Як побудувати нішу в стіні в квартирі

Створення ніш у стінах дозволяє позбутися від виступаючих кутів полиць і тумб. Це дозволяє виділити додаткове місце для акуратного розміщення книг, фотоальбомів, ваз, квітів та інших предметів. Вивчивши короткий посібник про те, як зробити нішу в стіні, ви зможете самостійно здійснити міні-перестановку, прибрати деякі елементи меблів, які не виглядають у вашій кімнаті.

Как построить нишу в стене в квартире Как построить нишу в стене в квартире Как построить нишу в стене в квартире Приклад, як можна використовувати нішу в стіні

Монтаж каркаса відбувається в кілька етапів:

 • Перенесення розмірів на стіну.
 • Нарізка металопрофілю.
 • Прикручування його до стіни. При цьому профіль для задньої стінки прикручується через заздалегідь вирізаний лист гіпсокартону. Таким чином, задня стінка буде вже встановлена.
 • Обшивка

  Тепер залишилося розкроїти ГКЛ спеціальним ножем з перенесеним на нього розмірам і формам, а після цього прикрутити бічні стінки до каркаса. Тепер обшийте частину стіни, якщо це необхідно.

  Приступайте до шпаклювання, а після її висихання – до подальшої обробки.

  Оздоблення

  Подумайте, як оформити нішу в стіні. Обробку можна зробити за допомогою фарби, шпалер, тканини, декоративної штукатурки, дерева або будь-яким іншим способом.

  Робимо підсвічування

  Якщо ви бажаєте зробити підсвічування, то не забудьте провести дріт через стінку в процесі її обробки. В ній же або в будь-якому іншому зручному вам місці ви потім зробите вимикач.

  Якщо ви використовуєте галогенні лампи, то обов’язково встановіть для них блок захисту. Також можна віддати перевагу лампам денного світла. Лампи розжарювання використовувати не рекомендується.

  Как построить нишу в стене в квартире Как построить нишу в стене в квартире Якщо ви бажаєте зробити підсвічування, то не забудьте провести дріт через стінку в процесі її обробки

  Якщо вам потрібні ідеї підсвічування, то ось декілька варіантів:

 • Точковий світло. Світильники з галогенними лампами можна поставити в одному або декількох місцях на верхній та/або бічних стінках. Для їх установки потрібно вирізати отвори відповідного діаметру в гіпсокартонній панелі. З’єднайте всі світильники в загальну ланцюг за схемою «нуль до нуля». Тепер через блок захисту приєднайте їх до електричної лінії. Фаза від світильників йде до виходу блоку, а його вхід необхідно провести до вимикача. Щоб заховати дроти в стіні, можна провести їх за каркасом (якщо стіна обшита ГКЛ), в кабель-каналі або в штробі.
 • Розсіяне світло можна отримати з допомогою ламп денного світла. Установка лампи може бути здійснена, наприклад, над верхньою стінкою. Лампа повинна бути прихована всередині стіни. Ви можете встановити замість стельової стінки скло, за яким і буде перебувати підсвічування.
 • Фотореле підійде для ніш на вулиці. Воно повинно бути включене в загальну мережу і встановлено в місці, куди протягом дня проникає максимум променів сонця.
 • Ще ідеї

 • У нішу можна вмонтувати поличку з дерева, металу або скла. Вона буде виглядати оригінально і дозволить ефективніше використовувати простір.
 • Замість задньої стінки або до неї впритул встановіть улюблену картину відповідного розміру, тоді ви звільните стіни.
 • Можна також використовувати вітражне скло, мозаїку і т. д.
 • На цьому оформлення ніші завершується. Тепер ви можете поставити в неї вазу, книги, іграшки, а може бути, помістити сюди вбудований шафа або комод.