Гараж на ділянці: вимоги до його розташуванню згідно СНиП

Сьогодні розповімо про те, як правильно встановити гараж. Які для цього використовуються нормативи і будівельні норми. Це вбереже Вас від помилок, коли будете вирішувати питання, на якому місці і на якій відстані від будинку можна споруджувати гараж. А також розповімо про можливі наслідки нехтування діючими нормами.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Як правильно розташувати гараж
Джерело yandex.ru

Відстань від гаража до інших будівель

Існує звід правил і норм (СНИП) під номером 2.07.01-89, де позначені нормативи розташування гаража на ділянці. Це законодавчий акт, пункти якого треба дотримуватися неухильно. Але є відступ від нормативних вимог, де зазначено, що Адміністрації регіонів мають право вносити власні вимоги, які не повинні суперечити законним. То є вище згаданий СНиП у кожній області може бути доданий іншими нормами.

Правда, необхідно відзначити, що зазначені в документах норми є рекомендаційними, тому що заміський ділянку – є власність його власника. І на ньому він може будувати все, що заманеться і де захочеться. Тобто за порушення будівельних нормативів ні адміністративної відповідальності, ні кримінальної порушник нести не буде.

Але юристи рекомендують правила не порушувати, адже не дарма їх писали. Бо завжди знайдеться людина, наприклад, ваш сусід, який біля паркану вирішить організувати зону відпочинку, а в цьому місці у вас на ділянці стоїть гараж. Ось вам і конфлікт, тому що він не хоче дихати вихлопами від вашого авто. І якщо що ви порушили нормативи, то рішення суду, якщо сусід туди звернутися, буде не на вашу користь.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Схема правильного розташування гаража на заміській ділянці
Джерело bankfs.ru

Не варто лаяти закони, вони розроблялися не один рік. Тим більше будівельні. В основі їх правил, вимог і технологій лежить величезний досвід людства, який в першу чергу захищає самої людини: його життя і здоров’я.

Отже, ось правила і норми по вышеобозначенному Сніпу, яких треба дотримуватися при будівництві гаража на дачній ділянці з урахуванням санітарних і побутових норм:

 • від гаража до вікон сусіднього будинку – не менше 6 м, відстань спеціально вибрано на той випадок, якщо станеться пожежа у гаражному приміщенні, і щоб вогонь не дістав до сусідньої будівлі;

 • відстань до кордонів дачної ділянки – 1 м мінімум, це зроблено для того, щоб по пішохідній доріжці біля ділянки змогли вільно переміщатися пішоходи, якщо автомобіль стоїть в гаражі;

 • той же параметр до паркану, тут інші причини: щоб будівля не відкидав тінь на рослинність сусідній дачі, щоб дощ з даху гаража також не стікав в сусідній город, щоб можна було ремонтувати стіни будови, не залазячи на ділянку сусіда;

 • залишають 3 м до стін основного будинку по тим же протипожежних міркувань, просто таку відстань дає можливість проїхати спецтехніці.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Відстань від гаража до межі сусідньої ділянки – щонайменше 1 м
Джерело shadowgold.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами гаражів та інших «малих форм» для заміського будинку – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Існують норми розташування гаража щодо двоповерхових будівель. Тут 1 м до господарських будівель, і 5 м до житлового будинку. І останній параметр – відстань до проїжджої частини. Воно не повинно бути менше 3 м, але в межах 5. Це все на той же випадок, пов’язаний з використанням спецтехніки. Якщо дорога розташовується збоку гаража, то до її краю відстань повинна бути не менше 3 м, а до центру проїзної частини в межах 5 м. Це на випадок безпечного виїзду автомобіля з гаража на проїжджу частину, щоб не зіткнутися з рухомим транспортом.

Зверніть увагу, що за Сніпу гараж на дачі повинен будуватися з урахуванням перерахованих вище нормативів, відштовхуючись від цоколя будівлі. Якщо такого елемента в будівлі немає, тоді від стін. Якщо гараж покритий дахом з виступаючим карнизом, то відлік ведеться від його краю. А точніше від проекції на землю.

Тепер один тонкий юридичний момент. Все, що було сказано вище, стосується тільки капітальних споруд. Тобто гаражів зведених із цегли, блоків та інших будматеріалів, покладених на капітально залитий фундамент. А такі різновиди, як металевий гараж, каркасний або бетонний переносний кваліфікуються як тимчасові споруди. Тобто їх в будь-який момент можна перенести. Це стосується і навісів для автомобілів. Ці споруди не підпадають під вимоги, зазначені в Сніпах.

Але все одно деяких вимог дотримуватися доведеться обов’язково. Приміром, якщо гаражні ворота влаштовані врівень з парканом, то треба продумати виїзд авто, а також дотримати відстань до пішохідної доріжки.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Треба дотримати відстань до дороги з урахуванням зручного і безпечного виїзду
Джерело podkova56.ru

Чи можна порушувати вимоги СНиП, і в яких випадках

У житті трапляється всяке, тому іноді встановлені норми не вписуються в неї. І якщо таке сталося стосовно гаража на дачній ділянці, то варто знехтувати нормативами. Але в незалежності від того, яке рішення буде вами схвалено, узгодьте його з своїми сусідами. Поставте дружні стосунки на перший план.

Отже, розглянемо, які вимоги можна порушувати за згодою сусідів.

Зменшення відстані між гаражем і будинком сусіда

Якщо вам вдалося умовити сусідів, то нормативне відстань 6 м можна скоротити до нуля, так сказати звести гараж «вікно в вікно». Але врахуйте, що така угода не повинно бути усним. Складіть договір, в якому точно розпишіть всі домовленості до дрібниць. При цьому цей договір доведеться оновлювати кожні три роки.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

З будь-яких питань на дачі, треба домовлятися з сусідами
Джерело michelemedeiros.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування і будівництва гаражів та інших «малих форм» для заміського будинку. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Але це не все, що від Вас буде потрібно. Доведеться розщедритися і провести ряд заходів, що зачіпають інструкцію з пожежної безпеки. Що саме треба буде зробити:

 • встановити пожежний щит з інвентарем, ящик з піском або бочка з водою;

 • всередині гаража повісити вогнегасник;

 • електропроводка повинна строго відповідати пожежної безпеки, тобто прокладена в захисних гофрованих шлангах;

 • всі прилади освітлення повинні бути закриті захисними плафонами, сітками або решітками;

 • до гаражу проводиться окрема лінія електроживлення, з встановленням окремого розподільчого щитка з повним наповненням захисних приладів.

І обов’язково врахуйте, що опалювати гараж взимку нагрівальними приладами з відкритим полум’ям або електричними нагрівальними елементами забороняється.

І ще один неприємний момент. Якщо сусіди вирішили продати заміський будинок, то вам доведеться домовлятися з іншими власниками ділянки. І не факт, що вони погодяться на ваші домагання. Тому рекомендуємо при будь-яких обставин не домовлятися, а діяти за нормативами, тобто залишати відступ від паркану при будівництві гаража.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Гараж на дачі, зведений біля будинку сусіда, повинен бути укомплектований пожежним щитом
Джерело restate.ru

Використання стін гаража замість паркану

Ця ситуація, в принципі, точно така ж, як і попередня. Треба буде домовлятися з сусідами або запропонувати альтернативний варіант. Приміром, щоб ваш і сусідський гараж стояли поруч один з одним. При цьому можна побудувати одне загальне будівлю з роздільною стіною. Це скоротить витрати на придбання будматеріалів і знизить бюджет зведення споруди.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Гараж заміщує частину паркану
Джерело kvartalmuz.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про освітлення гаража.

Окремо гараж і вимоги до нього

Хотілося б розповісти і про вимоги розташування гаражів, які споруджуються на території гаражного кооперативу або на земельній ділянці, виділеного під його будівництво.

В першу чергу треба відзначити розміри гаражної споруди. У зазначеному вище Сніп є точні параметри:

 • довжина – 6 м;

 • ширина – 3 м;

 • висота – 2,2 м.

Треба зазначити, що ці норми сильно застаріли, тому що і вітчизняний автопром, і зарубіжний давно пропонують автомобілі, навіть у приватне користування, які у такий гараж просто не помістяться. Тому сьогодні розмірні нормативи змінені. Ось нові габарити: 5х7х3 м.

Відразу обмовимося, що це мінімальні показники, а значить, власник ділянки під будівництво гаража сам вирішує, який він повинен бути. Але навіть мінімальні розміри дають можливість не тільки вкрити машину в такій споруді, але і організувати місця для зберігання запасних частин, обладнання, інструментів та іншого.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Мінімальні розміри гаража на одну машину
Джерело pracownia-projekty.dom.pl

Додамо, що існують нормативи, які повинні враховуватися при будівництві гаражної споруди в незалежності від того, яка машина в ній буде зберігатися:

 • висота гаража в приватному будинку по нормам – 0,8-1,0 м від даху автомобіля;

 • ті ж розміри від дверей авто до стінок будови або до стелажів, це для того, щоб дверцята вільно відкривалися, не торкаючись поверхонь навпаки.

І ще один показник, який зачіпає площа парковки. Тут мінімальний розмір – 30 м2.

Відео опис

Подивіться відео, в якому фахівець міркує про те, де краще всього розташувати гараж на заміській ділянці:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про підвал у гаражі.

Вимоги до громадським гаражів

Якщо вже почали говорити про гаражах на дільницях (плануванні й розташуванні), то хотілося просто позначити деякі позиції, пов’язані і з громадськими гаражами. Сьогодні такі будинки будуються у великих кількостях, вони зручні у використанні. І ними користується велика кількість автолюбителів.

Відразу ж обмовимося, що громадські гаражі зводяться строго по Сніпам. Відхилення не допустимі. Будь-яке порушення – це відмова будівлі від приймання і введення в експлуатацію.

Отже, ось допуски, які виділені з розрахунку на одну автомашину:

 • площа стоянки – 10 м2;

 • обсяг простору – 40-50 м3;

 • відстань від машини до стін будови – 0,5-0,6 м.

Самі громадські гаражі зводяться з урахуванням цих відстаней:

 • до житлових будівель – 10 м;

 • до суспільних – 10 м;

 • до будівель дитячих садів і шкіл – 15 м;

 • до лікарень, поліклінік та інших лікувальних закладів – 25 м;

 • до пішохідних шляхів і маршрутів – 800-1500 м;

 • відстань між сусідніми громадськими гаражами – 3,8-7 м.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Громадський гараж, зведений строго по СНиП
Джерело gewiss.com

Ставлення до інвалідів

Треба віддати належне Уряду, яке набрало багато постанов, які стосуються людей з обмеженими можливостями. Це торкнулося і громадських гаражів. В першу чергу для них стоянки надаються безкоштовно. При цьому враховується відстань від місця їх проживання до гаража. Воно не повинно перевищувати 50 м. Якщо цей показник більше, то інваліду надається ділянка для встановлення збірно-розбірної конструкції, наприклад, металевого.

Але є і деякі умови, які не повинні порушувати права власників гаражів. Одне з них свідчить, що інвалідам надається безкоштовна парковка в межах 10% від загальних стоянкових місць. І ці місця мають бути визначені та позначені спеціальними знаками.

Звертаємо увагу, що порушення цих вимог карається кримінальною відповідальністю.

Гараж на участке: требования к его расположению согласно СНиП

Місця паркування авто інвалідів повинні бути відзначені
Джерело pravovoy-expert.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про сучасний тренд – проект прибудови до реставрируемому будинку.

Висновок по темі

Ми зачепили дуже цікаву тему, в якій розібралися з розташуванням гаража на ділянці (з нормами та вимогами). Видана в статті інформація повинна вам допомогти не наробити помилок, споруджуючи гараж на власній дачній ділянці.

Оцінок 0