Георешітка для доріжок на дачі: види і технологія установки

Геоматериалы, які порівняно недавно з’явилися на будівельному ринку, поступово завоювали його простори. Адже з їх допомогою в рази спрощуються деякі будівельні процеси при невисокій ціні самих виробів, і збільшується якість кінцевого результату. У цій статті будемо розповідати про георешетках для доріжок на дачі: що вони собою представляють, з чого їх виготовляють, модельний ряд і технологію використання.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Георешітка для зміцнення основи під дороги
Джерело isolux.ru

Що таке георешітка

В самій назві матеріалу присутній термін – решітка. Але необхідно розуміти, що ця конструкція є трьохвимірної, тобто об’ємної. При цьому матеріал збирається зі стрічок, що з’єднуються між собою зварюванням або паянням. Структура георешітки з-за цього виходить пористою, в якій осередки розташовуються в шаховому порядку. Саме таким способом досягається жорсткість і міцність конструкції покриття, у складі якої георешетку використовують.

Призначення цього об’ємного пористого матеріалу полягає в тому, щоб утримати від «розповзання» грунт, який піддається великим навантаженням. Тому цей матеріал в основному використовують в дорожньому будівництві, укладаючи під настил дорожнього полотна. А також для зміцнення схилів і укосів.

У дорожньому будівництві до появи георешіток застосовували металеві сітки, сплетені за типом сітки рабиці. А також бетонні пористі вироби, які укладали поруч один з одним. На фото нижче ця різновид укріплення доріжок показана.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Бетонні елементи укріплення доріг
Джерело pinterest.com

Все це було недешево, до того ж метал під дією природних навантажень швидко виходив з ладу, тому що посмикався в грунті корозії. Бетон служив довго, але коштують ЗБВ вироби дуже дорого. Та й працювати з ними складніше. І коли на ринку з’явилися геоматериалы, вони швидко витіснили і металеві вироби, бетонні.

Матеріал для георешіток

Сьогодні виробники пропонують кілька різновидів георешіток для садових доріжок, виготовлених з різних матеріалів.

 • Полімерні об’ємні. В основному їх виготовляють з полістиролу. По суті, це стрічки, які скріплюються між собою методом зварювання, або методом ультразвукового зварювання. На ринку ця різновид представлена двома варіаціями: суцільний або з перфорацією. Перший використовують у тому випадку, якщо наповнювачем виступає дрібнозернистий матеріал, наприклад, пісок. Другу застосовують, якщо наповнювач має грубозернисту структуру, наприклад, щебінь або гравій. Висота використовуваних стрічок варіюється в межах від 50 до 300 мм, саме це параметр створює об’єм конструкції.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Полімерна об’ємна георешітка
Джерело geo-sm.ru

 • Полімерні плоскі. Це матеріал рулонного типу, який являє собою не грати, а сітку, хоча і відноситься до категорії «георешіток». Його висота – це товщина полімерного прутка, з якого сітка виготовляється. Виробники пропонують два різновиди сітки: одно — або двоосні. Перша працює тільки на розтяг в одному напрямку – поздовжньому. Тому в її конструкції присутні прямокутні комірки, тобто витягнуті вздовж рулону. Таку сітку використовують в основному для зміцнення схилів. Друга – це сітка з квадратними осередками, які витримують навантаження і в поперечному напрямку, і в поздовжньому. Звідси її висока універсальність. Виготовляють полімерну сітку з поліефіру або поліпропілену.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Полімерні плоскі геосітки
Джерело rollgeo.ru

 • З геотекстильного полотна. Тобто для виготовлення георешітки використовують смуги голкопробивного або тканого геотекстилю. В цьому випадку застосовують матеріал високої щільності. Це найдешевша різновид, але з не самими високими експлуатаційними характеристиками. І хоча така георешетке добре витримує навантаження на розрив, але володіє невеликим межею міцності на стиск, особливо поперечний. Тому цей вид частіше використовують як разграничительный шар між різними шарами укладаються будматеріалів.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Георешітка з геотекстильного полотна
Джерело yandex.kg

 • Пластикові. Виготовляють їх в основному з поліетилену низького і високого тиску. Саме їх в основному використовують на дачах, коли необхідно спорудити доріжки, майданчики або місця паркування. По-перше, це жорсткі конструкції з певними розмірами по площі. По-друге, панельна збірка спрощує монтажний процес. По-третє, прямокутна форма легко формується площі майданчиків та доріжок, без значних змін самої решітки.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Модульні георешітки з пластику
Джерело covermart.ru

Правила використання георешітки

Так як цей матеріал представлений моделями різного виконання, то і спосіб його укладання буде різнитися. В першу чергу роблять розмітку під доріжки, після чого видаляють дерен з кореневою системою. Далі вирівнюють основу і утрамбовують.

Якщо в якості георешітки використовують полімерне виріб, зібране з стрічок, то під нього доведеться викласти геотекстиль. Інші операції проводять в наступному порядку:

 • По краю доріжки у грунт на невелику глибину (не повністю) забиваються штифти Г-подібної форми. Виготовляють їх звичайно з товстого дроту або тонкої сталевої арматури. Відстань між штифтами визначають розміри осередків обраного гратчастого матеріалу. Наприклад, якщо розміри осередку 210х210 мм, то крок установки штифтів має бути 210 мм, якщо клітинка розміром 400х400, то відповідно і штифти треба забивати в землю через кожні 400 мм

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Кріплення георешітки арматурними штифтами
Джерело pezuc.konysu.ru.net

На нашому сайті представлені найпопулярніші проекти будинків від виробників. Тут ви можете знайти контакти будівельних компаній, у фільтрах задати параметри будинку, технологію, вартість, оздоблювальні матеріали, а також інші характеристики і процеси будівництва. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

 • Розкладають георешетку так, щоб забиті в грунт штифти потрапили в середину стрічки, формує осередки. Після чого штифти забивають до упору.

 • Розтягують георешетку до протилежного краю доріжки і тут же кріплять її до ґрунту штифтами, забиваючи по-порядку в кожну клітинку. Так як садові доріжки мають невелику ширину, то цієї кількості кріплень буде достатньо. Якщо споруджується майданчик або стоянка під авто, то георешетку доведеться прибивати не тільки по краях, але і через кожні 0,5-1,0 м. При цьому розташовувати кріплення треба в шаховому порядку.

 • Якщо одного рулону не вистачає, то поруч укладають другий. Краї двох елементів з’єднують між собою в’язальним дротом або пластиковими хомутами.

Коли решітчаста основа під доріжку буде готова, її можна заповнювати. Якщо це бетонний розчин або щебінь, то їм заповнюють клітинки до верхніх країв. Якщо кладеться пісок або грунт, то засипку роблять понад наповненням в межах 25-50 мм, тому що будь-сипучий матеріал з часом дає усадку.

Відео опис

У відео показано, як треба укладати об’ємну георешетку і засипати її щебеневим відсівом для формування в’їзду на дачну ділянку:

Фахівці звертають увагу на той факт, що нерідко майстри роблять велику помилку, скидаючи наповнювач з великої висоти. Це пошкоджує гратчастий матеріал. Оптимальна висота скидання в межах 0,6-1,0 м. Якщо осередку невеликі, то 60 см – ідеальний варіант. Якщо комірки решітки великі, то його можна збільшити до максимуму.

Найпростіше проводити укладання георешіток, виготовлених з твердого пластику. Це панелі певних розмірів, які укладають впритул один до одного і кріпляться тими ж штифтами. Нічого розтягувати і підганяти не треба. Якщо крайній ряд решіток в межі садової доріжки не поміщається, то панелі легко відрізати під необхідний розмір ножівкою по металу або болгаркою з відрізним диском.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Як треба укладати рядами георешетку з міцного пластику
Джерело optimapol.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте як і з чого зробити доріжки на дачі: 9 популярних матеріалів, + приклади оформлення.

Ціна пропонованих виробів

Сьогодні купити георешетку для доріжок на дачі не проблема. Вони присутні на прилавках будівельних магазинів, ринків. Їх продають сьогодні навіть в інтернет-магазинах. Зрозуміло, що ціни сильно відрізняються і за матеріалом, з якого вони виготовлені, і за розмірами (висотою та шириною осередків) і по регіонах.

Давайте позначимо деякі ціни георешіток для садових доріжок.

 • висота решітки 50 мм, розміри комірок – 210х210 мм, ціна: 70 рублів за 1 м2 полотна;

 • висота 70 мм, розміри комірок 320х320, ціна – 50 руб./м2;

 • висота 100, параметри комірок 160х160 мм, вартість 180 рублів за один квадратний метр;

 • висота 200, осередки 210х210, ціна виробу 255 крб./м2.

Тобто виходить так, що чим менше розміри осередків, а значить, щільніше сам матеріал, плюс велика висота решітки, тим вище ціна будматеріалу. Але так як садові доріжки на дачі практично не подергаются серйозних навантажень, то для їх пристрою рекомендується купувати не найдорожчий варіант. А це може бути георешітка висотою 50 мм з розмірами комірок 210х210 мм, Якщо необхідно зміцнити майданчик під стоянку автомобіля, то краще використовувати матеріалу з розмірами: висота 70-100 мм, параметри комірок від 160 до 400 мм.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Чим менше розміри осередків, тим дорожче ціна решітки
Джерело studall.org

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про наслідки роботи сірих бригад: на що звернути увагу при виборі будівельників.

Про комірках і матеріалі

Отже, сьогодні георешітки виробляють з певними параметрами. Це висота в межах 5-20 см, розміри комірок від 16х16 до 40х40 див. Самі стрічки, з яких збирають решітки, можуть бути перфорованими, суцільними або комбінованими. Але в будь-якому випадку поверхня стрічок – це текстурованная площину. Додамо, що перфорована поверхня просто поліпшує дренаж грунту, іншого призначення у неї немає.

Що стосується текстури стрічок, то її призначення – збільшити скрепляемость георешітки з наповнювачем. А це в свою чергу збільшує міцність самого матеріалу за рахунок сили тертя, яка виникає між ґратами і наповнювачем, коли на перший тисне якийсь вантаж. При цьому сила тертя не зменшується із зменшенням зернистості наповнювача.

Георешетка для дорожек на даче: виды и технология установки

Перфорована георешітка – це добре організований поперечний дренаж
Джерело meaplast.ru

Необхідно відзначити, що фахівці рекомендують використовувати навіть для спорудження садових доріжок перфоровані георешітки. Тому що вони мають досить серйозні міцнісними характеристиками, за рахунок того, що:

 • з’являється фрикційна взаємодія між стінками решітки і зернами наповнювача;

 • за рахунок наповнення гранулами стінок стрічок;

 • коріння рослин безперешкодно проходять через отвори, тим самим закріплюючи ґрати;

 • під дією важкого бетону стрічки викривляються, створюючи складні форми, тим самим формуючи складні модульні конструкції, у яких міцнісні характеристики вище.

Додамо, що перфорований варіант дешевше суцільного, тому що в нього йде менше сировинного матеріалу. Як було сказано вище, через перфоровані стрічки безперешкодно проходить вода. Тобто організовується поперечна дренажна система.

Відео опис

У відео показано, як роблять об’ємну решітку перфорованого типу:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як прототип плавучого острова з живим деревом спустили на воду в Копенгагенській гавані.

Висновок

Отже, ми розповіли вам про георешетках. Треба відзначити, що сьогодні будівельники активно їх використовують, особливо у заходах, пов’язаних із зміцненням схилів. І навіть на дачних ділянках цей матеріал знайшов своє застосування. Не варто йти від копійчаних витрат. Краще купити георешетку і встановити її під садові доріжки, які після цього будуть відповідати всім вимогам сучасного будівельного справи.

Оцінок 0