Газон Ліліпут: опис, особливості, характеристики газонної трави для ледачих

Газон, це один з основних елементів ландшафтного дизайну заміських ділянок. Для висадки газонів використовуються різні суміші спеціальних насіння. Особливою популярністю користується суміш під назвою «Газон ліліпут». У цій статті ми розповімо про те, що таке газон ліліпут, які її особливості, як його висівати і як доглядати за ним.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Газон «Ліліпут» на ділянці Джерело mude.misatuvyro.ru.net

Види газонної трави

Всілякі суміші насіння продаються в спеціалізованих магазинах для дачників. Одна суміш зазвичай містить насіння декількох видів рослин. Це необхідно для того, щоб створити ідеальний симбіоз трав. Рослини мають різну швидкість росту пагонів і різну ступінь пристосованості до умов навколишнього середовища. Не всі пагони сходять, але при грамотній компонуванні насіння газон в будь-якому випадку буде досить густий і гарний.

Суміші насіння підбираються окремо для декоративних газонів і для спортивних майданчиків. Розрізняються вони в першу чергу висотою трави. Для декоративних газонів використовують невисокі рослини заввишки до 3 див. Майданчики, призначені для активного використання засівають травами висотою більше 4 див.

Крім цього існують універсальні газонні суміші, що включають рослини різної висоти. При необхідності можна придбати траву для затінений територій, наприклад, для ділянок з підвищеною вологістю. Газон ліліпут вважається універсальною сумішшю насіння, який можна використовувати для засіву майданчиків з будь-якими умовами.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Газон ліліпут, росте в тіні Джерело red-baron.spb.ru

Що таке газонна трава для ледачих

Газон ліліпут, яку ще називають травою для ледачих, це різновид суміші насіння, з якої виростає якісне трав’яне покриття, майже не вимагає догляду і уваги. Творці газону для ледачих вивели особливий сорт повільно зростаючої невибагливою трави. Величезна кількість науковців в Європі займалися даною розробкою перш ніж «ліліпут» придбав свої характеристики.

Ця суміш складається з семи видів лугової трави. Всі вони відрізняються тривалістю процесу зростання, здатність розвиватися при мінімальному догляді і в самих різних кліматичних умовах. В Росію газон карлик поставляється з Канади та країн Європи. Все насіння в складі дуже дрібні, тому витрата виходить зовсім невеликий. Щоб засіяти 1 квадратний метр ділянки вистачить 30 гр. суміші.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Насіння газонної трави Джерело yearofcleanwater.org

Основні характеристики газону для лінивих:

  • Газон відмінно переносить навантаження. По ньому можна ходити, на ньому можна займатися спортом, встановлювати важку садові меблі, переміщати садовий інвентар.

  • Витримує різкі перепади температури, заморозки і засуху. В будь-яких умовах ця трава буде досить активно рости.

  • Доглядати за газоном дуже просто. Стригти його слід тільки на другий рік після засіву.

  • Трава дуже приємна на дотик. Всі рослини, що входять до складу володіють досить м’якими листами.

  • Газон виростає однаково густим і яскравим кольором навіть в тіні.

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги з проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпінаріїв, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Склад суміші насіння

Прекрасні характеристики газон має завдяки тому, що в нього введені рослини, які добре доповнюють один одного.

Вівсянниця червона

Газон ліліпут на 25% складається із цієї рослини. Даний вид овсянницы характеризується хорошою переносимістю пошкоджень. Вона дуже швидко відновлюється, завдяки чому газон завжди має бездоганний вигляд. При цьому вівсянниця червона відмінно переносить низьке скошування і заморозки. Одним з її переваг є рівномірність зростання.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Вівсянниця червона Джерело mandarin-shop.ru

Мятлик луговий

Цієї трави в складі близько 20%. Вона характеризується раннім сходів пагонів. Мятлик луговий є досить життєздатною рослиною, пристосовується до будь-яких типів грунту. Він швидко розростається і має насичений колір.

Змінена вівсянниця

Рослина, яка називається Chancellor було виведено на основі овсянницы червоної спеціально для того, щоб стати частиною складу трави ліліпут. Відрізняється великою кількістю надземних пагонів і швидшим заміщенням. Складає 20% суміші ледачого газону.

Костриця волосовидная

Введена в склад для щільності газону. Це найбільш витривалий різновид овсянниц. Стійка до негоди і до високого вмісту солей у грунті.

Мітлиця тонка

Стійка рослина невибаглива, необхідну для додання газону соковитого кольору.

Мітлиця паросткова

Насіння цієї рослини в суміші небагато – близько 5%. Але навіть цієї кількості достатньо, щоб мітлиця забезпечила газону швидкого утворення дернини. Має щільний м’який травостій.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Мітлиця паросткова Джерело otomate.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про газон на дачі.

Правила посіву та догляду

Перед засівом будь-якого газону потрібно провести нескладні підготовчі роботи. Спочатку на майданчику, відведеному під газон слід прибрати все сміття, а також коріння дерев і чагарники. Після цього майданчик необхідно ретельно перекопати і залишити на тиждень. За цей час у ґрунті проростуть всі знаходяться в ній бур’яни, і їх слід видалити.

Посів

Закладають насіння на глибину від 1 до 3 см. По всій майданчику засіву потрібно витримати однакову глибину. В процесі посіву грунт розрівнюється граблями. Після завершення ділянку рекомендується полити великою кількістю води.

Відразу після попадання в грунт насіння можуть бути знищені комахами. Крім того, сильна злива здатний вимити їх з газонної майданчику. Щоб всього цього уникнути потрібно на кілька днів накрити майданчик плівкою.

Полив

Якщо через тиждень висіяне на газон пагони не зійдуть, варто звернути увагу на рівень вологості грунту. Занадто пересохла земля може не пускати паростки назовні, тому її необхідно акуратно зволожити дощувальної установкою або поливальным інвентарем з дрібним розбризкувачем. Коли газон карлик повністю зійде, його потрібно поливати 1 раз у 2-3 дні.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Автополив газону на ділянці Джерело southernsprinklers.com

Слід пам’ятати, що в період сильної літньої спеки газон поливають після заходу сонця або не поливають взагалі. Справа в тому, що краплі води посилюють інтенсивність впливу сонячних променів, і политі листи можуть просто згоріти.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про рулонний газон.

Покіс

Газон ліліпут немає необхідності часто косити, оскільки всі рослини в ньому підіймаються досить повільно. Перший раз її косять тільки через рік після посіву, коли вона стає занадто високою – понад 8 див. Потім траву скошують, в міру необхідності, не менше одного разу на сезон. Частота залежить від уподобань господарів. При косовиці потрібно залишати пагони не менше 3 див.

Підгодівля

Трава газону часто скошується і інтенсивно зростає, витягує з грунту необхідні для її розвитку речовини. В результаті земля стає виснаженою, що негативно позначається на здоров’ї пагонів, в результаті втрачають свою початкову естетичність. Тому грунт під низкорастущим газоном дуже важливо вчасно підгодовувати.

Фахівці рекомендують удобрювати газон карлик у квітні та на початку жовтня. Можна провести додаткову підгодівлю в кінці травня або в червні.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Підживлення газону «Карлик» Джерело pinterest.ru

Підживлення здійснюється з використанням спеціальних сумішей. Щоб правильно підібрати підгодівлю приймаються до уваги багато факторів, в першу чергу специфічні умови ділянки. Однак вибране добриво має обов’язково містити калій, фосфор і азот.

Калій сприяє підтримці життєстійкості рослин і підвищує інтенсивність їх росту. Фосфор стимулює ріст бічних відростків трави. Даний компонент допомагає траві пережити заморозки, тому він необхідний в осінній підживленні. Азот покращує колір трави і стимулює її разростание. В річній і весняної підгодівлі застосовується азот прискореного дії, а в осінній – повільного.

Оновлення та підсів

Згодом газон «старіє» і на ньому з’являються нерівності, випалені або висохлі місця, лисини. При перших проявах «хвороби» газону потрібно поліпшити властивості ґрунту та досіяти насіння. Спочатку слід скосити траву, розпушити і добре вирівняти землю. Потім густо засіяти нові насіння, накрити засіяний ділянку шаром торфу, ущільнити грунт, полити весь газон.

Газон Лилипут: описание, особенности, характеристики газонной травы для ленивых

Газон, що вимагає підсіву Джерело uznayzdes.ru

Щоб якісно оновити низкорастущий газон, склад насіння для підсіву повинен бути той же, що і для первинної посадки. Якщо ж потрібно отримати максимально швидкий результат, можна застосувати суміш з додаванням швидкозростаючих рослин.

Відео опис

Підсівши газонної трави

Ремонт

Часто буває так, що газон до кінця літа частково або повністю втрачає ідеальний зовнішній вигляд. Щоб виправити ситуацію його потрібно перш за все очистити. Видалити потрібно все – сміття, бур’яни, мурашники і т. д. Подальші дії залежать від типу пошкоджень. Так, якщо на газоні утворилися западини і купини, потрібно в місцях нерівностей прорізати дерен на всю його глибину, відкинути його краю в бік, після цього або прибрати надлишок ґрунту, або досипати її. По закінченні цих робіт дерен повертають на місце.

Якщо утворилася пляма лисини, то на цьому місці необхідно прибрати пошкоджену дернину, і замінити її новою. Можна просто застосувати метод часткового підсіву. Ремонт країв газону здійснюється шляхом видалення пошкодженої трави і заміщення її пророщеним дерном і родючим грунтом.

Відео опис

Ремонт газону

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про незвичайний погляд на альтанку: 10 цікавих ідей.

Висновок

Газон «для ледачих» був створений спеціально для того, щоб будь-який заміський ділянку можна було якісно оформити без особливих зусиль. Для домовласників, які не мають навичок вирощування декоративних рослинних покриттів це найкращий варіант штучного газону.

Оцінок 0