Як правильно поклеїти бордюр на шпалери

Введення

Обклеюючи шпалери бордюрами, спеціальними паперовими смужками певного дизайну і кольору (виготовляються з тих же матеріалів, що і шпалери), ви можете створити неповторний унікальний інтер’єр приміщення, підкреслити красу стін і стелі. Спробуємо розібратися, як клеїти бордюр на шпалери.

Как правильно поклеить бордюр на обои Как правильно поклеить бордюр на обои Как правильно поклеить бордюр на обои Бордюр повинен поєднуватися з шпалерами

Найчастіше бордюри вибирають так, щоб вони повторювали основний малюнок стін, хоч і мали свій неповторний візерунок, але збігалися за колірною гамою і стилем з шпалерами. Робиться це для того, щоб кімната не вийшла надто строкатою. Чудово виглядає, коли малюнок на шпалерах і окантовці збігаються один з одним, але відрізняються за масштабом. Наприклад, на стіні можуть бути зображені дрібні листочки, а на смужці – більш великі. Але пам’ятайте основне правило, згідно з яким бордюр і шпалери повинні бути в тон один одного.

Бордюри бувають різних видів. Так, стрічку для паперових шпалер можна легко наклеїти, так і легко відклеїти. Термін експлуатації невеликий, погана захист від ультрафіолетових променів і неможливість вологого очищення із застосуванням миючих засобів. Вони підійдуть лише в тому випадку, якщо ви плануєте змінювати інтер’єр кімнати досить часто. Вінілові є найбільш практичними у застосуванні, легко миються, піддаються чищенню і невыгорающими під сонячними променями. Можна використовувати у ванних кімнатах, на кухні та передпокою.

Розрахунок кількості бордюрів і підручні засоби

По-перше, запасіться спеціальним клеєм, який забезпечує високу адгезію між бордюром і шпалерами. Зазвичай такий клей можна купити в маленькому тюбику, адже його, і знадобиться не так багато. Наносити клей слід за допомогою плоскої кисті безпосередньо на стрічку. Не забудьте заздалегідь підготувати ножиці, гумовий валик і щітку для шпалер.

Как правильно поклеить бордюр на обои Как правильно поклеить бордюр на обои Бордюри для шпалер зазвичай продаються в упаковках, що містять матеріал певної довжини

Щоб розрахувати, яку довжину бордюру слід закупити, виміряти стіни по периметру приміщення. Наприклад, можна виміряти дві суміжні один одному стіни, скласти отримані результати і помножити на два. Але не забувайте, що якщо він проходить по рівню вікон і дверей, то їх ширину слід відняти із загальної кількості отриманих метрів. З іншого боку, в таких випадках нерідко люди вдаються до обклеювання дверних і віконних рам тим же бордюром. Тоді доведеться заміряти їх по периметру, де буде наклеєна стрічка. У будь-якому випадку ціна на бордюри не така висока, тому запастися додатковим рулоном нікому не завадить. Всяке може трапитися в подальшому!

Куди клеїти бордюр

Перед тим як відповісти на питання, як приклеїти бордюр на шпалери, потрібно розібратися, в яких ситуаціях їх варто використовувати. Їх можна клеїти де завгодно. Наприклад, нерідко поєднання двох типів шпалер на кухні, коли вгорі клеяться більш дорогі шпалери, а під ними – спеціальні миються, закривають робочу область кухні. Між ними можна наклеїти як раз таки бордюр.

Найчастіше такі стрічки клеять під стелею, в самій верхній частині стіни. Вони частково замінюють стельові плінтуса. На другому місці – нижня третина стіни. Другий випадок як раз і передбачає поєднання двох типів шпалер. Що стосується першого випадку, то бордюри під стелею слід приклеювати лише у великих і просторих приміщеннях. Це допоможе зробити їх більш затишними і комфортними, а також підкреслити красу стелі.

Как правильно поклеить бордюр на обои Как правильно поклеить бордюр на обои Бордюри часто використовують при комбінуванні шпалер

Буває, що бордюр обклеюють в самої нижньої точки стіни, між нею і підлогою. Це потрібно в тих рідкісних випадках, коли, наприклад, вами була допущена помилка при розрахунках, і ви наклеїли короткий полотно шпалер. Стрічка сховає цей недолік.

Крім того, важливо знати, що клеїти бордюр можна не тільки горизонтально, але і вертикально. Робиться це у випадку обрамлення віконної або дверної рами, висячого дзеркала або стоїть в кутку гардеробу.

Процес обклеювання

Напевно, говорити про те, що ті місця стін, куди буде клеїтися стрічка, повинні бути ідеально рівними, не варто. Починається все з проведення базової лінії на стіні, уздовж якої і буде клеїтися бордюр. Використовувати в цих цілях грифельної олівець і будівельний рівень. Можна діяти таким способом: відміряйте в декількох місцях певну висоту від підлоги (скрізь однакову), проставте точки і з’єднайте лінії між собою. Будемо вважати, що ви вже визначилися з місцем, де буде приклеєний бордюр.

Після цього невеликий рулон розкочується по стіні і обрізують до потрібних місцях. Укладіть отримані шматки малюнком вниз і нанесіть на зворотний бік спеціальний клей, заздалегідь придбаний в будівельному магазині. Складіть полотно гармошкою так, щоб сторона з клеєм була всередині.

Как правильно поклеить бордюр на обои Как правильно поклеить бордюр на обои Щоб приклеїти бордюр вам не потрібно особливих навичок

Візьміть полотно в ліву руку, розпряміть першу складку і прикладіть її до стіни. Розгладжуйте бордюр починаючи від середини і рухаючись до країв. Тим самим ви видаліть надлишок клею. Продовжуйте прикладати полотно і далі, поки повністю не приклейте його до стіни. Вставте нову частину з попередньою.

Тепер розберемося, як наклеїти бордюр на шпалери в кутах. Тут слід накладати бордюри внапуск, як і шпалери. Припуск близько 15 мм. Намалюйте лінію по діагоналі і виріжте вертикальну смугу. Відігніть з цієї діагональної лінії горизонтальний бордюр і підведіть до поздовжньої смужці. Зістикуйте отриманий візерунок, після чого зігніть поперечну смужку для утворення складки. По лінії згину слід обрізати полотно, після видалити смужку на іншій стороні, орієнтуючись на потрібну довжину. Припуск на ширину стрічки повинен бути 15 мм.

Відео про те, як клеїти бордюр на шпалери:

Нанесіть клей, щоб склеїти горизонтальну смугу з обрізаним по діагоналі краєм. Пройдіться валиком, щоб видалити зайвий клей і підвищити зчеплення. Зістикуйте тим же методом бордюр в інших кутах.

Корисні поради

  • Якщо ви наклеїти стрічку рівно посередині висоти кімнати, тоді вона буде здаватися набагато нижче, ніж насправді. Тому робити цього не слід. Самим ідеальним місцем розташування є одна третина загальної висоти стіни від підлоги.
  • Якщо ви недавно наклеїли шпалери, то слід дати їм просохнути.
  • Спеціальний клей для бордюрів володіє невеликим періодом полімеризації (висихання), тому клеїти їх слід поетапно.
  • Іноді візерунок на стінах містить симетричні напрямні, по яких можна орієнтуватися.
  • При нарізуванні шматки слід робити трохи довше, ніж було розраховано, щоб порівняти малюнки.

Висновок

Тепер ви знаєте, як правильно клеїти бордюр на шпалери. Якщо у вас все ще залишаються якісь питання, то можете залишити їх у коментарях нижче.