Які шпалери під фарбування використовувати і як правильно їх фарбувати?

 
 Какие обои под покраску использовать и как правильно их красить?

Опис: Після того, як поклейка шпалер завершена, їм можна надати абсолютно унікальний вид, завдяки фарбі. Але потрібно знати, які шпалери під фарбування можна використовувати і які фарби для них підходять.
Для багатьох зовсім незрозумілим є один вид фарбувальних робіт – фарбування шпалер. Вся справа в тому, що витрати на цей вид обробки великі, адже крім самих шпалер, які потрібно ще і наклеїти, потім потрібно купувати фарбу, витрачати час на її нанесення і чекати, поки вона висохне. Взагалі, багатьох можна зрозуміти, такий підхід дійсно витратний за всіма параметрами, але ті плюси, які будуть отримані натомість, перекреслюють недоліки. Справа в тому, що шпалери, які вже пофарбовані, можуть служити також довго, їх легко прибирати, але куди важливіше можливість перефарбовувати їх в подальшому неодноразово, взагалі не змінюючи саме полотно. Так що, які шпалери під фарбування підійдуть, нам ще варто розібратися, а в доцільності таких дій, довго шукати сенс не доводиться. Зміна дизайну приміщення в максимально стислі терміни в подальшому – це головна родзинка.

Вибираємо фарбу для шпалер

У виборі фарби буде складно помилитися, якщо використовувати технологію підбору конкретного виду шпалер, для конкретних фарб. Таким чином, для водоемульсійною фарби відмінно підходять стандартні паперові та флізелінові шпалери. Якщо використовуються склошпалери, то є сенс купувати акрилову або латексну дисперсійну фарбу. Поєднання вищевказаних типів фарб і шпалер, дадуть чудовий результат, який порадує чимало років господарів квартири, де все це використовується.

Ряд підготовчих процесів

Якщо фарба буде наноситися на шпалери, які раніше пофарбовані, доведеться підготувати таку поверхню до подальших робіт. Першим ділом, використовуючи жорстку щітку, проходимся по поверхні шпалер, що дозволить прибрати не тільки жирні ділянки і забруднення, але ще й ті ділянки, де стара фарба відійшла. Також досить важливим моментом буде підклеювання відшарувались ділянок шпалер, щоб домогтися рівної поверхні. А якщо сталося так, що на стіні є тріщини, то без шпаклівки тут не обійтися.
А в разі, якщо нові шпалери, то не варто їх фарбувати в той же день, коли вони поклеєні. В самий раз буде дати їм час на повне висихання, хоча б на добу, але бажано трохи довше. Обов’язково перевірте шпалери на наявність забруднень, оскільки фарба все це жодним чином приховати не зможе. Вся справа в тому, що кращі шпалери під фарбування – це чисті і підготовлені, так що нехтувати цим точно не потрібно.

Як фарбувати шпалери під фарбування?

Відповідаючи на це питання, варто відзначити, що ідеальним інструментом для таких завдань є поролоновий валик, оскільки щось більш жорстке для шпалер не підходить. Обов’язково розподіляємо фарбу рівномірним шаром, якщо не хочемо зробити які-небудь ділянки більш виразними. Буває так, що шпалери здуваються під час фарбування, але тут нічого страшного немає – розрізаємо міхур, розгладжуємо її і фарбує ділянка повторно. Так що, як фарбувати шпалери під фарбування, при цьому, не допускаючи помилок, ми розібралися. Якщо є ділянки, які валиком не фарбуються, то кисть буде в самий раз.

Висновок

Фарбування шпалер – це нескладне, навіть приємна справа. Найголовніше тут-не поспішати, ретельно підготувати їх, а також вибрати ідеально відповідну фарбу. В результаті поверхня буде виглядати так, як того бажає майстер, а в майбутньому її можна перефарбовувати ще багато разів, надаючи приміщенню повністю освіжений дизайн, без особливих зусиль.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні