Грунтування стін під шпалери

Грунтування поверхонь, які готуються до подальшої декоративної обробки, вважається важливим і обов’язковим моментом проведення всіх ремонтних робіт. Стандартно ґрунтовку наносять перед тим, як монтувати завершальне покриття у вигляді шпалер, фарби або штукатурки. Оскільки вибір грунтовок досить широкий, перед тим як грунтувати стіни під шпалери, варто зрозуміти, для чого це робиться, яку суміш потрібно вибрати і як проходить весь процес.

Грунтовка стен под обои Грунтовка стен под обои Грунтовка стен под обои

Яку грунтовку віддати перевагу?

Перед тим як грунтувати стіни під поклейку шпалер, уточніть вид грунтовки і її функціональні особливості. Зробити це можна кількома шляхами:

 • Проведіть долонею по основі і подивіться, якщо рука виявилася забруднений штукатуркою або білим нальотом, то вам потрібен грунт для крейдяних основ з можливістю глибокого проникнення.
 • Визначити щільність старого шару стіновий обробки можна наступним чином: змочіть стіну водою і подивіться, в яких місцях вона швидше всмоктується. Їх потрібно грунтувати в кілька прийомів.
 • Обов’язково огляньте площині на наявність ознак цвілі або грибка. Їх присутність зобов’язує купити спеціальний розчин, що знищує грибкові спори і перешкоджає їх розвитку. Його потрібно наносити як поверх штукатурки, так і під неї.
 • Для малопористих стін підійде грунт з підвищеними адгезійними властивостями.
 • Пухкі і пористі основи варто піддавати обробці складом з критично високим ефектом проникнення.
 • Кілька слушних порад

  Оскільки фахівці рекомендують грунтувати стіни під шпалери в декілька шарів, важливо розрахувати потрібний обсяг витратного матеріалу. Для цього обчислюється площа всієї облагораживаемой поверхні, а отримане значення множиться на 1,5. Саме стільки грунту витратиться на нанесення одного шару. У будь-якому випадку варто вивчити рекомендації виробника щодо складу витрат.

  Грунтовка стен под обои Грунтовка стен под обои

  Також можна користуватися наступними рекомендаціями:

  • Суміш наливаємо у відро, в неї встановлюємо малярську сітку з пластику. При використанні кисті або валика цей прийом допоможе віджимати зайву рідину і економити розчин.
  • Важкодоступні місця обробляються пензликом.
  • Кожен новий шар повинен добре просохнути. Якщо покриття висохло, воно буде гладким і трохи липким на дотик.
  • Ґрунтовку потрібно наносити рухами зверху вниз, оптимізуючи її витрата і накладання шарів.
  • Підлоги краще застелити поліетиленом, оскільки будь-яка суміш – це клей, який дуже складно видаляється з підлогових покриттів.

  Буває, що на упаковці відсутні рекомендації та анотації від виробника, у цьому випадку орієнтуйтеся на досвід бувалих майстрів. Так, наприклад, акриловий грунт сохне швидше всіх інших видів складів, але для його повноцінного просихання все одно буде потрібно не менш 4-х годин.

  А от період висихання контактних і масляних грунтовок займає більше доби. Але тут є один нюанс, який полягає в рівні вологості в кімнаті і температурі повітря в ній. Якщо в приміщенні тепло, то грунт просохне швидше, те ж саме можна сказати і про вологість. Коли її показник не перевищує 65%, чекати висихання доведеться набагато менше.

  Займаючись ремонтом своїми руками, скористайтеся нашими порадами. Це дозволить уникнути помилок і непотрібних робіт у майбутньому.