Гаражний замок: різновиди конструкцій і 5 нюансів вибору

У статті дано роз’яснення, на що потрібно звертати увагу, вибираючи гаражний замок. Отримавши дану інформацію, Ви зможете, при спілкуванні з продавцями відрізняти вигадку від об’єктивності і правильно підібрати надійне і якісне замикаючий пристрій за прийнятною ціною.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Сучасна криміногенна обстановка змушує власників гаражів встановлювати надійні запори
Джерело doors-metall.ru

Замок для гаража повинен бути стійким до брутального, так інтелектуальному злому. Під першим типом злому мається на увазі виламування або висвердлювання механізму. Під другим – використання спеціальних відмичок, що дозволяють в штатному режимі без пошкодження механізму відкрити замок на гараж.

Які бувають

Запірні пристрої для гаража зазвичай класифікуються за способом установки і типу секретної частини. За способом монтажу їх підрозділяють на:

 • навісний замок гаража;

 • накладної;

 • врізний.

По виду секретної частини вони поділяються на:

 • циліндрові з однорядним або дворядним голчастим механізмом;

 • циліндрові дискові під напівкруглий і хрестової ключ;

 • циліндрові під перфорований ключ;

 • сувальдні;

 • гвинтові;

 • ригельні;

 • кодові.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Замки можна купити, а можна виготовити під замовлення, з урахуванням конкретних параметрів воріт гаража
Джерело hammersthor.ru

Навісні

Замок навісний гаражний в залежності від способу виконання і захисту конструкції буває:

 • класичний (амбарний або відкритий) – саме недороге і просте у використанні замикаючий пристрій. Але його простота і U-подібна дужка є також його слабкою стороною. Зламати його можна спилявши або вичавіть дужку ломиком. Для запобігання злому на ринку пропонуються посилені моделі в чавунному або сталевому корпусі з потовщеною загартованою дужкою.

 • пальцевий або напівзакритий, замість класичної дужки в його конструкції застосовується стрижень, (або палець) заритий наполовину масивним корпусом. Враховуючи незручність пиляння або механічного пошкодження стрижня, зловмисники найімовірніше займуться вушками гаражних дверей.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Грибоподібна конструкція замку не дає шансів злодіям, які мають в арсеналі тільки фомку
Джерело 1000dosok.info

 • замок на гараж навісний типу «грибок» названий так за свою форму, грибоподібний пристрій отримало свою назву за схожість запірного стержня з головкою на кінці на гриб. Зазвичай такий замок використовується там, де складно застосовувати пристрої іншого типу. Крім того, при правильній орієнтації замку щодо стулок, до його стержня буде складно дістатися металоріжучим інструментом або підчепити фомкою.

 • закритий або «черепаха» вважається самим захищеним і надійним, так як його масивний корпус прикриває як стрижень замку, так і вушка дверей. Це забезпечує захист не тільки від звичайної ножівки по металу, але і від дискової пилки. Замки цього типу зазвичай підбираються індивідуально під конкретний гараж, а вушка стулок виготовляються під розмір стрижня. Тільки в цьому випадку забезпечується мінімальний зазор, що гарантує максимальний захист.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Замок черепаха – це максимально захищений від злому навісного запірний механізм
Джерело inkaut.ru

Внутрішні або врізні

Замок для гаража внутрішній завдяки розміщенню всередині сталевого полотна стулок воріт (дверей в одній із стулок) додатково захищений від злому. Це істотно ускладнює злочинний задум, так як для того щоб дістатися до критичних елементів потрібно спочатку пошкодити метал стулок, що особливо проблематично при наявності спеціальних броненакладок.

На нашому сайті представлені 27 найпопулярніших проектів гаражів від 106700 рублів. А також Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами інших будівель – лазні, альтанки – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Накладні

Це аналогічне врізний конструкції пристрій, його корінна відмінність в тому, що воно монтується не всередину полотна стулок гаражних воріт, а з внутрішньої сторони. Це, звичайно, позначається на естетиці (що не має надто великого значення порівняно з безпекою), але при цьому дає кілька переваг:

 • для установки потрібно менше часу і допоміжних робіт;

 • є можливість встановити більш масивний і міцний замок;

 • додаткове відстань від зовнішньої площини воріт, що додатково ускладнює завдання зломщиків.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Накладне запірний пристрій хоч не виглядає вишукано – зате надійно і максимально захищено
Джерело mirzamkov-krasnodar.ru

Принципи роботи секретних частин

Сувальдні секретні механізми відкриваються і закриваються поворотом ключа після того кадо борозенки ключа вибудують пластини (сувальди) в певному порядку. Кількість імовірних комбінацій розташування борозенок ключа, залежить від кількості переміщуваних ним пластин.

Основний циліндрового голчастого механізму є циліндр, з розташованими усередині рухомими елементами – кодовими штифтами (пінами), які під впливом борозенки ключа повинні вишикуватися в певному порядку. Додатковим захистом в такому пристрої служить профіль щілини циліндричної личинки. При розбіжності її з профілем ключа засунути ключ в замок не вийде. Різновидом таких циліндрових механізмів є личинки під перфоровані ключі з контр пінами, в них штифти не підводяться під впливом борозенок ключа, а навпаки опускаються в перфорацію ключа. Тому такі ключі вставляються в замкову щілину не вертикально, а горизонтально.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Личинки під ключі з перфорацією практично недоступні для інтелектуального злому
Джерело forum.guns.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які володіють повним циклом власного виробництва, пропонують послугу проектування і будівництва заміських будинків під ключ будь-якого розміру і площі, технології і матеріалів з гарантією до 13,5 років. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

В дискової личинки циліндрового механізму, відмикаємою напівкруглим ключем, відкриття і закриття замку, відбувається при повертанні розташованих в личинці дисків до певного положення. При цьому на зовнішній стороні дисків утворюється канавка, в неї падає палець, який приводить в рух ротор замку, штовхає його ригелі. Принцип роботи механізмів під хрестової ключ аналогічний принципу роботи пристроїв під напівкруглий ключ.

Відео опис

У відеосюжеті розбираються конкретні приклади замків, які можна ставити і експлуатувати на гаражі. Даються рекомендації по установці кожного замку.

У гвинтових замках дужка блокується або деблокуючого стрижнем з різьбленням, який переміщається по каналу при його обертанні. На протилежному кінці гвинта, прихованого корпусом замку, передбачений шип, паз або посадочне гніздо для ключа.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Гвинтовий гаражний запор краще використовувати в якості додаткової секретки
Джерело pobudova.in.ua

У ригельних замків ригелі при відкриванні запору наводяться довгим плоским або круглим ключем з канавками, які віддзеркалюють канавкам на засовах. При вийнятому ключі пружини замка повертають засуви вихідне закрите положення.

Кодові пристрої можуть бути кнопковими і дисковими. Перші найчастіше використовуються в якості додаткового замку до замку інший більш захищеною від злому конструкції. Дискові можуть використовуватися в якості основного замку.

Гаражный замок: разновидности конструкций и 5 нюансов выбора

Правильну комбінацію для кодової дискової секретної частини досить складно підібрати
Джерело barsnsk.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про класифікацію воріт для гаража, переваги та недоліки пропонованих моделей.

Загальний висновок

Сьогодні на ринку пропонується безліч замикаючих пристроїв для гаража. При виборі найбільш підходящого, необхідно в першу чергу звертати увагу на співвідношення стійкості до злому, і, відповідно, ціни замку, а також вартості захищеного майна. В принципі, будь-який замок можна зламати. Але для злочинців ще мають значення ризик, час, витрачений на злом і вигода від крадіжки. Якщо вигода буде менше ризику, а часу і сил доведеться витратити досить багато, зловмисники, швидше за все, залишать Ваш гараж стороною. При виборі оптимального варіанту замку, краще всього звернутися до професіоналів.

Оцінок 0