Як купити землю у держави під ІЖС в Московській області

Випущений в 2015 році оновлений текст Земельного Кодексу містить в собі вимоги до аукціонів та детальний перелік процедур купівлі муніципального наділу і його вартості. Спираючись на ці правила можна дізнатися, як купити землю у держави під іжс в московській області.

Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

Земельний кодекс РФ

Можливості покупки державної землі

Існують кілька способів купівлі земельної ділянки у представників державної або муніципальної влади. Наприклад, обмежений ділянку можуть виставити на торги за типом аукціону. Бажаючий, який назве максимально високу вартість отримає право власності. Також, існують і інші способи переоформлення площі. Наприклад, зацікавленому фізичній або юридичній особі необхідно зв’язатися з представництвом районних органів адміністрації і скласти офіційний запит про викуп. Держава сама оформляє правила, по яким відбувається передача землі, що вимагає уважності від зацікавленої особи.

Особливості покупки відповідно до ЗК РФ

 • Представники муніципальних органів населених пунктів є власниками територій і можуть офіційно продавати землю.

 • Аукціон проводиться виходячи з ініціативи власника публічно-правовий нерухомості;

 • На аукціоні можлива продаж тих ділянок, які не стоять на обліку, але зацікавили громадян (потрібно офіційну заяву).

 • Купівля у представників адміністрації землі для ІЖС в межах населеного пункту здійснюється лише через аукціони.

 • Таким чином, стало можливим використання нових територій для використання, а зацікавленій особі немає необхідності звертатися в міську адміністрацію, тепер функції розподілу територій поширюються на місцеві районні адміністрації.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Тепер треба звертатися до адміністрації

  У жовтні 2018 року адміністрацією Москви був затверджений список територій призначених для ІЖС, які можливо оформити в приватні володіння в обхід торгів. На спеціальному інтернет-порталі мера mos.ru у меню «Приватизація майна р. Москви» оголошується список учасників. Якщо протягом 30 днів від старту збору заяв не буде інших претендентів на виділену землю, зацікавлена особа зможе купити ділянку у держави по кадастрової вартості. Для цих строків, зведення будівель немає часових рамок.

  Особи, які мають право на присвоєння наділу під івж

  Для забезпечення права викупу земельної площі з муніципальних чи державного балансу найбільш заниженою ціною слід дотримуватися одного з таких приписів:

  • У межах площі ІЖС або ЛПХ слід звести житлове будова. Після цього провести викуп землі під будинком у власність буде можливо за 1,5-3% від кадастрової ціни з муніципального балансу і 15-20% для міської зони.

  • Необхідно виконувати всі пункти умов для орендованій території більше 3-х років.

  • Якщо за земельну ділянку відповідають представники сільського управління, необхідно заснувати фермерське господарство (СФГ). Ціна викупу буде висунута представниками місцевого самоврядування. Найчастіше вартість дорівнює кадастрової оцінки або трохи нижче.

  • Слід взяти участь в аукціоні з купівлі ділянки, або стати його ініціатором. Такий варіант підходить, якщо зацікавлена особа не має відношення до необхідної території.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  У більшості випадків все вирішується на аукціонах

  Можливості придбання ділянки з державного балансу

  Купити ділянку у держави для зведення житлового будови, можливо використовуючи послуги трьох аукціонів. На веб сторінці районної адміністрації, а також на порталі torgi.gov.ru розміщується інформація про актуальні лотах.

  У разі, якщо потенційний покупець зацікавлений у придбанні конкретної ділянки, дозволяється стати ініціатором торгів по необхідному лоту. Можливо вибрати вже певний ділянку з кордонами або запропонувати сформувати новий.

  В лотах забороняється утримання понад 1 земельного наділу через занадто високу вартість пропозиції.

  Порядок проведення аукціону:

 • До настання терміну продажу, за 10 днів учасник отримує письмове свідоцтво про початок торгів. При цьому перед аукціоном потрібно сплатити обов’язковий завдаток у розмірі 100% від стартової вартості.

 • У затверджене час учасники розташовуються в залі нарад адміністративних органів, або в іншому підготовленому місці.

 • Після підготовки починається аукціон. Кінцева ціна буде визначена під час торгів, де кінцева вартість буде дорівнює останнього найбільш високому пропозиції.

 • Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Після заповітного «один-два-три – продано», вже можна відчути себе власником

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Виходячи з ст. 39.12 ЗК уряд РФ обмежило підняття вартості лота земельної ділянки вище кадастрової ціни. Це дозволяє врівноважити шанси на покупку наділу будь-якому учаснику.

  Після закінчення торгів внесений завдаток повертається тим особи, які не придбали ділянку. Кошти внесені особою-покупцем землі переходять для забезпечення умов договору про купівлю.

  Вартість викупу ділянки у держави

  Ціна певної території буде прямо залежати від її кадастрової оцінки. Таким чином купівля землі у держави по кадастрової вартості стандартне явища в РФ. При цьому зацікавлена особа може звернутися до незалежне агентство з ліцензією для повторного визначення кадастрової ціни.

  Якщо на земельній площі розташована споруда, що відноситься до власності заявника, земля буде продана в значенні 60% від кадастрової оцінки. Кадастровий розрахунок, найчастіше не збігається з ринковою вартістю, іноді різниця відмінна в рази.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Якщо на ділянці є забудови, то це вплине на вартість землі

  Передача ділянок у Підмосков’ї допомогою торгів

  Завдяки процедурі торгів зацікавлені особи мають можливість брати в оренду або стати власником земельної площі в межах Московської області. Розглянемо часові рамки процедури і необхідні письмові свідоцтва, щоб купити землю у держави в московській області.

  Важливо зазначити, що територію по виду діяльності відноситься до сільськогосподарським не можуть привласнювати:

  • Організації, які містять статутний капітал на 50% складається з вкладень осіб без визначеного громадянства або іноземців;

  • Зарубіжні юридичні особи, представники інших держав, особи, які не мають офіційного громадянства.

  У таких випадках зазначені особи можуть лише брати в оренду території сільськогосподарського призначення. При цьому лише 25% території, яка відноситься до одного під московським муніципалітету може перейти у власність одній приватній особі.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, які потрібні документи продаж дачі з земельною ділянкою в садовому товаристві.

  Необхідні дії

  Щоб купити ділянку в московській області у власності держави потрібно подати офіційну заяву в представництво міністерства регіону з питань майнових відносин. Також заявнику надається цілодобова можливість заповнення бланка на інтернет порталі муніципалітету Московської області і держпослуг регіону.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Мінімалістичний і доброзичливий інтерфейс

  Необхідні декларації:

 • Офіційне свідоцтво про готовність участі в торгах.

 • Довідка про державної реєстрації юридичної особи.

 • Установчі свідоцтва юр. Особи.

 • До додатковим свідченням відносяться:

  • документ, що засвідчує факт передачі мінімального завдатку в рахунок умов договору, перед початком торгів;

  • паспорт або інший документ, що підтверджує особу зацікавленої особи;

  • у разі якщо заінтересованою особою є іноземна особа або компанія, потрібно надати письмовий передових інтегрованих в на російську мову всіх необхідних документів, включаючи паспорт.

  Наслідки надання послуги торгів на земельну ділянку

  Після твори послуги особа-заявник набуде:

  • договір купівлі-продажу або оренди території, або письмове свідоцтво про відмову;

  • якщо торги не відбулися учаснику видають письмову довідку;

  • якщо була проведена успішна продаж землі, сторони підписують акт прийому-передачі;

  • учасникам видаються протоколи про кінцевих результатах заходи;

  • якщо заінтересована особа не допускається до торгів, йому вручають письмове повідомлення;

  • при відсутності здійснення операції проводиться повернення внесеного завдатку.

  Відео опис

  Як купити ділянку подешевше – дивіться у наступному відео:

  Відмова в участі торгів на землю

  Підстави для призупинення процедури передачі земельного наділу може служити зупинка процедури торгів міністерством або відсутність внесеного завдатку. Також можливим фактором може служити відсутність необхідних декларацій або помилкова інформація при заповненні. Зацікавлена особа може не підходити по критеріям для участі в конкретних торгах. Існує реєстр недобросовісних учасників торгів. Присутність в такому списку може також бути причиною відмови в участі.

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про податок при продажу земельної ділянки.

  Процедура оскарження

  Звернувшись до Міністерства з питань відносин з майном можливо спробувати відновити можливість участі в аукціоні на землю. Також заінтересована особа може звернутися в Міністерство державного управління Московського регіону з письмовим зверненням. Також для цієї мети можна використовувати багатофункціональний центр, регіональний портал державних послуг, урядовий сайт Подмосковского регіону портал Минмособлимущества.

  Варто відзначити, що в Міністерстві майнових відносин заявка буде розглядати 15 днів, а розгляду заяву в Мингосуправлении не повинна перевищувати 30 робочих днів.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  У кожній області своє міністерство

  Етапи процедури купівлі земельної ділянки

  • Етап 1: пошук вільної муніципальної території.

  На сайті РосРеестра необхідно відшукати вільний від обтяження і забудови земельний наділ. Після вибраної ділянки слід звернути увагу на графу «Форма власності» де повинно вказуватися «Власність публічно-правових утворень». Після виявлення такої землі потрібно перейти на сторінку «Послуги» і вибрати розділ довідки по об’єкту в режимі онлайн.

  Далі внизу сторінки необхідно натиснути «Сформувати запит» з зазначенням необхідного ділянки.

  Після цього буде відкрита довідкова сторінка, де необхідно вивчити поле «права та обмеження».

  • Етап 2: перевірка відсутності власника ділянки

  Після того, як знайдено ділянку, який не є приватною власністю або орендованим, необхідно документально переконатися у факті відсутності власника. У РосРеестре інформація передається на платній основі (очікування 3 дні), проте це значно заощадить час, якщо звертатися в місцеву адміністрацію безпосередньо.

  В одержаній довідці в графі «Особливі відмітки» повинна бути запис про те, що інформація для розділу 2 не внесена. В такому випадку можливо відразу переходити до 6 етап – подання заяви на аукціон.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Заявка на аукціон в електронному вигляді

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, чи можна запобігти знесення самобуду.

  • Етап 3: заявка на схему земельного наділу.

  У разі, якщо необхідний вільний ділянку не знайдено, є можливість стати ініціатором торгів. З цією метою на карті Росреестра необхідно знайти потрібний муніципальний район. Після знаходження території поза кадастрової розмітки необхідно замовити схему місцезнаходження ЗУ (СРЗУ) на КПТ (територіальному кадастровому плані).

  • Етап 4: подача заявки про затвердження схеми ЗУ.

  За наявності схеми необхідно звернутися в адміністрацію для заповнення документів про надання ЗУ та затвердження меж території на КП. Також до паперів прикладається копія документів про особу заявника і копія розташування ЗУ.

  Протягом 30 днів у пресі та на порталі оголошується початок аукціону, після чого здійснюється збір заявок бажаючих прийняти участь в торгах. Якщо крім особи-ініціатора на ділянку ніхто не претендує, представники місцевої влади запропонують поставити площа на державного реєстру. При цьому видається два документа:

  «Постанова про встановлення СРЗУ» і свідоцтво про переведення ЗУ з публічної форми власності без твори торгу.

  Как купить землю у государства под ИЖС в Московской области

  Переведення землі з державної власності в приватну

  • Етап 5: постановка землі на кадастрову реєстрацію

  Після отримання постанови про УСРЗУ необхідно отримати кадастровий паспорт, план межування і реєстрація території в кадастрі. Для цього необхідна послуга ліцензованого кадастрового інженера. В залежності від регіону ціни можуть коливатися від 5 до 20 тис. рублів.

  • Етап 6: Створення заявки про присвоєння ЗУ

  Якщо територія взята на облік, зацікавлена особа повинна дочекатися призначеного дня аукціону. Виходячи з пункту 115 Правил проведення аукціону, у разі присутності єдиного заявника, то організатор продажу складає з покупцем договір купівлі-продажу виходячи зі стартових умов аукціону.

  • Етап 7: Укладення договору

  Після торгів виділяється 30 днів на складання документа про купівлю-продаж. Далі, відводиться 30 днів на ознайомлення і завірення паперів. Також покупець ділянки вноситься як особистість з правами власності на площу в ЕГРН і РосРеестр.

  Відео опис

  Наочно про способи купівлі землі у держави дивіться у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про підземний гараж в стилі Джеймса Бонда.

  Коротко про головне

  Є кілька способів придбати землю у держави, а який з них вибрати, залежить від приналежності цієї землі. Відрадно, що існують механізми, що дозволяють купити землю за 1,5-20% від її кадастрової вартості. У більшості випадків, покупки здійснюються через аукціони, тому треба ознайомитися з механізмом їх роботи.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – подібна бюрократія спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для залучення грошей в бюджет?

  Оцінок 0