Які документи потрібно перевірити при покупці будинку з земельною ділянкою – докладний перелік

У статті піде мова про те, які документи потрібно перевірити при покупці будинку з земельною ділянкою, що стає причиною виникнення спірних моментів, що призводять до судових позовів і до втрати власності. Прочитавши запропонований матеріал, кожен зможе виконати перевірку наявності існуючих обтяжень, здатних спровокувати втрату великих заощаджень.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Купівля земельної ділянки – справа відповідальна Джерело christopherbjohnson.com

Довіряй, але перевіряй

Багато хто сьогодні, наважуючись на покупку власної земельної ділянки, попередньо здійснюють роботу, яка дозволяє знайомитися з юридичними тонкощами оформлення документів подібної угоди. Це допомагає уникати поширених типових помилок, що призводять до втрати великої суми грошей.

В судах можна зустріти потерпілих, які в якості виправдання своєї безграмотності наполягали на там, що продавець здався їм людиною чесною, що він надав завірену у нотаріуса довіреність на продаж землі, що він хороший знайомий, родич близьких друзів, тому йому повірили. Це стандартні ситуації, в яких винний не шахрай продавець, а той, хто купує і при цьому не знає, що потрібно перевірити при покупці будинку з ділянкою.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Документи, здатні забезпечити безпечну купівлю земельної ділянки Джерело kad-reg.ru

Можливі спірні ситуації

Коли йдеться про придбання заміського житла, основна увага фокусується на наявності у продавця права на власність землі та будинки. Але ніхто не перевіряє, чи правильно воно оформлено з юридичної точки зору, є реєстрація таких документів. Найпоширеніша помилка, що приводить надалі до судових позовів, це коли за незнання людина, що бажає придбати заміський наділ, приймає виправдання в тому, що продавець не здатний пред’явити документ, що підтверджує його право власності на землі, з-за того, що він володіє нею довічно через успадкованого дарування. Новий господар такої землі після її покупки не зможе розпоряджатися нерухомістю (продавати або дарувати).

Такою ж поширеною помилкою вважається момент, коли набувач купує земельний наділ, на якому зведено будинок, без оформлення . Він вважається самовільним будівництвом. Новий власник зареєструвати його не зможе. Тільки довгі судові розгляди, численні експертизи, нескінченні поневіряння по інстанціях дозволять це зробити. Практика показує, що витримати таке здатні одиниці.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Справжня довіреність на земельну ділянку Джерело hobbymaniya.ru

Чиста схема шахрайства – продаж земельної ділянки за підробленою довіреністю. Це найбільш типова ситуація, з якою може зіткнутися покупець заміського житла. Досвідчені юристи завжди перевіряють, чи існує в реальному житті довіритель, проведена чи довіреність, яку він надає потенційному покупцеві, за документами, завіреним нотаріусом. Ось чому здійснення угоди купівлі-продажу з допомогою юридичної контори, вважається найбільш безпечною. Якщо було прийнято рішення самостійно купувати землю без допомоги фахівців, потрібно знати, які документи перевірити при покупці будинку із земельною ділянкою.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з каталогом найпопулярніших в Підмосков’ї ділянок для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій

Основні моменти

Як би не намагався розташувати до себе продавець, важливо завжди включати голову і не брати до уваги позитивні рекомендації знайомих, родичів, товаришів по службі.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Зразок свідоцтва про державну реєстрацію права на власність Джерело cityvisionawards.ru

Бажаючи придбати заміський наділ, важливо детально вивчати список документів:

  • Свідоцтво, що підтверджує право власності на будинок, якщо такий зведений продається земельний наділ. Воно може бути представлене у вигляді акта, складеного комісією при прийманні житла (ньому має бути зафіксовано, що об’єкт повністю завершений і готовий до проживання, що його побудував саме той, хто продає житло). Право власності продавця здатне виникнути і з інших приводів. Наприклад, після укладання угоди купівлі-продажу, або після дарування, міни. Тоді власник повинен надати потенційному покупцеві свідоцтво, що підтверджує державну реєстрацію права.

  • Технічний паспорт володіння ділянкою. Це папка, всередині якої є план домоволодіння з докладним описом всіх позначень на ньому, з перерахуванням наявних об’єктів, їх призначення, з описом технічного стану кожного будови. У паспорті обов’язково вказується цінова складова всіх споруд. Він видається БТІ, розташованого там, де знаходиться купується земельну ділянку.

  • Технічний паспорт кожної будівлі, що знаходиться в зоні власності з докладним поверховими планом.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Правильно оформлена виписка з будинкової книги Джерело prozhivem.com

  • Виписка додому з книги. Вона додається, тоді, коли на ділянці придбаної землі зводитися житло, придатне для постійного проживання. У ній вказується кількість осіб, що проживають в будинку. Навіть якщо в цьому списку немає самого продавця, і він не зареєстрований в будинковій книзі, виписка покаже, не обтяжене житло.

  • Документи правовстановлюючого характеру. Вони підтверджують право власності на даний конкретна ділянка землі. До них відноситься свідоцтво про державну реєстрацію права власності, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, документи, отримані в процесі приватизації ділянки землі (постанова глави адміністрації району про надання ділянки землі у власність, свідоцтво про власності на конкретний земельний наділ).

  • Кадастровий план ділянки землі. Він видається районними відділами Роснедвижимости. В ньому вказані межі володіння, відомості про статус земель, нормативна вартість, площа ділянки, вся інформація про власників вмісту.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Кадастровий план ділянки землі Джерело kadastr24.nethouse.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перелік всіх документів при купівлі землі і заміського будинку і для чого вони потрібні.

Кожне ріелторське агентство, яке піклується про свою репутацію, тримає в штаті юриста, який знає, що перевірити при покупці будинку з ділянкою, як встановити наявність існуючих обтяжень. Тому співпраця з такими організаціями дозволить убезпечити себе і зберегти власні заощадження.

Чи можливо самостійно перевірити ділянку на обтяження

Розуміння того, що потрібно знати при покупці будинку з земельною ділянкою в Росії, дозволяє грамотно підходити до вирішення стати господарем власного домоволодіння. Самостійно виявити наявність ліміту на проведення будь-яких фінансових операцій з описуваним видом нерухомості нескладно, якщо знати, де шукати потрібну інформацію. Раніше це можна було зробити тільки в Росреестре, однак, сьогодні, у вік комп’ютерних технологій, нескладно скласти, надіслати запит і отримати виписку з кадастрового паспорта цікавить нерухомості на офіційному сайті державних послуг або на сторінці спеціалізованих додатків, не виходячи з дому.

Що потрібно знати потенційному покупцеві? Корисно ще до угоди з’ясувати, чи не накладений на земельну ділянку сервітут, не знаходиться під арештом, не зданий він під заставу в банк, в якому продавець оплачує іпотеку.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Зразок запиту в ЕГРН про надання відомостей про власника землі Джерело lesami.gisoly.ru.net

Сервітут – це вид домоволодіння, при якому власник користується чужою земельною ділянкою. Він не має право його продавати, але може на землі прокладати комунікації, проводити водопровід, електрику, каналізацію. У такого власника може бути право проїзду через чужу ділянку або використання його для проведення меліорації свого наділу. Продавати, маючи статус сервітуту, він не може.

Довгострокова оренда – ще один вид обтяження. Багато власників, поспішають продати свій земельний наділ, пов’язані договірними зобов’язаннями. Договори довгострокової оренди не є перешкодою для продажу землі, і для її спадкування, знаючи про це, недобросовісні власники можуть промовчати про наявні обтяження, та укласти угоду з неуважним покупцем. Тоді тягар відповідальності лягає на плечі нового господаря. Зверніть увагу! Той, хто потрапляє в таку ситуацію, повинен уважно вивчити договір оренди і спробувати домовитися з орендарем за допомогою найму кваліфікованого юриста.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Договір оренди з описом прав і обов’язків орендаря і орендодавця Джерело blogotey.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, що краще – іпотека на заміський будинок або збирати.

Концесія – ще один вид обтяження. Він передбачає наявність певних обмежень щодо використання будівлі, побудованого на території заміського земельного наділу. Якщо є договір концесії, можна буде потім надалі на свій розсуд розпоряджатися своїм домоволодінням, переводити житлового фонду в нежитловий, наприклад, або робити протилежне.

Довірче управління – передача майна однієї особи на договірних умовах іншій особі на невизначений строк. Особа, яка оформлює на себе довірче управління, не має право продавати землю і все, що на ній побудовано, він здатний тільки управляти нерухомістю і власністю, роблячи це в інтересах свого довірителя.

Арешт майна і землі в більшості випадків пов’язаний з наявністю боргових зобов’язань. Його накладення проводиться у суворій відповідності з виконавчим листом, виданим судовою інстанцією. Маючи таке обтяження, власник не має права продавати ділянку, здавати його в оренду, відчужувати майно. Будь укладення таких угод вважається протизаконним.

Какие документы нужно проверить при покупке дома с земельным участком – подробный перечень

Арешт майна – найпоширеніший вид обтяження Джерело vologda-portal.ru

Існують і інші види обтяжень. Велика їх частина пов’язана з охороною конкретних об’єктів культури. Всі види обмежень обов’язково фіксуються в Росреестре. Запитувати інформацію можна, звернувшись в ЕГРН (Єдиний Державний Реєстр Нерухомості). Без такої процедури угоду купівлі-продажу земельної ділянки з будинком важко буде назвати безпечною. Оформити і надіслати запит здатне не тільки юридична особа, а й пересічний громадянин Росії.

Для того щоб здійснити бажане, він може зробити запит в електронному вигляді через офіційний портал державних послуг, відправити його через систему багатофункціональних центрів або відіслати прямо в територіальне установа Росреестра. У запиті необхідно вказати кадастровий номер ділянки і точна адреса його розташування. Відповідь заявник отримує в письмовому вигляді. Якщо є які-небудь обтяження, у виписці буде міститися перелік всієї основної інформації у запитуваній ділянці.

Відео опис

Відео розповідає про те, як оформити виписку з ЕГРН в онлайн режимі:

База ЕГРН оновлюється в режимі реального часу, щоб убезпечити угоду купівлі-продажу, фахівці рекомендують замовляти виписку безпосередньо перед оформленням договору.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про реставрацію фамільного будинку.

Висновок – коротко про головне

Знаючи про те, які документи перевіряти перед купівлею земельної ділянки, можна убезпечити себе і зберегти свої власні заощадження. Шахраї охоче користуються неписьменністю потенційних покупців і часто продають наділи з обтяженням. Вони обмежують права нового власника і не дозволяють йому розпоряджатися купленим ділянкою за своїм розгляду. Щоб не потрапити в таку ситуацію, необхідно для перевірки документів наймати досвідченого юриста або підшукувати підходящу нерухомість за допомогою ріелторського агентства з бездоганною репутацією на ринку. Заощадити на їх послуги може той, хто підвищує свою правову грамотність і заздалегідь вивчає питання про те, які документи потрібно перевірити перед покупкою заміської землі.

Ще трохи уваги

Напишіть в коментарях – як думаєте, чи важко скласти і надіслати запит в ЕГРН.

Ще, скажіть, чи є серед ваших знайомих хоч один чоловік, який постраждав і втратив всі свої заощадження після придбання земельної ділянки з обтяженням.

Оцінок 0