Які документи потрібні при укладенні договору купівлі-продажу землі та будинки, на що звернути увагу

Професор Преображенський спробував з хорошою собаки, зробити більш-менш жує людини. За останній час спостерігається помітне збільшення продажів оселедця і чорних дермантиновых плащів, тому експеримент видатного світила науки, можна вважати успішним.

Зупинити регресію людського мозку і биття собачого серця, може тільки куля, але, на жаль, великі вчені Доктор Борменталь і Професор Преображенський про це навіть не здогадувалися.

Нарватися на лихих шахраїв за типом Швондера дуже легко – достатньо обідати вчасно і бути інтелігентною людиною.

У цій статті ми поговоримо про те, які документи необхідно зібрати для укладання угоди купівлі-продажу, а також як убезпечити себе від шахраїв.

Какие документы потребуются при заключении договора купли-продажи земли и дома, на что обратить внимание

Професор Преображенський і Кульок, чиє перше слово було після заміни собачого серця на людське — абирвалг (Главриба)
Джерело stalinline.ru

«Абирвалг!»: перелік документів для нотаріуса

Для того, щоб угода відбулася, необхідно мати наступний перелік документів:

 • Технічний паспорт на будинок і ділянку. Документ оформляється після процедури межування землевпорядником і поєднує в собі план ділянки і будинку. У переліку присутній метраж житлової площі, всіх присадибних споруд, а також кількість соток. Технічний паспорт є офіційним документом, що підтверджує факт існування будинку та виділеної ділянки.

 • Право власності. Видається в БТІ за місцем реєстрації/прописки і являє собою свідоцтво, видане на певний фізична особа, в якому описується правовий статус ділянки та права власності. Строку давності така папір не має і видається стільки разів, скільки змінюється власник.

 • Договір на електроенергію.
  Кожному абоненту присвоюється свій номер, який закріплюється на власника житлового приміщення. Якщо ви не переоформите цей номер на покупця, ви ризикуєте нажити собі проблеми у вигляді пені та штрафів за несплату.

Какие документы потребуются при заключении договора купли-продажи земли и дома, на что обратить внимание

Стати власником красивого будинку на прекрасному ділянці після укладення угоди, просто. Крім внесення оплати, зібрати типові довідки, паспорти, свідоцтва, договору.
Джерело pinterest.com

Приклад з життя: Простий, як сибірський валянок хлопець Костянтин, продав невеликий будинок на околиці містечка. Після укладення угоди зі Степаном, він зі спокійною душею поїхав до сестри в Мурманськ. Через 2 роки йому надійшло повідомлення з місцевої енергозбуту з проханням з’явитися для роз’яснень. У підсумку з’ясувалося, що новий власник не оформив на себе лічильник, а платіжки за користування електроенергією ігнорував.

З чого випливає, що старий власник має величезну суму керуючої компанії і ризикує нарватися на колекторів. Але поки він був у Мурманську, з простим хлопцем Костянтином відбулися дуже великі зміни, про які він навіть не здогадувався. Північний холодний вітер подув йому прямо в перенісся, тому він вирішив не звертатися в суд, а попрямував прямо до хитрого мешканцеві. Питання з оплатою було вирішено досить швидко, тому як у Степана була з собою 1 зайва нирка.

 • Договір на послуги вивезення побутових відходів. Даний договір, ви можете анулювати, якщо не збираєтеся користуватися послугами сторонніх організацій. Звичайно, для мешканців багатоповерхівок, цей пункт дуже обов’язковий, але за містом – у вас є можливість виконувати частину побутових робіт самостійно.

Какие документы потребуются при заключении договора купли-продажи земли и дома, на что обратить внимание

Організований вивіз сміття в заміському будинку
Джерело nevinnomisskiy.ru

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, віддаленість від МКАД, вартість за сотку, розмір, наявність інфраструктури, газу, води, електрики та інших комунікацій.

 • Довідка про склад сім’ї.
  Видається місцевою сільрадою і надається нотаріусу для підтвердження відсутності прописаних осіб в момент вчинення правочину.

Думка експерта! Перед тим, як поставити свою резолюцію, покупцеві рекомендується упевнитися в тому, що в будинку ніхто не прописаний. Для цього і береться довідка у місцевої сільської ради, яка є офіційним документом. Якщо проігнорувати цей факт, не виключено, що через деякий час з’явиться родич з місць не таких віддалених, претендує на житлову площу.

Майте на увазі, якщо після вчинення правочину пройде 7 років, ви втрачаєте можливість вирішити питання про повернення грошей через суд, а це значить, що «новий» мешканець має право користуватися житловим приміщення на рівних з вами права. Таким чином, вам доведеться доводити в суді наявність обману або збирати гроші на виплату половини вартості житлового приміщення.

Відео опис

10 важливих питань, які потрібно знати при виборі земельної ділянки під будівництво будинку, дивіться у наступному відео:

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків від кращих будівельних компаній з бездоганною репутацією на ринку. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

«Бажаю, щоб всі!»: оформлення угоди купівлі-продажу

Крім вищеперелічених документів, для складання договору у нотаріуса, покупцю та продавцю необхідно надати наступний пакет документів:

 • Паспорт та його копія кожного учасника угоди. Нотаріус може запропонувати завірити копії паспорта та особистий підпис – це необхідно в тому випадку, якщо ви в майбутньому плануєте проводити багато юридичних угод.

 • Квитанція про сплату мита. Як правило, її сплачує покупець і у середньому, вона складає 150 $.

 • Акт прийому-передачі грошей. Оформлення цієї довідки може здійснюватися в будь-який період, навіть за місяць до здійснення покупки. До того ж, цей документ можна вписувати суму передоплати і умови її повернення.

 • Довідки з органу опіки та піклування при включенні в частку власності неповнолітньої дитини. Якщо розведені подружжя, згода другого з батьків на перепрописку дитини, строго обов’язково.

 • Какие документы потребуются при заключении договора купли-продажи земли и дома, на что обратить внимание

  Найголовніший документ про участь дітей в угоді, без наявності якого вона буде визнана не дійсною
  Джерело moyaokruga.ru

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про головні страхи при виборі заміського будинку і ділянки.

  Висновок

  Найстрашніше, що може зробити вулична собака – це растребушить опудало сови, а найшкідливіше, що може зробити людина – уявити себе Богом.

  Незважаючи на те, що зараз активно працюють контролюючі органи, які виловлюють недбайливих авантюристів, існує ймовірність потрапити в руки до чорного ріелтору, який працює в парі з нотаріусом. Тому, краще забезпечте себе і дізнайтеся заздалегідь всі реквізити контори і вимагайте сертифікат-дозвіл на надання юридичних послуг.

  Оцінок 0