Як мити підлога з пробки

Як це ні дивно, але багато людей на сьогоднішній день вважають за краще нехай дороге, але зате натуральне підлогове покриття. І пробкова підлога не став винятком. Звичайно, в нашій країні це явище нове, але воно встигло завоювати одне з лідируючих місць у світі будівництва. Далеко не багато хто знають, як доглядати за корковим підлогою правильно, тому ми із задоволенням поділимося з вами цими секретами.

Как мыть пол из пробки Как мыть пол из пробки Как мыть пол из пробки Структура коркової підлоги

По-друге, пробкова підлога є дуже екологічно чистим матеріалом, так як при виготовленні дерево навіть не рубають. Це підлогове покриття володіє тепло — і звукоізоляційними властивостями, особливою міцністю і довговічністю. Так як воно зроблено з природного дерева, покриття абсолютно нешкідливо для організму і не викликає алергічних реакцій. Пробкова підлога хімічно стійкий і простий в установці. Мабуть, єдиним недоліком новомодного покриття вважається висока вартість товару, тому не кожен може дозволити собі його купити.

Правила по догляду для збільшення терміну служби

Для того щоб ваше підлогове покриття прослужила як можна довше, потрібно знати основні правила, як чистити корковий підлогу. Саме про це ми зараз і поговоримо. Насамперед запам’ятайте, що ганчірка, яку ви використовуєте для миття, повинна бути максимально вичавлена і стежте за тим, щоб на поверхні не було стоячій рідини. Особливо це стосується таких місць, як околоплинтусовая зона і під ніжками стільця, столу і так далі.

Не слід пробкова підлога застеляти покриттями на гумовій основі, а також намагайтеся оббити ніжки меблів чимось м’яким, тому що пробка не терпить подряпин. Не використовуйте під час прибирання засоби, що містять абразивні речовини і хімікати. Забудьте про металевих щітках, краще видалити пляму за допомогою наждачного паперу.

Якщо ви покрили підлогу пробкою з вінілової поверхнею, тоді вам слід періодично змащувати його спеціальною мастикою, тільки попередньо зніміть старий шар за допомогою розчинника. А в тому випадку, якщо у вас підлогу натуральний, намагайтеся, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені, так як нетонированная пробка схильна до вигоряння.

З приходом холодів не варто занадто зловживати вологим прибиранням, хіба що, якщо у вашій квартирі температура досить висока. Так як мити пробкова підлога, як, втім, і будь-який інший, доводиться часто, то термін експлуатації скорочується. Тому таке підлогове покриття потрібно іноді оновлювати. Досить просто покрити його новим шаром лаку, попередньо знявши колишній. Після такої процедури ваш пол засяє, як новенький.

Повсякденний догляд

В принципі доглядати за корковим підлогою не так вже й важко. Його можна як пилососити, так і підмітати віником. При вологому прибиранні можна використовувати будь-які миючі засоби, що не містять шкідливих речовин.

Якщо на підлозі з’явиться складновиводжувану пляму, ви можете сміливо позбутися від нього за допомогою дрібнозернистої шкурки, а пошкоджені місця просто замазати лаком або мастикою.

Как мыть пол из пробки Как мыть пол из пробки Від жирних плям можна позбутися за допомогою дрібнозернистої шкурки

При лакованому пробковому поле треба злегка протирати його вологою ганчіркою з додаванням оцту або нашатирного спирту, а щоб пил не забивала дрібні щілини, можна натерти поверхню звичайним воском.

Якщо ви віддаєте перевагу природне покриття без всяких лаків і так далі, тоді мийте підлогу або просто водою або з додаванням прального порошку. При масляному покритті підлогу миють звичайним миючим засобом, а після протирають вологою ганчірочкою з оцтом у співвідношенні двох столових ложок останнього на 6-8 літрів води.