Як перевірити якість пластикових вікон

 
 Как проверить качество пластиковых окон

Перед покупкою пластикового вікна важливо правильно оцінити його якість, тому що встановлюють конструкцію на багато років. Гарне пластикове вікно забезпечить повноцінне природне освітлення кімнат, і захистить приміщення від холоду. Виглядає така конструкція та стильно і вписується в сучасний інтер’єр, забезпечуючи додаткову звукоізоляцію. Як зрозуміти, що вікно виготовлене правильно, і на що звернути увагу при купівлі, далі розглянемо більш докладно.

Основні вимоги до пластикових вікон

Якщо компанія законно займається виробництвом і випускає якісну продукцію, у неї повинні бути міжнародні сертифікати, такі як DIN EN ICO 9001. Це підтвердження того, що у виробництві використовувалися якісні матеріали, і продукція відповідає стандартам.

Оцінка профілю

Основним критерієм вибору пластикових вікон залишаються профілі, які використовувалися у виробництві. Називають профілі в честь компанії виробника і на сьогоднішній день є кілька перевірених марок, яким можна довіряти. Це профілі від компаній VEKA, REHAU, KBE та інші.

У неякісному профілі є маса проблем. Таке вікно не буде герметичним, тому що воно погано прилягає до рами і не справляється з поставленими завданнями. Цей профіль не гарантує комфортної атмосфери всередині, він продувається наскрізь.

Під час виробництва профілів їх прогрівають і отримують порожнисту конструкцію з кількома перегородками. Це повітряні камери, від яких залежать властивості вікна. При покупці необхідно уточнювати, скільки камер в вікнах і як вони виготовлялися.

Для квартир фахівці радять купувати трикамерні профілі. Двокамерні пластикові вікна можна ставити тільки в нежитлових, підсобних приміщеннях. Якщо є бажання додатково утеплити кімнату, можна купувати профіль, в якому чотири, або п’ять камер.

Щоб вікно прослужило довше, профіль повинен бути армованим. Такі конструкції не схильні до деформації і мають тривалі терміни експлуатації.

Кількість склопакетів

Ще один важливий момент, на який потрібно звертати увагу при покупці пластикових вікон – це кількість встановлених в ньому склопакетів. Від цього критерію залежить комфорт у приміщенні, тому як склопакет займає більшу частину вікна.

Між стеклами є повітряні камери, в яких закачують інертний газ або повітря. Від якості склопакетів залежать звукоізоляційні властивості вікна, і його здатність утримувати тепло. При виборі склопакета потрібно звертати увагу на:

  • Його товщину, яка повинна бути менше 4 мм.
  • Кількість стекол, їх повинно бути не менше двох. Інші варіанти можна використовувати для скління господарських будівель.
  • Властивості скла. Завдяки сучасним технологіям, виробники виготовляють вікна з захистом від ультрафіолету, з енергозберігаючими властивостями.

Вибирають склопакети відштовхуючись від потреб власників і особливостей приміщення, в якому встановлюють вікна.

Для виробничих цехів, господарських будівель, досить двокамерного профілю з кількома склопакетами. Якщо потрібно поставити вікно у квартирі, краще купувати профілі з трьома і більше склопакетами.

Фурнітура і ущільнювачі

Важливо враховувати і якість фурнітури вікон, наявність у ньому ущільнювачів, бо це не просто додаткові аксесуари, а невід’ємна частина конструкції.

Якщо встановлена неякісна фурнітура, вікно незручний в експлуатації і не справляється зі своїми основними функціями. Стулки повинні щільно прилягати до рами, а ручки повинні бути функціональними, щоб не виникало проблем з відкриванням і закриванням стулок.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні