Ганок дерев’яного дачного будинку своїми руками: ідеї та фото

У більшості існуючих будинків (за винятком підвальних і цокольних приміщень) відмітка чистої підлоги нижнього поверху, тобто – нульова відмітка, знаходиться на відстані не менше 40 см від поверхні грунту. Для того щоб потрапити в будинок потрібно сходи, над якою логічно облаштувати навіс або козирок для захисту прибудови і людей від дощу і снігу. Всі ці елементи об’єднуються в єдину конструкцію – ганок. Найпростіше побудувати ганок для дачного будинку з дерева, але можуть застосовуватися і інші матеріали. Не важливо що ви вирішили придбати або побудувати ганок до будинку своїми руками, проекти, фото допоможуть вибрати підходящий варіант.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Дерев’яний ганок з міні-верандою Джерело cokee.org

Основні різновиди конструкцій ганку

Разом зі своїм функціональним призначенням ганок також служить додатковим прикрасою будинку. Як підсумок, є досить велика кількість різновидів конструкцій, але в основному поділ йде за типом розміщення ганку щодо будинку – воно може бути:

 • вбудованим; коли під його розміщення виділяється якась частина будинку в його середині або одному з кутів, а конструкція сходів і майданчики спирається на загальний фундамент будинку;

 • виступаючим; коли воно розміщується за межами периметра зовнішніх стін, являючи собою окрему прибудову; така конструкція спирається на власну основу; в деяких випадках може спиратися на металеві або залізобетонні консолі, спеціально влаштовані у фундаменті при будівництві будинку.

Відео опис

Приклади різних варіантів виготовлення сходів на відео:

З яких матеріалів можна зробити ганок

Перед тим, як побудувати ганок в дерев’яному будинку в першу чергу треба визначитися з тим, з чого його краще робити, адже оформлення і матеріал, з якого робиться ганок, повинні відповідати зовнішньому вигляду фасаду будинку. Зрозуміло, для дерев’яного будинку краще всього підійде дерев’яний ганок, але якщо застосовується облицювання з цегли або цоколь обкладений каменем, то і ганок підійде відповідне – цегляна або кам’яна. Найбільш часто використовувані матеріали для облаштування ґанків:

 • дерево;

 • залізобетон;

 • цеглу, шлакоблок або масивні кам’яні блоки;

 • метал (для влаштування несучих каркасів).

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Ще, часто зустрічаються комбіновані варіанти Джерело houzz.dk

Які бувають сходи

Сходи ганку зазвичай спирається на квадратну або прямокутну майданчик, що знаходиться на одному рівні з підлогою будинку. Майданчик може бути простою з мінімальною площею від 2 до 4 м2 або розширеною і мати додаткове місце для розміщення квітів або створення невеликого місця відпочинку на свіжому повітрі.

Іноді на рівні верху цоколя дачного будинку влаштовується галерея, яка може примикати до дому з однієї або оперізувати його з декількох сторін. Ганок може бути частиною такої галереї. Якщо ганок має більше трьох ступенів обов’язково влаштовують перила, переходять в огорожу майданчика.

Східці ганку можуть примикати до майданчику:

 • з одного боку паралельно фасаду);

 • з двох сторін (перпендикулярно фасаду);

 • з трьох сторін (об’єднуючи в собі 2 попередні варіанти); приватний випадок – напівкруглі сходи та майданчик.

Відкрите і закрите ганок

Ганок може бути відкритого або закритого типу. Відкрите має тільки легкі огорожі у вигляді поручнів. Закрите має захист, встановлюється по всій своїй висоті від підлоги до козирка. Вона може бути виконана як суцільний, так і у вигляді скління. Який з цих типів переважно залежить від смаку власника і дизайнерського проекту дачного будинку.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Закрите ганок з панорамним склінням Джерело beton-stroyka.ru

З одного боку, засклений ґанок забезпечує додатковий захист від вітру, дощу, втрати тепла, захищає конструкції ступенів і майданчики від несприятливих атмосферних впливів, перешкоджає проникненню в будинок «непроханих гостей». З іншого боку, вимагає додаткових витрат на пристрій скління, додаткової дверей, решіток.

У нашому каталозі, Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими компаніями, які надають в заміському будівництві та облаштуванні ділянки, серед представлених на виставці будинків Малоповерхова Країна.

Коли майданчик ганку розширена і планується використовувати її для відпочинку, скління сильно заважатиме єднання з природою. В цьому випадку краще вибрати ганок відкритого типу. Також ганок відкритого типу іноді виглядає переважніше закритого з естетичної точки зору, особливо якщо скління виконане з пластикових вікон.

Варіанти зведення ганку для дому

Якщо ганок робиться для дерев’яного будинку, то і в якості матеріалу логічно використовувати деревину. Несучий каркас у цьому випадку виготовляється з дерев’яних елементів, в якості яких підходять рівні бруси квадратного або прямокутного перерізу з мінімальною шириною 50 мм (50 х 50, 100 х 50, 100 х 100). При косоурном типі як похилій балки можна взяти три зшитих дошки завтовшки не менше 30 мм (ширина косоура вийде близько 90 мм).

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Як косоуров і ступенів можна використовувати оциліндровані колоди Джерело beton-stroyka.ru

Ганок для рубленого будинку

Якщо дачний будиночок побудований з рубленого колоди, в цьому ж стилі може бути влаштовано його ганок. Таке рубане ганок з колод буде мати колод стінки і сходи з дошки. Товщину дошки для горизонтальної частини щабля (проступи) слід залежно від прольоту (ширини сходів) вибирати такий, щоб вона не була хиткою і не прогиналася під навантаженням менше 150 кг. Це можна перевірити, поклавши на неї у середині один на інший три п’ятидесятикілограмових мішка з цементом.

Діаметр колод повинен відповідати діаметру колод, з яких зрубаний будинок. Основою для бічних стін можуть служити бетонні стовпчики, заглиблені в грунт нижче глибини його промерзання і виступаючі над поверхнею на висоту 15-20 см. По довжині колоди повинні збігатися з довжиною горизонтальної проекції майданчики і сходи. Колоди укладаються одне на інше до необхідної висоти. Якщо ганок зводиться одночасно з будинком, його торці, звернені до стіни, можуть бути в неї врублены.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Масивне ганок з рубленого колоди на бетонній подушці Джерело seattlehelpers.org

В іншому випадку – скріплюються зі стіною і між собою з внутрішньої сторони за допомогою кутиків, скоб, смуг та ін. Після укладання і закріплення колод, відступивши від стіни на довжину площадки, зверху приступають до вирубки вертикальних і горизонтальних ділянок під майбутні проступи і подступенки сходів. Такого плану ганок для дачного будинку з кераміки купити навряд чи вийде в готовому вигляді. У більшості випадків ця робота робиться під замовлення і індивідуально.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про скління ганку будинку, в котеджі або на дачі.

Ганок для брусовий лазні

Якщо на ділянці є баня з підлогою, що знаходяться вище поверхні землі, її вхід теж можна оформити ганком. Виготовити такий ганок з бруса для лазні буде найбільш оптимальним варіантом. З бруса можна зробити каркас з прямокутними або похилими (косоури) елементами. Також з бруса легко скласти бічні стінки і вирізати в них місця для опор ступенів.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Брусовое ганок найчастіше робиться з верандою Джерело seattlehelpers.org

Нюанси облаштування сходів

Проступи і подступенки дерев’яних сходів можуть закріплюватися на горизонтальних і вертикальних елементів каркаса. Така система найчастіше вимагає облицювання бічний і захисту, внаслідок чого під сходами утворюється внутрішня закрита порожнина. Необхідно передбачити можливість доступу в таку порожнину для її регулярного очищення та огляду технічного стану конструкцій.

Також ступені встановлюють на спеціальних похилих балках – косоурах. Косоури можуть бути виготовлені, як з металевих прокатних балок – двотаврів, швелерів, так і з дерева.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Варіант з комбінацією матеріалів Джерело ar.pinterest.com

Не рекомендується використовувати в якості косоурів цілісні бруси або колоди. Краще якщо косоури будуть виготовлені з 2-3 дощок, зшитих між собою за допомогою шурупів чи цвяхів. Така конструкція більш стійка до изгибающим навантажень, що виникають в похилій балці.

Конструкція сходів на косоурах з одного боку спирається на майданчик з несучими горизонтальними опорними балками, які також повинні бути металевими або дерев’яними. Балки, в свою чергу, спираються на стіни.

В зоні сполучення косоуров і балок влаштовуються вертикальні опори. Такі опори повинні мати власні опорні майданчики і можуть бути виготовлені з цегли у вигляді стовпчиків з розмірами перерізу 380 х 380 мм (1.5 цегли) або металевих труб діаметром 150-200 мм, З протилежного боку балки майданчики спирають на стіну за допомогою анкерних болтів або кронштейнів. Конструкція на косоурах найчастіше робиться відкритою знизу з відсутністю суцільної обшивки під сходами.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Відкрита сходи на косоурах Джерело forumhouse.ru

Перед використанням всі дерев’яні елементи в обов’язковому порядку слід просочити антисептиками для захисту від гниття і цвілі, а також обробити антипіренами для пожежної безпеки. Металеві деталі обробляються засобами, що запобігають корозії, а також захищаються лакофарбовими покриттями, в числі яких може бути бітумний лак (чорного кольору), сурик (червоно-коричневого кольору) або окис хрому (зеленого кольору) на натуральній оліфі.

Відео опис

Ще кілька варіантів сходів на відео:

Підстава для сходів або коли ганку потрібен фундамент

Верхньою стороною сходи примикає до стіни будинку, а нижній спирається на землю. Щоб попередити псування матеріалів, в залежності від ваги сходів, її нижня частина встановлюється на опорну площадку або повноцінний фундамент.

Насипна опорний майданчик

Легкі ганку у вигляді просторового металевого каркаса з прокатного куточка, обшиваемого дошкою з дерева, можна будувати за бесфундаментной схемою, спираючи з однією стороною на систему анкерних болтів, що встановлюються в стіні будинку, а з іншого боку на опорну площадку.

Щоб підготувати таку площадку слід в місці опори відрити в грунті приямок шириною, що відповідає двом ширинам проступей сходів. Довжина його повинна бути не менше ширини сходового маршу, а глибина – 20-25 см від поверхні грунту.

Цей приямок слід засипати щебенем шарами товщиною не більше 5 см з пошаровим трамбуванням. Після засипки щебеню зверху влаштовується рівний майданчик з асфальтобетону.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Легке ганок без фундаменту Джерело seattlehelpers.org

Монолітна опорний майданчик

Інший спосіб влаштування сходів ганку в приватному будинку, її сходинок і майданчиків – використання монолітного залізобетону. Після установки похилих і горизонтальних балок послідовно ставиться опалубка для кожної із сходинок, починаючи з першої, і заливається бетоном класу В20-В25, (М250-М300). При цьому косоури можна заховати в тіло бетону.

Армування самої рівня виконується в похилій нижній частині сіткою з розмірами вічок не більше 12 х 12 см із стержнів діаметром не менш 10 мм. Такий же армується сіткою подступенок (вертикальна частина). У верхній горизонтальній частині повинна бути встановлена сітка з осередками 10 х 10 см з арматури діаметром 6 мм. Між арматурою і зовнішньою поверхнею виробу повинен бути забезпечений захисний шар бетону, товщиною більше 1 див.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Облаштування монолітного майданчика для ганку Джерело stroy-okey.ru

Арматура зв’язується між собою виключно в’язальним дротом без використання зварювання, щоб не порушувати молекулярні зв’язки в металі.

Окремий фундамент для ганку

В якості основи під сходинки ще використовують цеглу, шлакоблок або блоки з природного каменю. З цегли чи каменю виготовляють похилі стіни з опорними горизонтальними і вертикальними ділянками у верхній частині, що збігаються з розмірами проступей (горизонтальних частин) і подступенков (вертикальних частин) ступенів. Для такого пристрою сходів необхідно використовувати стрічкові фундаменти із закладенням підошви нижче глибини промерзання грунту (1,5-2,0 м). Самі сходи можуть бути виготовлені з дерева або залізобетону.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дах над ганком.

Добре, якщо фундамент ганку виконується одночасно з фундаментом будинку. Не рекомендується жорстко пов’язувати фундамент виступає ганку з фундаментом будинку, так як при нерівномірних деформацій ґрунтової основи внаслідок неоднакових навантажень в ступенях і майданчику можуть з’явитися дефекти у вигляді перекосів і тріщин.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Важке ганок на фундаменті Джерело misterdver.ru

Види і типи козирків

Козирки ґанків можуть розрізнятися за кількома параметрами:

 • по геометричній формі;

 • по матеріалу;

 • за способом закріплення на фасаді.

Козирки бувають односхилими, двосхилими, у вигляді профілю, що представляє собою поверхню сегмента кулі або еліпса, розсіченого по діаметру на 4 частини. Двосхилі козирки трикутні або арочні в центральній своїй частині утворюють невеликий фронтон.

Односхилий козирок краще вибирати для ганку зі сходами перпендикулярними фасаду, а при сходах, встановлених паралельно фасаду – двосхилий.

За матеріалом покриття козирки можуть бути:

 • металевими – з покрівельної оцинкованої жерсті або профільованого настилу;

 • пластиковими – з міцного пластику різного кольору і профілю – гладкого, хвилястого та ін; за кольором пластик може варіюватися від прозорого до найрізноманітніших кольорів, з яких легко підібрати відтінок в тон фасаду будинку;

 • хвилястого асбошифера – звичайного або пофарбованого полімерними складами для збільшення його міцності і довговічності.

Закріплюються козирки на фасаді за допомогою забитих у стіну анкерних болтів.

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Кріплення козирка до стіни – Варіант 1 Джерело strojbum.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Кріплення козирка до стіни – Варіант 2 Джерело seattlehelpers.org

Виносні козирки ґанків зазвичай в кутах, що примикають до фасаду спираються на металеві або дерев’яні трикутні кронштейни, а в далеких від фасаду кутах – на стовпи, які бувають дерев’яні, металеві або дуже рідко цегляні. Крім підтримуючих опор, вони також виконують і декоративну функцію, так як можуть бути оброблені і прикрашені найрізноманітнішими способами.

Зустрічаються ганку, у яких козирком служить перекриття вищерозміщеного балкона, оформленого в загальному з ганком стилі.

Дизайн та оригінальні ідеї

Деревина – дуже зручний і легко оброблюваний матеріал, тому може бути використана для самих вільних дизайнерських рішень оформлення дерев’яного будинку. А дерев’яний ганок може бути прикрашене різними різьбленими елементами карнизів і фронтонів. З дерева можна виготовити точені і різьблені стовпи, що підпирають козирок і балясини (вертикальні стійки поручнів), а також самі поруччя. Цікаве ганок для дерев’яного будинку вийде якщо для огорож використовувати плетені мати з очерету, лози або вербових прутів. Практично для будь-якого будови підійде ганок для дачного будинку з кераміки, купити у цьому варіанті як класичний варіант оформлення без надмірностей так і красиві вироби з огорожами ручного кування з рослинним або абстрактним орнаментом.

Відео опис

Підбірка красивих і оригінальних рішень на відео:

І кілька прикладів на фото:

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Бюджетне, але красиве і акуратне ганок Джерело landshaftnik.com

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Засклений ґанок з маленькою драбиною Джерело ko.decorexpro.com

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

У цьому проекті немає зайвих деталей – просто і зі смаком Джерело pinterest.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Красивому будинку красивий вхід Джерело m.yandex.com

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Незважаючи на простоту, для створення такої веранди потрібен точний розрахунок Джерело koces.trybahen.ru.net

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Варіант маскування простору під сходами Джерело olestnicah.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Тут ступені і веранда дуже гармонійно вписані в загальний екстер’єр Джерело realestateinsalmon.com

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Оригінальне рішення – замість звичайних ступенів біля дверей, перед входом зроблена повноцінна відкрита веранда Джерело klindeck.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

У будинку на палях таке ганок відразу не поставиш – треба дочекатися закінчення процесу усадки зрубу Джерело idachi.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Практичний, сучасний та недорогий варіант відкритої веранди, захищеної від сонця Джерело www.vorota-lepta.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Дуже красива оздоблення ганку, плюс нічне підсвічування ступенів Джерело olestnicah.ru

Крыльцо деревянного дачного дома своими руками: идеи и фото

Оригінальне пристрій доріжки для двостороннього ганку Джерело pinterest.com

Яким бути ганку вашого будинку залежить тільки від ваших матеріальних можливостей, смаку, вміння прислухатися до порад дизайнерів, архітекторів і проектувальників. Якщо є така можливість, варто спробувати змоделювати будинок разом з ганком у якої-небудь комп’ютерної дизайнерській програмі. Такий підхід дає можливість найбільш усвідомлено вибрати відповідний тип ганку і матеріали, з яких воно виготовлене.

Оцінок 0