Як поєднати плитку та ламінат

Вже не перший рік дизайнери в сучасних інтер’єрах поєднують матеріали різних структур і текстур. З’єднання плитки і ламінату на підлозі – поширене рішення, але в той же час не позбавлений оригінальності в кожному індивідуальному випадку. Для чого і як зістикувати ламінат та плитку піде мова далі.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат У санвузлі буде дуже до речі з’єднати плитку та ламінат

В будь-яких місцях, де збільшений ризик механічного пошкодження і осідання вологи, краще використовувати більш міцний матеріал, щоб незабаром не проводити його заміну.

Все повинно бути красиво

Об’єднання двох видів матеріалів для обробки підлоги дозволяє візуально розділити кімнату на різні функціональні зони. Цей прийом часто використовують в маленьких за метражем приміщеннях, коли на кухні робоча зона виділяється підлогової плиткою, а обідня — ламінатом, який є більш комфортним для ніг. Зазначену техніку дизайнери також використовують в кухнях-студіях. Як стикувати ламінат та плитку, щоб це було красиво, функціонально і раціонально, вам розповість фахівець, який підбере і колірну гамму, та методику монтажу.

Комбінація покриттів може бути застосована не тільки з метою вирішення максимальної функціональності приміщення за рахунок використання цієї техніки можна відмінно підкреслити інтер’єр і дизайнерський стиль. Наприклад, зробити світлу доріжку (хвилясту або пряму) серед темного ламінату у вітальні. А в дитячій кімнаті можна яскраво виділити зону, де зручно залишати іграшки, використовувані на вулиці, або встановити турнік.

Правильно з’єднуємо підлогові покриття

Якщо вас зацікавила ця технологія, ви повинні знати, як стикувати ламінат та кахлі. Навіть якщо роботу будуть виконувати професіонали зі спеціалізованої компанії, ви повинні мати уявлення, як їх можна проконтролювати.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат Навіть якщо роботу буде виконувати професіонал, ви повинні знати, що до чого

Існує досить багато сучасних способів стикування плитки та ламінованої дошки:

  • кріплення без поріжка встик;
  • поріжок або молдинг;
  • будівельна піна і герметик;
  • корковий компенсатор.

Тепер зупинимося на кожному більш детально для того, щоб зрозуміти, в якому випадку буде зручний той чи інший варіант.

Поріжок або молдинг

Поріжок зазвичай виготовляють з алюмінію, дерева або пластику. Найбільш стійким до стирання, і тому більш міцним, є саме алюміній. Але при цьому важливо звернути увагу на дизайнерське рішення, щоб забитий молдингом стик гармонійно вписувався в загальну концепцію. Пластиковий поріжок легше підібрати за кольором до кахлю або ламінатної дошки, він виготовляється з пластику на гумовій основі.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат Алюмінієвий поріжок

Використання молдинга відмінно підійде, якщо два матеріалу підлогових покриттів стикуються нерівно і на різній висоті ― приховані недоліки і забезпечений акуратний перехід. Крім того, це найпростіший варіант. До того ж поріжки захищають краї підлогових матеріалів від відшаровування і скупчення забруднень в щілинах.

Алюмінієві і пластикові поріжки можуть бути прямими і зігнутої форми, що зручно в «прикриття» будь стикування, навіть якщо в наявності є кути або хвилясті лінії. Профіль з дерева підходить тільки для рівного з’єднання, так як не володіє гнучкими властивостями.

Молдинг кріпиться до поверхні чорного пола на саморізи або дюбелі таким чином, щоб його розташування було на одному рівні з одним і іншим покриттям. Поділяють прихований і відкритий типи кріплення ― в першому випадку все буде заховане під декорирующей планкою.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат Алюмінієвий молдинг

Кріплення встик без поріжка

Так як стикувати ламінат та плитку без поріжка можливо, але складно, майстру необхідно запастися витримкою і терпінням при здійсненні такої ювелірної роботи. Монтаж різного роду підлогових покриттів встик повинен бути виконаний максимально акуратно.

Кріплення ламінату та кахлю в чорновому варіанті виконується на одному рівні за умови дотримання всіх правил. Завчасно потрібно зробити заміри і прирізку стику з використанням раніше підготовлених шаблонів. Це правило застосовується для складної форми межі двох зон, отриманий шов необхідно затерти. Варто пам’ятати: якщо ваш стик відповідно до ескізу повинен бути криволінійним, то стиковку робити краще без поріжка ― це буде простіше і зручніше.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат З’єднання встик

Будівельна піна або герметик

Черговий спосіб для з’єднання двох матеріалів, при використанні якого є можливість добре приховати шви навіть при самій складній і глибокої лінії стику. Такий результат досягається за рахунок застосування силіконового герметика, будівельної піни або спеціальної мастики. Силікон можна підібрати за кольором до підлогового покриття ― це явний плюс цього виду з’єднання. Є й істотний мінус – цю техніку не використовують при частковому ремонті, потрібно демонтаж всього статі. А найважливіше — таке з’єднання не дає надійного скріплення стику.

Варто пам’ятати, що використання герметика або будівельної піни без певного досвіду з цими сумішами не рекомендується. Є ризик переборщити з кількістю матеріалу, а його надлишки дуже важко видалити з підлогової поверхні.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат І будівельна піна, і герметик використовуються для стикування підлогових покриттів

Корковий компенсатор

Найкращий з усіх варіантів розглянемо наостанок. Корковий компенсатор відмінно приховує всі зазори, які сформувалися між плиткою і ламінатом. Цей матеріал досить акуратно і естетично вписується в дизайн. А головне — ефективно поєднує ламіноване покриття і кераміку.

Как соединить плитку и ламинат Как соединить плитку и ламинат Корковий компенсатор чудово з’єднає два види підлогових покриттів

Незважаючи на те, що робота по стику швів та плитки вимагає особливої уваги, так як стик повинен бути абсолютно рівним і по ширині, і по глибині. Якщо все виконати якісно — отримаєте відмінні дивіденди у вигляді тривалої експлуатації. Корковий компенсатор буде привабливо виглядати довгі роки.

Відео про те, як встановити з’єднувальний профіль для стикування ламінату з плиткою

Ви дізналися, як зістикувати ламінат та плитку з застосуванням різних способів в залежності від поставлених завдань, а також змогли переконатися в раціональності такої техніки: економно і оригінально. Бажаємо вам вдалих та сміливих експериментів по з’єднанню кахлю та ламінатної дошки!