносити ізоляцію на оброблену поверхню. Стики зі стіновими конструкціями закладаються спеціальною стрічкою. Після нанесення необхідно почекати 4-6 годин, потім слід нанести фінальний шар. Все разом повинно висохнути за 24 години, після чого можна монтувати підлогу.

Якщо ви хочете ризикнути і самостійно провести гідроізоляцію методом обклеювання, то після очищення поверхні необхідно нанести рівний шар бітумної мастики. Обов’язково дочекайтеся, поки вона повністю висохне.

Потім розріжте рулони на смуги потрібної довжини і укладіть внапуск однієї частини на іншу на підлогу і стіни. Потім візьміть газовий пальник і розігрійте гідроізоляційний матеріал, щоб він приклеївся до мастиці.

Як бачите, все досить легко і просто. Не варто ігнорувати ризики пошкодження водою свого і сусідської оселі, коли можна себе убезпечити. Це не так вже і дорого, причому набагато дешевше, ніж вам обійдеться ремонт після затоплення. До того ж тепер вам уже відомо, як зробити гідроізоляцію підлоги у ванній кімнаті самостійно.