Як і з чого дешевше будувати будинок своїми руками: огляд матеріалів

Будівництво заміського будинку-це багатоступінчастий процес, що передбачає злагоджену роботу майстрів різних напрямків, від архітекторів до майстрів-обробників. Підсумковий результат залежить від якості виконання кожного етапу роботи та обраних матеріалів. Але нерідко постає питання, як побудувати будинок дешево і швидко самому, і чи це можливо?

Всупереч поширеній думці, будівництво заміського будинку може обійтися в невелику суму грошей. Для цього достатньо грамотно підійти до кожного з етапів будівництва, здешевлюючи його без втрати якості. Спробуємо розібратися, як дешево побудувати будинок, на чому можна економити, а на чому категорично не можна, в нашій статті.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Кожен з елементів заміського будинку можна здешевити Джерело coolhouses.ru

Економія починається з створення проекту

Як правило, готові проекти мають складні планування, дорогі у виконанні. Підсумковий результат добре виглядає на картинці, але не вирішують основного завдання: як самому побудувати будинок дешево, адже багато додаткові архітектурні конструкції обійдеться в чималу суму грошей.

Доступні за ціною архітектурні проекти характеризуються:

 • Простий прямокутною формою без виступів, еркерів та інших дорогих у виконанні елементів.
 • Одним поверхом. Відсутність дорогих перекриттів і сходів знизить підсумкову вартість житла.
 • Мелкозаглубленним фундаментом – бетонною конструкцією, вкопаної під основу будинку. Установка такого типу підстави не вимагає великих підготовчих робіт, тому обійдеться в розумну ціну.
 • Стандартною формою даху з двома скатами. Складні конструкції з круглими мансардними вікнами та безліччю скатів збільшують витрати на спорудження.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Чим простіше коробка будинку, тим вона надійніше і дешевше Джерело kz-news.info

 • Традиційною формою вікон. Як правило, прямокутні двостулкові вікна обходяться набагато дешевше, ніж будь-які нестандартні модифікації.

 • Лаконічній обробкою внутрішніх приміщень. Самий бюджетний і функціональний варіант будівництва – будинок в скандинавському стилі з мінімумом вигадливих декоративних елементів.

 • Простий у виконанні зовнішньою обробкою. Наприклад, оздоблення фасаду штукатуркою – це довговічний і естетичний спосіб оформлення, не вимагає тривалих і дорогих будівельних робіт.

Який фундамент економніше

Тип і заглиблення фундаменту визначаються підсумковим вагою будинку, якістю грунту, а також близькістю водойми. Витрати на основу складають в середньому 40% вартості всіх робіт. Прийнято вважати, що економити на фундаменті не можна і заперечувати це твердження дійсно нерозумно. Але, тим не менш, є способи, як недорого побудувати будинок, без втрати якості, заощадивши на фундаменті. Правда, при цьому треба точно знати який на ділянці грунт, а для цього доведеться замовити геологічну розвідку. За її результатами можна розглядати наступні варіанти:

 • Якщо найчастіше для заміських будинків використовується стрічковий фундамент, що укладається на глибину промерзання грунту, то в ряді випадків можна обійтися його мелкозаглубленной різновидом. Як правило, така конструкція «сідає» в землю на 0,5-0,7 метра, що значно скорочує кількість необхідного для заливки бетону.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Традиційний для заміського будівництва стрічковий фундамент Джерело sazhaemvsadu.ru

 • Також крім особливостей грунту треба враховувати вагу майбутнього будинку і рельєф ділянки. Якщо конструкція дозволяє встановити будинок на пальовий фундамент, то це значно зменшить навантаження на бюджет.

 • Компромісний варіант це пальово-ростверковый фундамент. Тут об’єднуються технології укладання мелкозаглубленного і пальового фундаменту. Спочатку викопується мелкозаглубленний фундамент, а потім в опорних точках до глибини промерзання грунту викопуються або буряться ями. Після установки опалубки всі разом заливається бетоном і в результаті виходить мелкозаглубленний фундамент, який опорними стовпами стоїть нижче точки промерзання грунту.

 • Ще в деяких випадках можна не заливати фундамент, а викласти його з готових залізобетонних плит.

 • Додатковою економією може бути відмова від замовлення бетону на заводі, але треба враховувати, що самостійне його приготування в бетономішалці займе набагато більше часу і сил. Як підсумок, вирішувати, що важливіше – час або гроші, кожен повинен для себе сам.

Завжди треба пам’ятати, що всі способи економії на фундаменті повинні бути ретельно прораховані та схвалені фахівцями. В іншому випадку є ризик підтвердити для себе прислів’я про скупого, який платить двічі.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Пальовий і пальово-ростверковый фундаменти Джерело assz.ru

Вибір матеріалів для стін – що дешевше і краще

Найбільша кількість будівельного матеріалу йде на зведення стін, тому слід ретельно вибирати, з чого дешевше будувати будинок.

 • Цегляний будинок – самий довговічний і надійний варіант будівництва. Грамотно виконані споруди з цього матеріалу служать не одну сотню років, не вимагаючи будь-якого ремонту або обслуговування фасадів. Цегляна стіна екологічна, створює хороший повітрообмін і не піддається впливу вологи, вогню і перепадів температур. Головний недолік цегли – це його велика вага, що передбачає зведення міцного і дорогого фундаменту. Наступна особливість цегельного будови – необхідність ретельної теплоізоляції будинку, особливо в суворих північних кліматичних умовах.

 • Сучасні дерев’яні житла виготовляються з клеєного бруса, який представляє собою невеликі висушені блоки, склеєні між собою. Цей матеріал забезпечує хорошу теплоізоляцію, швидкий в монтажі, а також створює сприятливий мікроклімат в приміщенні. Недоліком матеріалу є його схильність до впливу вологи та вогню. Тому необхідно вдумливо проектувати системи електропостачання та опалення. Крім цього, після декількох років експлуатації стіни з клеєного бруса можуть потребувати додаткової просочення антисептичними складами.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Будинок з клеєного бруса з двома поверхами і невеликою терасою Джерело market.sakh.com

 • Каркасні будинки являють собою конструкції, зібрані з готових утеплених блоків. Будівництво займає мінімальну кількість часу, але при цьому вимагає значних фінансових витрат. Головна перевага технології – відсутність усадки готового будови, тому опоряджувальні роботи проводяться відразу після зведення стін. Недолік зведення каркаса полягає в складності технологічного процесу. Таким чином, необхідно оплачувати послуги кваліфікованих будівельників, щоб в результаті отримати надійну конструкцію. При будівництві просторого будинку також необхідна конструкція системи повітрообміну, так як штучні матеріали блоків погано пропускають повітря.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Класичний каркасний будинок – сувора і оригінальна архітектура Джерело chrome-effect.ru

 • Будівництво з газобетонних блоків важить значно менше цегляного, при цьому його теплоізоляційні властивості аналогічні. Пористий матеріал добре пропускає повітря, що забезпечує звукоізоляцію, простий в монтажі, не дає усадки. Таким чином, бюджетні будинку з газоблоків зводяться досить швидко, всередині приміщень формується хороший мікроклімат, не потрібна установка додаткової вентиляції. З іншого боку, блоки також добре пропускають воду, тому якісна гідроізоляція – головна умова довговічного газобетонного будови. Для довговічної споруди також необхідно вибрати кваліфіковану робочу бригаду, щоб звести будинок з дотриманням технології скріплення і гідроізоляції блоків. В іншому випадку конструкція може легко продуватися або мати підвищений рівень вологості.

Відео опис

Наочно про плюси і мінуси газобетону у відео:

Порівняння цін за квадратний метр будівлі з різних матеріалів

Ціноутворення при споруді будинку залежить не тільки від обраних матеріалів, але і від стану ґрунту, необхідних витрат на забезпечення теплоізоляції, а також рівня кваліфікації бригади, яка займається зведенням будівлі.

Наприклад, зведення споруди з цегли обійдеться в середньому в 2300 рублів за квадратний метр, але при цьому не враховуються витрати на теплоізоляцію і зведення надійного фундаменту.

Будинки з клеєного бруса обійдуться в 1900 рублів за метр готової конструкції, при цьому вирішальне значення має якість деревини і комунікацій.

Найдоступніший за ціною варіант – каркасні будинки, вартість яких становить 875 рублів за метр готового житла. Але якщо немає бажання або можливості будувати будинок самостійно, то потрібно буде залучити до роботи кваліфіковану бригаду будівельників, послуги якої коштують досить дорого.

Будівлі з газобетону обійдеться замовникам в 2000 рублів за квадратний метр, при цьому необхідно застосовувати особливі склеювальні склади для створення міцної конструкції, стійкої до впливу вологи. Також пористий матеріал газоблоків передбачає ретельну гідроізоляцію.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Ціноутворення залежить від багатьох факторів Джерело makemone.ru

Бюджетні варіанти побудови даху

Максимально доступною за ціною є двосхилий дах без широких фронтонів і додаткових декоративних елементів. Конструкція встановлюється на дерев’яні балки, для зміцнення доповнюється металевими прутами (арматурою). На основі утепленій даху конструюються повноцінні горища чи мансардні приміщення.

Для покриття зовнішньої поверхні даху використовують шифер, металочерепицю або профнастил. Останній матеріал є оптимальним варіантом для покрівлі з огляду невисокій вартості, легкості і міцності. Єдиний недолік профнастилу – потребу в ретельній звукоізоляції, щоб захистити мешканців будинку від шуму дощу і подібних звуків. Класичний шифер є дорогим в експлуатації і неекологічних матеріалом, крім цього, вимагає тривалого монтажу. Естетична міцна металочерепиця – хороший варіант для створення покрівлі, але такий матеріал зажадає від господарів значних фінансових вкладень.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Проста конструкція даху – запорука економії коштів на будівництво Джерело pinterest.com

Чи варто економити на мембрані паропроницаемой

Багато господарі замислюються про зменшення будівельного бюджету. Прагнення заощадити розумно, а розрахунок очевидний: можна закупити матеріали середнього класу, оскільки покрівля з профнастилу, шиферу або металочерепиці надійно захистить внутрішній простір. Правда полягає в тому, що саме якісні матеріали — запорука надійності конструкції, а підсумком такої стратегії стають незаплановані витрати.

Наприклад, щоб переконатися в економічну вигоду від використання якісної мембрани, достатньо провести порівняльний аналіз на прикладі будинку з класичної скатною покрівлею площею 150 м2. Для такої площі знадобиться 3 рулону гідро-вітрозахисну мембрану. Вартість матеріалу від різних виробників становитиме:

Tyvek® Soft,
DuPont™, Люксембург

Ізоспан АМ («Гекса»),
Росія

DELTA ROOF,
Німеччина

Ютафол Н110 (JUTA),
Чехія

Ціна/рулон, в рулоні

7000 руб.,
75 м2

Від 2700 руб.,
70 м2

Від 7000 руб.,
75 м2

Від 3800 руб., 75 м2

Загальна ціна

21000 руб.

10500 руб.

Від 21000 руб.

Від 11400 руб.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Монтаж мембрани на двосхилу покрівлю Джерело iclub.in.ua

Якщо брати до уваги тільки фінансову сторону питання, то вибір очевидний. Але першочергове завдання дифузійної мембрани полягає в збереженні властивостей утеплювача і підпокрівельних конструкцій. Паропроникність нетканого полотна (здатність своєчасно виводити пар) не тільки захищає нижні шари. Вона безпосередньо впливає на ймовірність того, що протягом перших десяти років доведеться робити капітальний ремонт покрівельної конструкції.

Tyvek® Soft

Ізоспан АМ

DELTA ROOF

Ютафол Н110

Паропро-

ницаемость

1750

г/м2*24ч

від 800

г/м2*24ч

415

г/м2/*24 год

900

г/м2*24ч

Аналіз двох таблиць показує, що матеріали володіють різним співвідношенням ціна/проникність, відповідно: 12-13,1-50,6-12,7. Чим менше коефіцієнт, тим менша ймовірність проведення капітального ремонту за перші 5-10 років експлуатації покрівлі (в гірших варіантах ймовірність зростає до 60-79%.).

За сукупністю характеристик найякіснішими з розглянутих виявилися продукти Tyvek і Ютафол. Крім того, мембрани Tyvek® від DuPont, відповідають всім вимогам СНИП і СП, єдині мають гарантію заводу-виробника на 10 років, а, відтак, протягом цього строку не стануть причиною ремонту.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Для мансарди потрібна надійна гідроізоляція Джерело happymodern.ru

Демонтаж пароізоляції можна провести двома способами. Перший, найбільш фінансово ємний, — заміна з зовнішньої сторони покрівлі будинку (фактично, повний капремонт); він включає:

 • Демонтаж покрівельного покриття. Від 100 руб./м2 (залежить від матеріалу).

 • Демонтаж утеплювача. Від 45 руб./м2.

 • Заміну пошкодженої мембрани. Від 50 руб/м2.

 • Вивіз сміття. 1,5 т — від 2800 руб.

 • Монтаж нового утеплювача. Від 60 руб./м2.

 • Монтаж нового покрівельного матеріалу. Шифер — від 180 руб./м2, м’яка черепиця — від 380 руб./м2.

Вартість робіт буде порівнянна з дворазовою вартістю нової покрівлі; в більшості випадків простіше знести старий покрівельний пиріг, замінивши весь дах.

Вартість заміни дифузійної мембрани другим способом, зсередини будинку, складається з наступних операцій:

 • Демонтаж обробки стелі (мансарда, горище тощо). Шпалери, штукатурка — від 70 руб./м2.

 • Демонтаж перекриттів. Від 450 руб./м2.

 • Заміна самої мембрани. Від 50 руб/м2.

 • Вивіз сміття. Від 360 руб./м3.

 • Монтаж нових перекриттів і перегородок. Від 270 руб./м2.

 • Монтаж і оздоблення нової внутрішньої обробки (ремонт стелі). Від 250 руб./м2.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Як уникнути зайвих витрат Джерело econet.ua

Цей варіант менш витратний, але у такому разі нова мембрана буде встановлена не за технологією. Порушення норм СНИП і СП означає неправильну експлуатацію, і, як наслідок, черговий ремонт раніше терміну. У підсумку, короткострокова економія максимум в 10 тис. руб. на різниці цін різних мембран обернеться значними фінансовими витратами і втратою часу. Таким чином, придбання якісних матеріалів дозволяє не тільки захистити будинок, але і уникнути незапланованих витрат.

Споруда внутрішніх перегородок

Будівництво бюджетного житла передбачає використання тонких перегородок з гіпсокартону, а також звукоізоляційних матеріалів. Такі стіни швидко монтуються, естетично виглядають, але при цьому не забезпечують конструкції додаткову міцність.

Для власників ділянок з мулистим грунтом поблизу водойм або на горбистій місцевості рекомендується зводити внутрішні несучі стіни. Таким чином, конструкція буде більш стійка, при виборі заглибленого фундаменту не піддасться несприятливих впливів (наприклад, зсуву грунту).

Внутрішні перегородки з будь-яких матеріалів легко зміцнити за допомогою металопрофілю, встановленого в місцях з найбільшою навантаженням на стіни.

Відео опис

Досвід показує, що є моменти в будівництві будинку де категорично не варто економити, а є нюанси де можна не те щоб заощадити, але раціонально витратити бюджет (що свого роду є розумною економією).

Варіанти влаштування вікон

Самий бюджетний і довговічний варіант – це металопластикові вікна. Готові або зроблені на замовлення, такі конструкції можуть бути будь-яких розмірів і модифікацій, відмінно пристосовані до суворих кліматичних умов, естетично виглядають. Головне достоїнство вікон з ПВХ – простота установки, а також обслуговування. На відміну від дорогих дерев’яних вікон, металопластикові не вимагають періодичної реставрації, менше схильні до впливу вологи і перепадів температур. Сучасні конструкції забезпечуються декількома поворотно-відкидними конструкціями, щоб здійснювати поточний провітрювання.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Класичні склопакети в заміському будинку – надійно і недорого Джерело okna-odintsovo.ru

Чи вийде заощадити на інженерних комунікаціях

Всупереч поширеній думці, навіть найдешевший будинок якісно функціонує, якщо в ньому правильно працюють інженерні комунікації. З іншого боку, бюджетні варіанти монтажу електричних і водопровідних мереж призводять в перспективі до додаткових витрат. Наприклад, дешеві проводу, а також розподільні коробки з поганим ізоляційним покриттям в дерев’яному будинку можуть призвести до загоряння і необхідності відновлювати всю конструкцію. Водопровідні системи, встановлені без дотримання технології, можуть руйнуватися під впливом суворих погодних умов, що позначиться не тільки на комфорті власників, але і майбутніх витрат на ремонт.

Установка інженерних комунікацій – це основа комфортного життя в заміському житлі, тому можливість заощадити на цьому аспекті повинна підтверджуватися ретельними розрахунками. Даний етап робіт слід доручати тільки професіоналам, щоб уникнути зайвих витрат, а також неприємних ситуацій в процесі експлуатації.

Внутрішня обробка

Хороший спосіб заощадити бюджет – вибрати лаконічну, просту внутрішню обробку заміського будинку. Широке різноманітність оздоблювальних матеріалів дозволить облаштувати затишні приміщення з мінімальними витратами. Для економії коштів рекомендується вибирати лаконічний стиль інтер’єру, мінімальну кількість декоративних елементів.

Как и из чего дешевле всего строить дом своими руками: обзор материалов

Лаконічний інтер’єр це мінімум витрат на оздоблювальні матеріали Джерело pinterest.com

Популярна меблі з натуральних матеріалів естетично виглядає, але при цьому обійдеться дорожче композитних матеріалів, а також вимагає ретельного догляду.

Поради для економії на будівництві будинку: на чому можна заощаджувати

Замислюючись над тим, як заощадити на будівництві будинку, не варто забувати про гарантії його якості. Професійний нагляд технічного інженера за процесом будівництва – гарантія дотримання технології проведення всіх робіт, тому не варто економити на цих процедурах.

Привабливі готові проекти заміських будинків – красива картинка, яка може обернутися непрактичним, дорогим в експлуатації житлом. Рекомендується заощадити на зовнішніх декоративних елементах і замовити проект будинку з простою і чіткою архітектурою.

Фундамент і комунікації – це «скелет» міцного житла, в якому буде комфортно жити, тому варто витратити максимум коштів на ці аспекти, щоб скористатися послугами професіоналів з багаторічним стажем.

Оздоблювальні матеріали і додаткове освітлення всередині будинку – скоріше декоративні, ніж функціональні елементи. Тому можна звести витрати до мінімуму, користуючись принципом достатності.

Відео опис

Технагляд за будівництвом варто замовляти? Це питання цікавить практично всіх, хто будує собі будинок, робить ремонт і тд. Сьогодні ми розглянемо, як контролювати будівельну компанію? На що звернути увагу? Де знайти незалежний технагляд і в чому полягає суть цієї послуги? Так само розглянемо, в яку суму вам виллється технагляд і в чому переваги цієї послуги?

Висновок

Зведення заміського будинку для постійного проживання передбачає послідовний, вдумливий підхід до всіх аспектів будівництва. В цілому, відповіддю на питання, як побудувати будинок недорого, і який будинок дешевше побудувати грамотне розподіл бюджету та використання послуг професіоналів там, де це можливо для вибору матеріалів та проведення робіт. Завжди треба пам’ятати, що неграмотна економія тут і зараз найчастіше з негативного боку проявляється при подальшій експлуатації будинку.

Оцінок 0