Як облаштувати колодязь на дачі: декоративна обробка, пристрій, дизайн, оформлення, фото і відео

На сучасних дачних ділянках все частіше встановлюються декоративні колодязі, які не тільки є джерелами води, але і прикрашають прибудинкової ландшафт. У статті розповідається про види відповідних оздоблювальних матеріалів та поширених прийомів прикраси колодязів, включаючи декорування квітами. Викладена в статті інформація допоможе вибрати стиль оформлення колодязя, перетворивши його в родзинку саду.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Стиль колодязя повинен відповідати оточенню Джерело picdeer.com

Можливості використання

Колодязний зруб може мати декілька призначень:

 • Джерело свіжої води. Спорудження приховує пробурену на ділянці свердловину або шахту, захищаючи воду від бруду, листя і комах.

 • Маскування технічних деталей. На території заміського ділянки є чимало конструкцій, здатних зіпсувати враження від дизайну, і які не завжди зручно ховати за рослинністю. Люки каналізації, зливові колодязі, бочки для поливу та інші подібні комунікації ідеально ховаються під декоративним колодязним зрубом.

 • Будівля технічного призначення. В колодязі можна влаштувати склад інвентарю або ховати шланги для поливу.

 • Елемент ландшафтного дизайну. Образ традиційного елемента російського двору — знахідка для сучасних декораторів. Колодязь обігрується десятками різних способів, від облаштування квіткової клумби, до спорудження в ньому фонтану.

Декоративні колодязні зруби, що імітують справжні, виконуються декількома способами і мають наступні відмінності:

 • Вид конструкції. Споруда може бути відкритою (без навісу) або мати вигляд теремка з двосхилим дахом.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Колодязь може маскувати технічні конструкції Джерело direitodigital.me

 • За способом підйому води. Класична споруда — це дерев’яний (частіше дерев’яний) зруб з коміром, закріпленим між опорними стовпами. Відро (якщо воно є, то нерідко дерев’яне, декоративне) кріпиться шнуром або ланцюгом. Рідше зустрічається криниця-журавель з жердиною, виконує роль важеля.

Вибір оздоблювального матеріалу

Зробити декоративний колодязь на дачі можна практично з будь-якого матеріалу, лише б він був здатний протистояти погодних змін. Найбільш популярними для споруди декоративного колодязя є наступні матеріали:

1. Дерево

Традиційний матеріал, від якого не відмовляються і в сучасному дизайні. Якщо ви хочете прикрасити ділянку дерев’яним декоративним колодязем, необхідно брати до уваги наступні деталі:

 • Пиломатеріали — практичне рішення для зведення колодязя, доступне за ціною і нескладний у виконанні; кількість необхідного пиломатеріалу залежить від розміру та складності конструкції.

 • Для основи декоративного колодязного зрубу (короби) можна брати будь-пиломатеріал, а декорування виконувати з використанням якісної деревини.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Дерев’яний колодязь в етно-стилі Джерело freepatriot.club

 • Найкращим матеріалом вважається деревина дуба і модрини, як найбільш вологостійка і міцна. Цілком підійде сосна, вільха або в’яз.

 • Для обшивки можна використовувати як стругані дошки, так і розпиляний уздовж кругляк.

 • Можна скласти копію цього зрубу з оциліндрованих колод або бруса, використовуючи кутове з’єднання «в лапу». Така споруда буде добре виглядати з покрівлею, також зібраної з деревини.

 • Гарний варіант — чотирьох — або шестигранний зруб, складений із бруса.

 • Дерев’яна декоративна обробка вельми різноманітна. Для оформлення колодязя використовуються деталі з різьбленими візерунками, вирізають фігурки тварин.

 • Обрані для роботи пиломатеріали просочують захисними складами (антисептиками, тонованою просоченням). Готову конструкцію корисно покрити декількома шарами лаку, це обереже її від руйнівної дії атмосферної вологи.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Прикраса фігурною різьбою Джерело osta-ufa.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу ландшафтних робіт і будівництва малих архітектурних форм. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

2. Цегла керамічна плитка

Цегляна облицювання надає колодяжному ковельського зрубу ефектний вигляд, така споруда привертає увагу в будь-якому оточенні. Для обробки застосовують кілька видів матеріалу:

 • Звичайний будівельний цегла (червоний). Такий матеріал потребує додаткової обробки.

 • Керамічна цегла. Універсальний матеріал з презентабельним зовнішнім виглядом, щільною структурою і довгим терміном експлуатації. У продажу є матеріал різних відтінків, що значно розширює можливості дизайну. При використанні кераміки важливо пам’ятати про її гігроскопічності (здатності вбирати вологу). Захистити кладку від руйнування можна, покривши її гідрофобним лаком.

 • Силікатна цегла. Бюджетна альтернатива дорогій кераміці; у продажу є матеріал в різних колірних відтінках.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Облицювання колодязя цеглою Джерело co.pinterest.com

Керамічна плитка може стати кращим рішенням для декорування елементу комунікацій або бетонного оголовка водозабірної шахти; результат буде радувати красою, практичністю і міцністю. Щоб не перевищувати запланований бюджет, керамічну плитку можна замінити на плитковий бій і викласти з нього мозаїку. Реалізація такого варіанту потребуватиме більше часу, але за ціною вийде в рази дешевше, а дизайн колодязя буде ексклюзивним.

3. Камінь

Декоративний колодязь, оброблений каменем, завжди радує око; кам’яне облицювання виглядає ефектно і стильно. Даний спосіб облицювання декоративного колодязя має наступні особливості:

 • Вибір матеріалу. Широко використовується як натуральний, так і штучний камінь.

 • Вибір стилю. Переважають два способи облицювання. У першому випадку камені ретельно підбирають за формою і розміром, домагаючись ідеального результату. Другий варіант передбачає створення природного, натурального ефекту — використовуються камені (галька або кругляки) різного розміру, форми і кольору. Така обробка найкращим чином вписується в деякі стилі.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Облицювання природного галькою Джерело priroda-kamen.ru

 • Деталі. Унікальний дизайн колодязя можна підкреслити, виклавши до нього доріжку з тих же каменів.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як створити затишок на присадибній ділянці.

4. Інші прийоми обробки

Щоб додати певний стиль декоративного колодяжному ковельського зрубу, використовуються і менш поширені прийоми:

 • Штукатурення та фарбування. Такий спосіб найчастіше застосовується в оформленні цегляної кладки. Рекомендується використовувати не тільки звичайну цементну, але і фасадну декоративну штукатурку (мозаїчну, короїд). Декоративну суміш, при бажанні, можна пофарбувати в потрібний колір, надати незвичайну текстуру і створити тим самим оригінальний дизайн.

 • Використання металу. Металева обробка (із застосуванням кованих елементів) є менш поширеним варіантом. Красиві колодязі виходять при використанні металу в поєднанні з деревом або полікарбонатом, при спорудженні каркасу покрівлі. Щоб декоративний ефект радував вас довгі роки, необхідно подбати про захист металевої обробки від іржі, покривши її лакофарбовими матеріалами.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Колодязь з елементами ковки Джерело tavr.pro

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про стилі ландшафтного проектування.

Способи комбінування оздоблювальних матеріалів

Одні з найбільш оригінальних декоративних колодязів виходять в результаті поєднання декількох матеріалів. Кожна з частин колодязя може бути виконана різними способами:

 • Короб колодязя. Може мати вигляд чотирьох — або шестигранного зрубу, популярні круглі і нестандартні варіанти. Стінки зрубу робляться дерев’яними, обшиваються дошками чи облицьовуються каменем, плиткою або цеглою. Нерідко використовується поєднання каменю і дерева, дерева і металу. Таке оформлення колодязя на дачі дозволяє підкреслити індивідуальність дачної ділянки.

 • Стовпи. Для них підбирають колоди з гладкою або різьблений поверхнею, покривають їх лаком або тонують водостійкою фарбою натуральних відтінків.

Відео опис

Про різноманітність форм декоративних колодязів у наступному відео:

 • Верхня частина (покрівля). Класичним варіантом є двосхилий дах, але нерідкі і більш складні конструкції (коли колодязь необхідно витримати в певному стилі). В якості дерев’яного покриття використовують дранку, гонт або леміш. Часто можна зустріти покрівлю з бітумної черепиці або полікарбонату; колоритно виглядає в якості покриття солома. Щоб споруда не вибивався із загального стилю заміського ділянки, для його даху використовують матеріал покрівлі житлового будинку.

 • Підстава. Простір навколо колодязного зрубу вимощують каменем, плиткою або заливають бетоном. Інший варіант — галявину засівають газонної травою.

 • Оточення. Криниці не зашкодить сусідство невисокого чагарнику, пишних квіткових клумб, лавки та декоративного водоймища.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Колодязь з фонтаном Джерело moybeton.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про ландшафтному дизайні перед будинком.

Вибір стилю

На сьогоднішній день існує кілька актуальних способів оформлення колодязя. Приймаючи рішення про встановлення такого декоративного елемента, варто відштовхуватися від загального дизайнерського стилю ділянки та житлового будинку. До числа популярних конструкцій входять наступні варіанти:

 • У російському стилі. Впізнаваний за дитячим казкам дерев’яний зруб, укомплектований ручним коміром. Декоративна споруда вінчається покрівлю з дерев’яної дранки (сучасний варіант — з листового металу). Такий колодязь ефектно виглядає завдяки різьбленим прикрас та розпису, виконаного лакофарбовими матеріалами.

 • У східному стилі. Для таких споруд використовують дерево і камінь (пластик і оцинкована сталь знищать всю естетику). Східний колорит забезпечується за рахунок нестандартної даху. Її роблять складною, у вигляді китайської або японської пагоди. Збільшити ефект допоможе відерце з натуральної деревини, влаштований поруч невеликий ставок (можна з містком) або декоративний водоспад.

Відео опис

Про декоративному колодязі-водоспаді в наступному відео:

 • У стилі кантрі (прованс). Популярний і легко відтворений (на відміну від східного) стиль. Таку споруду декорують плетеним парканом, невеликий лавкою (для провансу — з ажурною спинкою), стилізованим дерев’яним колесом від воза. Впишеться в стиль і гніздо з лелекою.

 • У середньовічному стилі. Набирає популярність спосіб оформлення декоративного колодязного зрубу. Таку споруду облицьовані натуральним каменем (галькою, бруківкою або гранітом); чим грубіше буде виглядати, тим краще. Місце дерев’яних стовпів займають металеві опори з кованими елементами; дах роблять металевої, нерідко у формі намету або купола. Як не дивно, в середньовічному декорі даху знайшов собі місце і кольоровий полікарбонат (очевидно, як нагадування про середньовічних вітражних вікон). Щоб сприйняття стилю було повним, майданчик навколо колодязя викладають таким же грубим каменем.

 • Сучасний декоративний стиль Колодязь декоративний для саду відтворює форму якої-небудь споруди в мініатюрі — млини, фермерського будиночка, казкового теремка.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Колодязь в східному стилі Джерело vosledoma.com

 • Морський стиль. Любителі оригінальних рішень оцінять декоративний колодязь, обмотаний по периметру основи і кожного стовпа морськими канатами. Ручку ворота замінюють стилізованим штурвалом, звичайне відро — дерев’яним бочонком. Доповнити образ допоможуть розміщені поблизу раковини, морська галька і пара-трійка якорів.

 • Стиль шале. Якщо житловий будинок і дизайн ділянки виконаний в альпійському стилі, колодязь шале стане прикрасою саду. У його обробці використовують поєднання натурального каменю та деревини; навколишнє майданчик можна викласти каменем або декоративного візерункового плиткою.

Декорування квітами

Самим очевидним, трудомістким і красивим способом залучення уваги до криниці є декорування його квітами. Такий тип декору має свої правила:

 • Вибір місця. Квіти висаджуються не тільки біля підніжжя колодязя або навколишнього землі. Оригінального і привертає до себе увагу ефекту можна досягти, розміщуючи квіткові композиції на даху будівлі. Самі яскраві і незвичайні квіти гарно виглядатимуть в підвішених до даху кашпо. Рослини з пишними суцвіттями, висаджені біля основи, створять ефект «утопания» колодязя в кольорах.

Відео опис

Про різьбленому будиночок для колодязя в наступному відео:

 • Вибір квітів. Сорти рослин підбирають так, щоб вони могли цвісти, змінюючи один одного протягом всього теплого сезону.

 • Деталі. Поряд з колодязним зрубом добре буде виглядати альпійська гірка або багаторівнева квіткова клумба.

Квіткове декорування колодязя є надзвичайно популярним варіантом. У доповнення до нього можна використовувати інші, не менш цікаві прийоми:

 • Додаток. Встановлена поруч з колодязем лавочка перетворить цю ділянку саду в комфортне місце відпочинку. Якщо відро і зруб колодязя віддані під клумби, то його борти, оброблені дошкою, також можуть служити альтернативою лавочці.

 • Освітлення. Безпрограшний прийом, що дозволяє ефектно виділити і сама споруда, і територію навколо нього. Декоративне освітлення можна реалізувати за допомогою красивих ліхтарів, підвішених до даху, і точкових світлодіодних світильників, вбудованих в грунт або доріжку. Підійдуть також ліхтарі-стовпи з направленим або розсіяним світлом.

Как обустроить колодец на даче: декоративная отделка, устройство, дизайн, оформление, фото и видео

Стильне декорування квітами Джерело yandex.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про водопостачання приватного будинку з колодязя.

Висновок

Колодязь здавна є однією з найбільш звичних деталей заміського життя. Його призначення до недавнього часу було суто утилітарним — автономне водопостачання. Сьогодні колодязі служать не тільки джерелом води, але і джерелом творчого натхнення. Власники дачних і присадибних ділянок, як і раніше, із задоволенням встановлюють колодязні зруби; професійний ландшафтний дизайнер допоможе вибрати правильне місце і перетворити будівлю в гармонійний елемент саду.

Оцінок 0