Як підготувати земельну ділянку до будівництва будинку

 
 Как подготовить земельный участок к постройке дома

Перед тим, як почати будувати будинок, необхідно провести підготовчі роботи. Насамперед, це стосується території всієї ділянки, де й буде перебувати будинок. Необхідно зробити під’їзд, який буде зручний як для легкового транспорту, так і для вантажівок та будівельної техніки. Слід докласти зусиль, щоб зберегти хоча б частину рослинності, розташованої на земельній ділянці, убезпечити родючу поверхню ґрунту від цементу та будівельного сміття і пилу. Словом, справ буде вистачати!

 

Заходи по забезпеченню безпеки грунту і рослинності на території

Для початку необхідно зберегти родючу частину ґрунту, тобто її верхній шар, від забруднення будівельним сміттям і цементним пилом. Не має значення, який будинок буде зводитися: садовий будиночок для дачі або приватний великий котедж для того, щоб приїжджати туди на відпочинок. Адже так чи інакше на території будуть рости якщо не овочі або фрукти, то які-небудь квіти або інші рослини.

Для цього грунт (шар висотою приблизно в сорок сантиметрів) необхідно перемістити з тієї частини, де буде сад або город, в кут ділянки, а потім прикрити матеріалами високої щільності. Для того, щоб зрушити землю, потрібно бульдозер, що досить швидко і легко. Це дозволить захистити від пилу і сміття шар родючої землі на 75 відсотків.

Якщо є можливість, краще буде також захистити і дерева з кущами. Зрозуміло, якщо дерево заважає будівництві й не потрібно власникові ділянки, його краще просто прибрати. Однак більшість господарів прагнуть зберегти якомога більше рослинності на своїй ділянці. З цієї причини можна викопати ті дерева або кущі, зробити з якими можливо сил і часу, і пересадити в інше місце, поки йде будівництво.

Початковий етап підготовчих робіт на ділянці

Перед тим, як почати будувати, на ділянці потрібно обладнати склад для зберігання будматеріалів, приміщення, де можна сховатися від снігу, граду або дощу будівельників і витрачаються на поточний момент матеріали, а також туалет. Дуже багато приступають до будівництва відразу після розчищення землі, забувши про те, що будівельники потребують місці, де вони зможуть жити на час будівництва, ходити в туалет, а інструменти і будматеріали повинні бути в місці зберігання, захищені від природного негоди.

Проведення електрики і облаштування водопостачання

Практично на кожному етапі будівництва застосовуються інструменти, що працюють від мережі. Саме з цієї причини необхідно протягнути дріт від стовпа, який розташований найближче. Для цього потрібно домовитися з обслуговуючої конкретний район компанією про проведення електрики до ділянки та підключення розеток, що зроблять за гроші.

Для організації водопостачання існує два способи: викопування колодязя і буріння свердловини. Останній метод обходиться дорожче. Якщо приступити до риття колодязя, то слід бути впевненим в тому, що найнята бригада вже працювала в даному районі і знає, на яку глибину треба рити.

Бурити свердловину може виявитися занадто дорого, причому гроші будуть витрачені даремно. Це може статися, якщо недобросовісні робочі пробурять свердловину до пливуна, а не шару з водою. Грунтовий іл швидко заб’є пливун, і вода перестане надходити по свердловині. Ось чому так важливо вибирати бригаду, яка вже працювала тут, а ще краще – укласти договір, в якому буде зазначено, протягом якого терміну роботи свердловини на неї буде поширюватися гарантія.

Дренажна система на ділянці: як зробити самому

Щоб на ділянці не відбувалося скупчення дощових вод, потрібно обладнати дренажну систему. Самостійно створити дренаж відкритого типу можна наступним чином: викопуються траншеї шириною в півметра і глибиною 60-70 сантиметрів. Нахил стінок траншеї дорівнює приблизно 30 градусів. Звичайно, влаштувати дренаж відкритого типу найпростіше, але ця система не є такою вже надійною.

Дренаж закритого типу потрібно для відведення вод із ґрунту. У цьому випадку копають канаву завглибшки від 0,7 до 1,2 метра і завширшки до 50 см. На дні поміщають трубу, яку зверху засипають щебенем. Труби для такої системи водовідведення краще брати з ПВХ.

Необхідно пам’ятати: дренажна система повинна йти у напрямку течії води за межі ділянки!

Якщо на території з водотоком проблеми, то знадобиться влаштувати колодязь для дренажу. У нього відводять кілька труб. Такий спосіб потрібен, якщо поверхня території рівна, і самостійно води не будуть текти за межі. Якщо поблизу від ділянки знаходиться водойма, і рівень води не дозволяє здійснити відтік з колодязя, то потрібно відкачати воду насосом за межі будівельної території.

Якщо ж територія не така рівна, то потрібно влаштувати планування рельєфу по вертикалі, для чого схили зрізаються до рівного рівня, а грунт досипається в найнижчі частини. При такому плануванні найкраще спланувати тераси, завдяки яким розмивання ґрунту не буде відбуватися, а ґрунт для рослинності зробиться структурованою.

Разом з системою для дренажу не можна забути і про септику – каналізації. Важливо обладнати її правильно, інакше відходи опиняться на території ділянки.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні