Як перевірити якість пластикових вікон

 
 Как проверить качество пластиковых окон

Пластикові вікна мають тривалі терміни експлуатації і масу переваг, але тільки в тому випадку, якщо конструкція якісна. Якщо у виробництві вікна дотримані всі необхідні технології і використовувались якісні матеріали, то конструкція прослужить десятки років. Таке вікно захистить від протягів, забезпечить хорошу звукоізоляцію і прикрасить інтер’єр приміщення. Як вибрати пластикові вікна та оцінити їх якість, далі розглянемо більш докладно.

Які вимоги пред’являють до пластикових вікон?

Якщо у виробника є сертифікат DIN EN ISO 9001, значить у виробництві вікон, використовують сучасне обладнання і конструкція відповідає всім міжнародним стандартам.

Віконні профілі

Але сертифікат якості не єдине, на що варто звертати увагу при покупці пластикових вікон. Власникам також потрібно оцінити якість профілю, який є основним елементом конструкції.

Виробництвом пластикових вікон займаються в усьому світі, але є кілька компаній-виробників, які зарекомендували себе як лідери. Вікна від компаній VEKA, REHAU, KBE, PROPLEX і TRYBA користуються особливою популярністю, тому що виробники гарантують відмінну якість профілю.

У неякісних профілях основною проблемою вважається погана ізоляція приміщень. Профіль не відрізняється міцністю, деформується і погано прилягає до віконного отвору, тому про комфорт в приміщенні можна забути. Щоб оцінити якість профілю, власникам необхідно заздалегідь визначитися з кількістю камер і наскрізних отворів в ньому, інакше покупка може розчарувати.

Фахівці радять купувати профілі з трьома камерами. Це оптимальний варіант для житлових приміщень, бо чим більше камер, тим краще теплоізоляція. Прості, двокамерні, вікна встановлюють тільки в підсобних приміщеннях, де ніхто не проживає.

Якість фурнітури

При виборі пластикових вікон багато звертають увагу на склопакети і профіль, забуваючи оцінити якість встановленої фурнітури. Але основне навантаження при експлуатації лягає на фурнітуру, від якої залежить зручність і довговічність вікна.

До фурнітури відносять всі основні кріплення і ручки, за допомогою яких можна замикати і відчиняти вікно. Від якості кріплень залежить надійна фіксація профілю, щільність його прилягання до віконної рами. В кожному вікні є десятки дрібних кріплень, які підтримують конструкцію, тому варто уважно ставитися до їх вибору.

Якщо вікно виготовлене з порушеннями, власникам регулярно доведеться настроювати профіль і підтягувати кріплення. Така конструкція не прослужить довго і поступово повністю деформується. Фурнітура повинна бути виготовлена з міцних матеріалів, здатних витримувати щоденні навантаження.

Як вибрати склопакети?

У стандартних пластикових вікнах встановлено кілька склопакетів, простір між якими заповнений повітрям або спеціальним газом.

Від кількості склопакетів і їх товщини залежить комфорт у приміщенні, тому при покупці потрібно звертати увагу на ціни на вікна Запоріжжя і:

  • Товщину скла. Вона повинна бути не менше 4 мм
  • Кількість встановлених склопакетів. Для житлових приміщень потрібно вибирати вікна з двома і більше склопакетами.
  • Матеріали, з яких виготовлені скла. В сучасних склопакетах використовують енергозберігаючі технології, які дозволяють економити на опаленні.
  • Захист від ультрафіолету. Якщо квартира розташована на сонячній стороні, краще вибирати склопакети із захисною плівкою.

Якщо профіль відповідає всім необхідним вимогам, можна сміливо купувати вікно і насолоджуватися комфортом.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні