Хороша звукоізоляція — спокій і затишок у Вашому будинку

 
 Хорошая звукоизоляция - покой и уют в Вашем доме

Іноді, коли буваєш вдома, тебе деколи дратують гучні звуки з квартири за стінкою або шум, що доноситься з вулиці. Не можна спокійно насолоджуватися відпочинком і затишком, перебуваючи при цьому в галасливій обстановці. Чим частіше відпочинку заважають гучні звуки, тим частіше в голову приходять думки про хорошої звукоізоляції.

Одним з ключових органів сприйняття світу навколо нас є слух, збереження безпеки забезпечує він же. Адже навіть під час сну ми чуємо все, що відбувається поруч, без цього будильник став би марним. Однак без сторонніх шумів теж не обходиться, в наш час існує дуже мало по-справжньому тихих місць. Шум міста став буденним для нас, і це сильно діє на відчуття комфортності. У кварталах міста з громыхающими заводами, свистящими магістралями по-справжньому насолоджуватися відпочинком неможливо. Абсолютна відсутність тиші шкідливо впливає і на психіку людини.

Хороша звукоізоляція приміщень сьогодні є ключовим завданням технології будівельного виробництва, якщо враховувати повсюдність і поширеність навколишнього шуму. Кожен день технологія розробки звукоізолюючих матеріалів поліпшується, у розробці виявляються всі нові проекти, які ставлять перед собою мету повністю виключити або, щонайменше, знизити шум. Якщо до звукоізоляційною системі підходити комплексно, як систему в цілому, то її перевага очевидна. Також комплексний підхід треба мати і джерел шумів, враховуючи різноманітні фактори, наприклад, комунікації, трубопровід, дорожній шум та інше.

Види шумів

Для досягнення максимального результату в процесі розробки звукоізоляції потрібно грамотне уявлення про те, що являє собою шум і які фактори його породжують. Шуми класифікуються на три підгрупи: ударні, повітряні і акустичні. Розглянемо їх. Ударний шум з’являється з-за силового впливу на саму конструкцію приміщення. Візьмемо, приміром, ремонт. Все, від забивання цвяха в підлогу до гучних кроків важкими черевиками народжує ударний шум. Результатом впливу всередині самої конструкції є повітряний шум, наприклад, гучна музика або розмова сусідів привносять в тишу повітряний шум. Властиве напівпорожнім/порожнім конструкцій приміщень ехо — це акустичний шум.

Підготовчий процес

Після того, як ви визначите вид шуму, який необхідно усунути, розгляньте способи і методи ізоляції. Але в першу чергу приділіть увагу стану приміщення, в якому будуть проводитися роботи. Почніть з перевірки приміщення на тріщини, щілини, шви і інші дефекти конструкції, так як перед установкою системи шумовий ізоляції необхідно провести усунення технічних несправностей. Слід розглянути приміщення в цілому і зробити вимір його площі для розробки його звукоізоляції.

Підбір матеріалів для встановлення системи ізоляції

Наступним логічно вірним кроком є правильний підбір матеріалів для ізоляції. Необхідно розуміти, що вибрані вами матеріали, перш за все, повинні поглинати ударні повітряні шуми. Покупку можна здійснити в спеціалізованих магазинах, таких як — БудМаркет. Але щоб грамотно підійти до питання, потрібно враховувати, що у всіх матеріалів є один суттєвий недолік. Призначені вони тільки для певного виду шуму і, як наслідок, не можуть боротися належним чином з іншими видами шумів. Як варіант, можете спробувати поєднати кілька матеріалів, але це неодмінно змінить товщину ізоляційної конструкції. При підборі матеріалів для ізоляції, наприклад, для дитячої кімнати, обирати їх слід з особливою обережністю, так як деякі матеріали можуть надавати далеко не сприятливий вплив на здоров’я.

І нарешті, заключним етапом є монтування конструкцій. У цій частині роботи важливо мати на увазі рекомендації виробника, оскільки для кожного матеріалу правила монтажу різні. Перед тим як приступити до установки звукоізоляції, потрібно буде провести підготовчі роботи, наприклад, вирівняти поверхню. Для деяких матеріалів вирівнювання є обов’язковим, для деяких немає.

Перед тим як монтажні матеріали запускаються у виробництво і виставляються на продаж, вони проходять величезна кількість тестів і випробувань на різні фактори. Ось чому рекомендації та поради виробника завжди потрібно враховувати при монтуванні матеріалів даного виробництва. Крім того, при монтажі намагайтеся уникати появи технічних щілин і швів. Щоб цього не відбувалося, краще підтримувати здійснення кріплення у розбіг. Що стосується облицювання, то вона необхідна в більшості випадків, для цієї мети краще всього підійде такий матеріал, як гіпсокартон.

Звукоізоляція вашого будинку, зрозуміло, потребуватиме фінансових витрат. Але пам’ятайте про те, що досягнуті в результаті затишок і тиша домашнього вогнища — безцінні!

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні