Газон на піску – як виростити

У статті піде мова про те, як можна виростити газон на піску. Приведено докладний опис існуючих технологій, дано поради по догляду за новою зеленою галявиною, сформульовані рекомендації по її збереженню. Фото і відео наочно демонструють алгоритм необхідних дій.

Газон на песке – как вырастить

Газон можна вирощувати на піску
Джерело imageneshd.net

Тільки родючий грунт підходить для посіву газонної трави. Він добре сприяє розвитку кореневої системи. До таких грунтів відносяться ті, у складі яких міститься у великій кількості органічні речовини і поживні елементи. При створенні зелених галявин в родючий грунт додатково додається торф (він збільшує частку органічних речовин і сприяє формуванню гумусу), компост і пісок (він допомагає полегшувати гранулометричний склад грунту). Фахівці, розповідаючи про те, якою пісок краще для газону, радять використовувати для позначених цілей той, що добувається в кар’єрах.

Не скрізь грунт на дачних ділянках родюча. Але це не привід для того, щоб повністю відмовитися від описуваного типу озеленення. Є технології, які допомагають вирощувати газон і на піщаних грунтах і навіть на чистому піску.

Газон на песке – как вырастить

Піщаний грунт на ділянці
Джерело ydobreniam.ru

Як виростити газон на чистому піску

Іноді перед ландшафтними дизайнерами постають непрості завдання. Використовуючи свої професійні знання, вони здатні вирішити навіть найскладніші з них. Дуже часто зустрічаються ситуації, коли після будівництва житлового об’єкта весь сміття закопується на території ділянки. У великі ями намагаються на дно засипати великі елементи, поверх них кладуть всі непотрібні сипучі матеріали, в тому числі і невитрачений пісок. Виростити на такому майданчику пізніше нічого не вдається.

Створити декоративне озеленення в такій ситуації можна, зробивши зелену галявину. Для нормального росту газону необхідно до 30 см родючого грунту. Краще, якщо це буде чорнозем. За допомогою нього можна сформувати відповідну основу. Для цього доведеться зробити наступний порядок робіт:

 • Ділянка попередньо розрівнюється.

 • Потім поверх нього потрібно пройтися катком або віброплатформой і ретельно утрамбувати пісок.

 • Після насипати шар родючого ґрунту (чим товще він буде, тим пишніше і соковитіше буде трава).

 • Поверх підготовленої майданчики розстелити рулони газону з добре розвиненою дерниною.

 • За тиждень до укладання в родючий шар грунту необхідно внести добрива.

 • Якщо за вікном суха посушлива погода, до посадки майбутню галявину фахівці рекомендують полити водою.

 • Газон на песке – как вырастить

  Укладання рулонного газону
  Джерело kakpostroit.su

  Рулонний газон вирощується в розсадниках на відкритих майданчиках протягом півтора-трьох років. Для позначених цілей краще всього підходить той, що був вирощений за допомогою травосумішей, у складі яких є червона вівсяниця і тонконіг. Знакові культури і лугова трава добре приживається на піщаних грунтах. Професійно газон вирощений не містить бур’янів, він має щільний густий покрив, який допомагає перетворювати непривабливі лисини на прибудинковій території за дуже короткий час.

  Укладати дерен потрібно в один день, тому потрібно заздалегідь подбати про проведення всіх попередніх робіт. Важливо правильно розрахувати кількість рулонів і придбати якісний продукт з запасом. У подібних зразків у трав’яному слоні немає залисин. Всередині трави немає яких би то не було комах, шкідників і каменів. По всій площі рулону товщина скрізь однакова. Висота трави близько 4 див. Коренева система у такого рулону потужна і густа. Найпростіший спосіб перевірити якість газону – розкрити рулон і струсити його. Він не має порватися і розсипатися. У якісного зразка середня вага одного рулону становить 20-25 кг

  Газон на песке – как вырастить

  Вирощування рулонного газону в розплідниках
  Джерело zgorod-nn.ru

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Ви можете вибрати будинок без обробки, з будь-якого сучасного будівельного матеріалу, з теплим контуром, чорновою обробкою або під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Розстеляти дерен важливо строго по прямій. Кожен новий ряд повинен починатися з нового рулону і закінчуватися шматком, розміри якого становлять не менше половини від цілої частини. Обрізані шматочки потрібно поміщати в середину смужки між двома цілими фрагментами. Після укладання першого ряду, смугу газону потрібно добре утрамбувати пресом з рукояткою. При цьому траву потрібно акуратно притискати, а не прибивати, як молотком. Якщо на шляху укладання рулону зустрічаються западини, важливо відразу досипати родючий ґрунт і вирівнювати їх по ходу.

  Наступний рулон розміщується так, як в цегельній кладці, зі зміщенням. Сусідні рулони повинні бути тісно притиснуті один до одного, при цьому один не повинен наповзає на інший. По тільки що покладеним стрічок трави переміщатися не можна. Якщо процес укладання вимагає таких дій, під ноги потрібно стелити дощатий настил.

  Газон на песке – как вырастить

  Дощатий настил, по якому можна ходити під час укладання газону
  Джерело rosalita.net

  Після укладання шви заповнюються спеціальною сумішшю, що складається з торфу, піску та суглинку. Інгредієнти змішуються в пропорціях 4х1х4. Потім зелена галявина рясно поливається водою. Протягом тижня необхідний щоденний полив трави, потім можна переходити на режим двічі на сім днів. Ще через два тижні можна підстригти траву, робити це краще поперек зростання зелені, ножі в косарки при цьому розташовувати таким чином, щоб вони зрізали тільки верхню частину покриву.

  Рулони зростуться з підставою родючого грунту, расстеленного поверх землі, приблизно через місяць. Після чого по газону можна сміливо ходити. Через рік в кінці весни або на початку літа доцільно рясно посипати на місця, де ростуть бур’яни газонний пісок — суміш піску дрібнозернистої фракції з гербіцидами. Після того як пройдуть дощі підсипка змішається з грунтом. Грунт буде більше пропускати вологу і кисень. Якщо після підсипання протягом перших трьох днів опадів не буде, можна рясно полити траву. Після підсипання не варто протягом тижня проводити стрижку галявини. Коли ж стрижка буде зроблена, не треба використовувати скошену траву для приготування компосту.

  Газон на песке – как вырастить

  Підгодівля покладеного газону
  Джерело stargate-rasa.info

  На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які надають кредит на будівництво і супутні послуги, серед яких проведення ландшафтних робіт: озеленення ділянки, посадка рослин, пристрій водойм, гір, альпинириев, рокаріїв і т. п. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

  Як виростити зелену галявину на піщаному ґрунті

  Виростити газон на піщаному ґрунті теж проблематично. Самостійно без лабораторних аналізів визначити, який вид грунту на ділянці, можна за допомогою ліплення. Для проведення тесту фахівці рекомендують взяти в руки невеликий шматок землі, злегка змочити його водою і спробувати сформувати кульку. Якщо грунт піщаний, зробити це не вдасться. Виростити на такій підставі газон вкрай проблематично, вирішити зазначену проблему можна трьома способами.

  Перший – замінити грунт на ділянці купівельними. Для цього шар зрізається в півтора метра і на ділянку завозиться новий родючий грунт. Це дорого, але результативно.

  Газон на песке – как вырастить

  Замінити грунт на ділянці купівельними родючим
  Джерело stroitelcentr.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як створити газон на глинистих грунтах.

  Другий – прямо на місці за допомогою добавки «особливих інгредієнтів» змінити склад піщаного грунту. Для цього потрібно:

 • Попередньо перекопати землю, очистити її від сміття, вибрати всі корені бур’янів.

 • Закрити грунт плівкою і залишити її на кілька днів.

 • Спорудити дренажну систему. Для відведення надлишків вологи з піщаного грунту досить з усіх сторін майбутньої галявини викопати невеликі канавки глибиною в півметра. В них укласти обрізані гілки або колоди (поверх великих шматків деревини скласти дрібні). Засипати складену конструкцію суглинком.

 • Покрити землю всередині галявини шаром суглинку в 10 см, лопатою перекопати ділянку і перемішати обидва компоненти, збагатити землю торфом (його попередньо змішують з перегноєм і з суглинком в рівних пропорціях, готовий склад викладається на основу майбутнього газону товщиною в 10 см).

 • Рясно полити грунт і дати йому устоятися.

 • Викласти знову на ділянку суміш торфу і чорнозему, але в цьому випадку замість суглинку додати в неї озерний мул (якщо його немає, тоді мінеральні добрива).

 • Висадити через місяць насіння газонної трави.

 • Газон на песке – как вырастить

  Посів насіння газону
  Джерело ambrosiolandscapes.com

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, які трави можна використовувати для створення теневыносливого газону.

  Так як волога з піщаного ґрунту йде швидше, засіяну траву протягом першого тижня потрібно раз в день рясно поливати, а потім переходити на режим двічі на тиждень. Часті поливи змиють з грунту частину мінеральних добрив, подібні втрати, поки не зійде трава, потрібно обов’язково компенсувати. На піщаному ґрунті можуть рости не кожні трави, для створення зеленого килима краще всього підійдуть суміші, у складі яких є костриця червона, тонконіг лучний і райграс.

  Третій спосіб створити газон – спробувати посадити почвопокрывные трави. Добре росте білий конюшина. У народі він називається трехлистником, біологи відносять його до сімейства бобових. Рослина має зелене листя смарагдового кольору. Під час цвітіння з’являються маленькі білі квіти кулястої форми.

  Газон на песке – как вырастить

  Газон з білого конюшини
  Джерело plgbymvh.tyt.ru.net

  Газон, сформований за допомогою конюшини, буде володіти високими декоративними якостями. Рослина володіє потужною кореневою системою, здатною за пару років придушити зростання всіх бур’янів. Після посадки виходить рівна щільна трав’яна маса, яку не потрібно буде стригти, постійно підгодовувати добривами і часто поливати. Вона здатна похвалитися високою стійкістю до витоптування, трава швидко росте і насичує повітря киснем. Крім цього, зростання клеєвара живить грунт азотом – натуральним добривом.

  Відео опис

  У відео докладно розповідається про те, які ще переваги має посадка білого конюшини:

  Вибираючи такий вид рослин для створення газону, потрібно бути готовим до того, що конюшина утримує в собі вологу, тому поверхня трави постійно буде сирої і слизькою. Ходити по такому газону потрібно буде дуже акуратно.

  Конюшина швидко розростається і захоплює нові ділянки. Він належить до домінуючим рослинам, його розповзання по ділянці здатне привести до загибелі інших рослин. Тому за формами зеленої галявини доведеться ретельно стежити. Квітучий конюшина приваблює бджіл, грати або бігати по такому газону босоніж небезпечно: комаха може вкусити. Щоб цього не допустити, потрібно не намагатися запобігати цвітіння. Зробити це можна одним способом – скосити траву. Але після стрижки галявина буде виглядати гарно. Її декоративність відновитися тільки через п’ять днів.

  Газон на песке – как вырастить

  Галявина скошеного конюшини
  Джерело mart-sad.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як не допустити знесення самобуду, легалізувати будівництво та отримати свідоцтво про власність.

  Насіння конюшини придбати в спеціалізованих магазинах. Для засіву одного квадратного метра газону потрібно близько 300 зерен. Проводити їх посадку краще навесні. Щоб насіння прижилися добре, необхідно здійснити вже знайомий алгоритм дій:

  • верхній шар ґрунту (50 см) знімається;

  • майданчик розрівнюється;

  • насіння конюшини замочуються у воді за годину до посадки;

  • зерна перед посівом змішуються з невеликою кількістю землі і тільки потім розкидаються по поверхні майбутньої галявини;

  • зверху засипається грунт товщиною в 1 см.

  Після посіву газон поливається, для цього фахівці рекомендують використовувати насадку на шланг для дрібного дощику (так насіння не будуть змиті водою). Протягом першого тижня ґрунту потрібно поливати щодня протягом десяти днів. Щодо майбутнього газону не можна ходити ногами ще 15 днів.

  Відео опис

  У відео розбирається питання, чи реально виростити газон на піску, і навіщо це потрібно:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте просовременный будиночок з обробкою з кедра: котедж на скелястому березі від архітекторів студії Lund+Slaatto Architects.

  Узагальнення по темі

  Створювати газони найкраще на «легких» суглинних грунтах. Для вирощування трави підходить тільки родючий грунт, але існують технології, що допомагають створювати великі ділянки території там, де інші рослини не можуть повноцінно рости. Стаття буде корисною тим, хто намагається на піщаному грунті або навіть на чистому піску створити рівне зелене полотно газонної трави.

  Оцінок 0