Як надійно замазати діри в стінах

Найпоширенішою проблемою всередині і зовні приміщення є поява дір і тріщин, які умовно можна розділити на кілька видів. Саме про те, як замазати дірку в стіні ми і поговоримо. Якого б розміру не була діра, підготовчий процес завжди відбувається однаково. Якщо на поверхні наклеєні шпалери, їх необхідно акуратно вирізати біля пошкодженого місця. Всі краю від штукатурки, побілки або фарби – зачистити. Одним словом, позбутися від усього, що може відвалитися.

Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Велика діра

Якщо діра досягає 5 см, тоді просто замажте її розчином, а після висихання знову промажте, тому що суміш дає тріщини. Так як закрити діру в стіні більшого обсягу складніше, вам доведеться спочатку намазати тонким шаром розчин, потім всередину посадити на нього шматок каменю або цегли і ретельно замазати гіпсом.

Поверх забитої дірки наноситься фінішна шпаклівка і вирівнюється поверхня. Далі зашкуривается.

Наскрізна дірка

Наскрізна дірка може з’явитися звідки завгодно, наприклад, під вагою побутової техніки або різних шафок. Відриваючись, вони порушують цілісність конструкції стіни. Природно, закладати таку необхідно з двох сторін, але якщо ви не маєте можливості це зробити, тоді можна впоратися одностороннім способом.

Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Наскрізна дірка

Потрібні вам інструменти включають в себе шпатель, дюбеля з шурупами, електродриль, цеглу та відповідно сам розчин.

Використовуючи електродриль, потрібно засвердлити і вмонтувати в отвір чотири найбільш міцних дюбеля з шурупами. Таким чином, з’явиться опора для цегли, щоб він не випав на іншу сторону. Камінь або цегла потрібно підбирати відповідного розміру, щоб він досить щільно закривав діру.

Зміцнюється все це тільки цементним розчином, зробленим так, як ми описували вище. Уважно стежте за тим, щоб не залишалося проміжків, заповнюйте всі порожні місця сумішшю. Далі зробіть оздоблювальні роботи, зашкурте і покрийте необхідним матеріалом.

Діра у гіпсокартон

Зараз скрізь застосовують гіпсокартонні листи, щоб утеплити приміщення, провести звукоізоляцію або просто вирівняти стіни. На жаль, цей матеріал не витримує механічних пошкоджень і найчастіше на ньому утворюються щілини. Але, як прибрати дірку в стіні з гіпсокартону радять фахівці.

Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Пошкоджений гіпсокартон

Для початку расчертите олівцем місце ремонту у вигляді правильного прямокутника. У цьому вам допоможе лінійка-кутник. Канцелярським ножем або ножівкою виріжте чітко по цих лініях весь зіпсований матеріал.

Потім вам потрібно вирізати за формою прямокутника дощечку, але так, щоб вона була злегка вже, але довше заданих параметрів. В якості ручки вмонтуйте великий шуруп, який в кінці роботи необхідно прибрати. Введіть дощечку в випиляний отвір і притисніть до гіпсокартону ззаду, зафіксуйте саморізами.

З шматка гіпсокартону вирізається прямокутник, суворо відповідний отвору. Вставляємо його в дірку і зміцнюємо саморізами, які необхідно як можна глибше вкрутити всередину. Потім шпаклюємо поверхню, накладаємо армуючу сітку і ретельно втираємо її у шпаклівку. Після просихання зашкуриваем і наносимо ще один шар шпаклівки, але вже фінішній.

Діра по швах

Як правило, під час ремонту виявляються величезні дірки по швах. З’явитися вони можуть у момент зняття штукатурного шару. До речі, пам’ятайте золоте правило: все, що можна з легкістю збити – забирайте. Тому що рано чи пізно, але слабкі шматки стіни дадуть про себе знати. Ці діри неможливо зашпаклювати. Тому закладають їх двома способами:

 • Пусту порожнину заповнюють уламками цегли та намертво цементують.
 • В таку щілину заливають монтажну піну, яка здатна дуже міцно зчепити цементне перекриття.
 • Тріщини

  Діри в стіні можуть виникнути, якщо довгий час не замазувати тріщини, при появі яких, конструкція стіни слабшає. Щоб цього не допустити, необхідно закладати щілини при першому їх появі. Для цього тріщину потрібно ретельно розчистити по всім сторонам під кутом у сорок п’ять градусів. Рясно прогрунтувати і замазати.

  Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Тріщини необхідно закладати при їх першій появі

  Розчини для цього застосовуються різні. По-перше, це така ж суміш, яку замішували для обробки стіни, по-друге, це різні штукатурки і клейові основи, в які входить цемент.

  Але найбільш підходящим матеріалом вважається герметик. Виграє він у тому, що при висиханні набуває гумову консистенцію, тому має здатність розширюватися і звужуватися, чому на стіні не з’являються нові тріщини.

  Укладається герметик за допомогою будівельного пістолета. Надлишки можна зняти гумовим або металевим шпателем. Єдине протипоказання, це герметики на силіконовій основі, так як до їх складу входять жирні речовини, що не контактують з фарбою і шпаклівкою.

  Інші способи

  Як замазати дірку в стіні, якщо щілина вузька, але глибока? Для цього використовують монтажну піну. Направляючу трубку вставляють в дірку і запускають піну. Коли вона остаточно висохне, треба нанести шар шпаклівки.

  Как надежно замазать дыры в стенах Как надежно замазать дыры в стенах Коли щілина вузька, можна використовувати монтажну піну або герметик

  Більш простий, можна сказати, бабусин метод включає в себе застосування звичайної газети і лейкопластиру. Газета ретельно скручується до потрібного розміру і забивається в щілину, а лейкопластир наклеюється зверху. Потім все це рівняється фінішною шпаклівкою. Для більшої міцності можна по шпаклівці приклеїти ще один шматочок лейкопластиру і знову зашпаклювати.

  Якщо щілина дуже глибока, забийте її до половини газетою, а зверху будь-гіпсовим розчином. Зараз існують і спеціальні ремонтні склади на основі цементу. Вони досить швидко твердіють і відрізняються підвищеною міцністю.

  Застосовують ремсостав як для дірок, так і для відколів на поверхні стіни. Наноситься суміш в кілька етапів. Це важлива умова, так як міцність схоплювання залежить саме від цього. В обов’язковому порядку давайте просохнути кожному новому шару. По закінченні роботи зніміть надлишки і вирівняйте поверхню зволоженим шпателем.