Як правильно поєднати в одному приміщенні лінолеум і плитку

Дуже часто дизайнери пропонують робити підлогове покриття в кімнаті з різних матеріалів. Це не тільки виглядає красиво і сучасно, але і зручно. Наприклад, кухню можна розділити на дві зони: робочу, яка укладається керамічною плиткою і їдальню, покриту лінолеумом. Також розділити можна і будь-яку іншу кімнату. Але для того щоб це виглядало естетично, потрібно знати, як поєднати лінолеум і плитку непомітно. Саме про це ми розповімо в нашій статті.

Как правильно соединить в одном помещении линолеум и плитку Как правильно соединить в одном помещении линолеум и плитку Как правильно соединить в одном помещении линолеум и плитку Поріжок з МДФ

Але це те, що стосується прямого стику. Якщо підлогове покриття має закруглену, зигзагоподібну або іншу форму, тоді краще використовувати гнучкий профіль. Їм ви можете з’єднати абсолютно будь-які конфігурації і навіть стик поверхонь, які знаходяться на різних рівнях.

Існує також і корковий компенсатор, що має товщину до 1 см, але здатний змінювати її до 5 мм на звуження або розширення. Під час монтажу необхідно буде вирівняти всі краї, а компенсатор вставити глибоко всередину, щоб його не було видно зверху.

Так як зістикувати лінолеум і плитку можна і без всяких пристосувань, то для цього чудово підійде звичайний герметик.

Задачі і вимоги

Перш ніж почати стикувати лінолеум і плитку, поставте собі основні завдання, які потрібно строго дотримуватися:

  • Створення колірного сполучення. Тут варіанти два: всі матеріали мають один тон або, навпаки, дуже контрастні.
  • Забезпечення плавності при перепадах висоти. Різниця висоти повинна виглядати природно.
  • Кріплення підлогового покриття між собою повинне бути дуже міцним, це важливо для теплостійкості, звукоізоляції і вологонепроникності.

При купівлі з’єднує матеріалу звертайте увагу на якість товару. Якщо ви зупинили вибір на поріжку, тоді прослідкуйте, щоб місця кріплення було ретельно приховано, а його розмір суворо відповідав вашим вимогам. Відмінним рішенням може стати Т-подібний вигляд поріжка, який щільно з’єднує покриття і на належному рівні притискає його до підлоги.

Способи з’єднання і монтаж

З’єднання за допомогою поріжка і профілю

Як зістикувати лінолеум, кахель і за допомогою алюмінієвого поріжка? Це можна зробити відкритим способом. Якщо чорнова основа не бетонна, тоді просто додаєте з’єднувач (вже з отворами) і просвердлюєте підлогу, зміцнюєте і готово. Якщо підлога бетонна, тоді у відміряних місцях робите відповідні отвори і за допомогою дюбеля зміцнюєте пластину.

Можна купити поріжок, що складається з двох планок, які кріпляться одна до підлоги, а друга зверху. Причому зміцнюється тільки нижня, а лицьова тільки замикається спеціальним пристосуванням. Цей метод називається прихованим.

Так як висота між лінолеумом і керамічною плиткою абсолютно різна, вирівняти її можна двома способами. Ви можете трохи підняти чорнову основу, заливши її розчином. Тільки в цьому випадку вам потрібно буде чітко відміряти відстань, де буде лежати одне з покриттів, яке тонше іншого. Саме цю ділянку і заливається сумішшю.

Є більш простий спосіб, наприклад, під лінолеум підкласти в якості підкладки відміряний лист фанери. При її укладанні передбачайте місце для установки профілю.

Щоб спростити монтаж поріжка, попередньо потрібно випиляти у фанері поглиблення, в яке вставляється один край профілю, а інший підсувається під плитку. Це найлегший спосіб укладання.

Відео про те, як використовується з’єднувальний поріг:

Також профілі можна закріпити безпосередньо до підлоги за допомогою точкового кріплення. Тобто не по все довжині, а на відстані 40-50 см один від одного. Якщо ділянка з вигинами, вам доведеться поєднувати профіль з підлогою на відстані 15-30 див.

Клейове з’єднання

Багатьом здається, що з’єднувати два різних підлогових покриття герметиком набагато простіше, але виявляється немає. Як зістикувати лінолеум і плитку клеючим складом, ми розповімо вам у всіх подробицях. Спочатку необхідно, щоб покриття було укладено таким чином, щоб лінолеум трохи накривав кахель. Коли одне і інше добре приклеїться, зробіть картонний шаблон, що повторює форму стику. Далі, цей шаблон потрібно прикласти до поверхні лежить лінолеуму і змалювати олівцем. Потім обріжте надлишки.

Точно таким же чином наноситься лінія зрізу лінолеуму на кахель, який також акуратно обрізується. Для того, щоб легше можна було пропиляти плитку за шаблоном, не наносите клей по краю лінолеуму, а залиште трохи вільного місця. Потім після останньої обрізки доклейте лінолеум.

Как правильно соединить в одном помещении линолеум и плитку Как правильно соединить в одном помещении линолеум и плитку Для стикування можна використовувати герметик

Варто звернути увагу на те, що яким би чином ви не укладали лінолеум, необхідно 10-15 см від стику все ж проклеїти. Коли стики будуть повністю готові, нанесіть між ними клей силікон або герметик і дочекайтеся повного висихання. Намагайтеся, щоб склеювальний склад сильно не потрапляв на поверхню. Далі вам потрібно затерти шви спеціальною затіркою для плитки і очистити поверхню.

Тепер ви володієте повною інформацією про те, як стикувати лінолеум і плитку, тому, дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете виконати роботу якісно і правильно.