Як наклеїти шпалери самостійно

 
 Как наклеить фотообои самостоятельно

Як швидко перетворити обридлий інтер’єр, привнести в нього нові фарби, візуально розширити простір не вдаючись до капітального ремонту? Допомогти в цьому можуть грамотно підібрані шпалери хорошої якості, які правильно нанесені на стіну.

Багато хто з нас, в силу економічних причин, щоб ремонт не суттєво позначилася на сімейному бюджеті намагаються самостійно поклеїти шпалери. Але це не так просто, особливо якщо це фотошпалери. Але з цим завданням можна легко впоратися, якщо знати, як це зробити правильно.

Підготовка до нанесення фотошпалер

Для того, щоб робота йшла швидко, а результат виглядав естетично знадобляться наступні пристосування:

 • канцелярський ніж для різання паперу;
 • широка і вузька кисть для нанесення клею;
 • стрем’янка;
 • валик з м’якої гуми або шпалерний шпатель;
 • рівень для того, щоб точно наклеїти фотошпалери;
 • ганчір’я, яка знадобиться для того, щоб прибрати надлишки клею.

Який клей вибрати?

Фотошпалери можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад, флізелінові, паперові, вінілові, на тканинній основі. Для кожного матеріалу потрібен клей, який забезпечить надійне зчеплення шпалер з поверхнею стіни. Найголовніше правило: чим щільніше матеріал фотошпалер, тим густіше повинен бути клей.

Найчастіше, на кожному рулоні є позначення як клеїти шпалери, і який клей слід використовувати.

Для того, щоб шпалери добре зістикувалися між собою і щільно прилягли до поверхні, потрібно наносити клей не тільки на стіну, але і на полотно. Кожен клей готується строго по інструкції.

При сумнівах у виборі хорошого шпалерного клею можуть допомогти і продавці-консультанти в магазині.

Готуємо стіну

Перед тим як приступити до поклейки фотошпалер, потрібно підготувати стіну. Для цього потрібно ретельно видалити старе покриття і оглянути поверхню на наявність видимих дефектів. Пил можна видалити чистою ганчіркою або ж за допомогою пилососа.

Фотошпалери не можна клеїти на старе покриття, навіть якщо воно прекрасно тримається на стіні. Малюнок старих шпалер може віддрукуватися на новому покритті, або ж полотно може просто відпасти.

Якщо вибрані фотошпалери світлі, то стіну краще додатково зашпаклювати, прошкуріть і покрити білою водоемульсійною фарбою. Так будь-який малюнок стане більш яскравим.

Клеїмо шпалери

Перед тим як почати поклейку, потрібно підготувати полотно. Для того, щоб домогтися ефекту цілісної картинки потрібно зрізати білі смуги по краях. Краще всього використовувати канцелярський ніж, так як ножицями краї можуть бути нерівними.
Щоб всі елементи фотошпалер були закріплені рівно потрібно нанести на стіну розмітку використовуючи рівень. Потім, наносимо клей на стіни і на шпалери.

Картинка фотошпалер може розповзтися, тому час витримки на просочення має бути не більше 10 хвилин. Кожне полотно фотошпалер треба клеїти безпосередньо на нанесену мітку для того, щоб не зіпсувати малюнок.

Під шпалерами можуть залишитися надлишки клею і повітряні бульбашки, щоб їх прибрати, потрібно прокатати всю поверхню гумовим валиком.

Такі шпалери можуть вицвітати і темніти, щоб уникнути таких явищ на їх поверхню краще нанести спеціальне захисне покриття, а поки полотно повністю не просохло не можна допускати протягів у приміщенні.

За допомогою такої нескладної інструкції можна самостійно наклеїти шпалери. Можливо, комусь здасться що зробити це зовсім непросто, але варто лише почати і все обов’язково вийде.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні