Як правильно вибрати і підключити прожектор LED

 
 Как правильно выбрать и подключить LED прожектор

Світлодіодний прожектор — один з різновидів високопотужних освітлювачів спрямованого світла для великих (і не дуже) площ: освітлення стадіонів, промислових об’єктів, парків, зон відпочинку, близько під’їзних територій та ін. Але як правильно вибрати і встановити цей вид освітлювальних приладів знають небагато.

Різновиди світлодіодних прожекторів з технічним характеристикам

Найважливішими характеристиками, які відіграють вирішальну роль при виборі, є потужність, світловий потік (як і в світлодіодних лампочках, вимірюється в Люменах) і температура кольору.

Світловий потік залежить від того, яку площу Ви зможете висвітлити. Наприклад, для підсвічування невеликих територій (біля будинку, біля басейну, територія складу) вибирайте прожектори в діапазоні 600 ‒ 1200 Лм, що випромінюється джерелами потужністю 10 ‒ 15 Вт і температурою світіння від 3000 до 6500 К.

Для освітлення стадіону знадобиться прожектор більшої потужності, наприклад, EVRO LIGHT EV-300-01 300 Вт Евросвет 28000 Лм

Колірна температура — це відтінок світлового потоку, що відтворює прожектором.

Для вуличного освітлення краще використовувати світло жовтий (білий світловий потік погано освітлює калюжі, мокрий асфальт тощо), для внутрішнього освітлення вибираєте холодний синюватий відтінок — 5500-6500К.

Якщо Ви вибираєте освітлювач для декоративного підсвічування фасаду будівлі, архітектурних будівель, рекламних вивісок — купіть один з RGB прожекторів.

Він видає висвітлення всіх можливих кольорів, управляється з пульта ДУ — що дуже зручно. Можете змінювати колір за Вашим бажанням.

Яскравість і дальність світлового потоку залежить від висоти розміщення і кута нахилу. Ці дані прописані в характеристиці кожного товару.

Трохи про конструкції

Одноколірні світлодіодні прожектори мають 2 види конструкції (розміщення світлодіодів на матриці):

 • SMD — один (в деяких випадках до 3-х) діод покритий шаром люмінофора (речовина, яка перетворює в світлове випромінювання поглинену енергію). Завдяки такій конструкції прожектор більше нагрівається — щоб уникнути перегріву використовують термопасту для відводу тепла.
 • COB — багато невеликих діодів, розміщені на одній платформі під загальним шаром люмінофора. Всі діоди об’єднані спільною ланцюжком. При виході з ладу одного діода — перестає світити вся конструкція.

Щоб поломки не сталося, вибираючи прожектор, не варто купувати низькоякісні китайські моделі. Віддайте перевагу відомим брендам. Можемо порекомендувати прожектори IEK, Osram, Maxus.

Окремо варто виділити такий бренд як Евросвет — розроблені цілі лінійки для домашнього і виробничого освітлення. Вибирати можна як по всіляких характеристиках, так і за ціною — від 97 грн. (посилання на джерело)

Прожектори, укомплектовані датчиком руху

Світлодіодне освітлення єдине, яке може похвалитися роботою в парі з датчиком руху і це при низькому споживанні електрики і тривалому терміні служби. Адже, наприклад, газорозрядні прожектори (металогалогенні, ртутні) не можна часто вимикати і включати (негативно позначається на довговічності приладу).

Для тих, кому потрібно якісне освітлення, і при цьому економічне — рекомендуємо вибрати світлодіодний прожектор з датчиком руху (все в одній конструкції). Такий комплект — це економія при покупці (разом — дешевше) і простота монтажу.

Якщо купуєте для домашнього освітлення території біля будинку, зможете встановити самостійно, адже датчик вже підключений до освітлювачеві. Залишається тільки підключити та налаштувати згідно інструкції і Ваших побажань. Також прожектор+датчик часто купують для освітлення майданчиків біля під’їзду, невеликих скверів.

Як встановити прожектор

Спочатку світлодіодний прожектор йде в зібраному вигляді (це в газорозрядних часто необхідно докуповувати лампи, встановлювати окремо дроселя тощо). Можете кріпити до стіни або іншої поверхні декількома способами:

 • З допомогою спеціальних отворів на рухомий скобі Ви можете пригвинтити до необхідної (рівною) поверхні.
 • Застосовувати в якості переносного, використавши скобу як підставку.
 • Прикріпити до стіни металеву пластину, вигнуту у формі перевернутої букви «П» (одна бокова планка повинна бути вище іншої). Одну планку кріпіть, за іншу чіпляєте прожектор на скобу. Таким чином, Ви легко зможете зняти прожектор і використовувати його і як переносний, і як стаціонарний. Такий спосіб часто використовують майстерень, СТО тощо
 • Кріпити на стовп, кронштейни. 
 Как правильно выбрать и подключить LED прожектор
 • Не забувайте про захист IP

  При виборі прожектора, важливо знати, де Ви будете його використовувати. Для вуличного виконання вибираєте освітлювач з IP65 і вище. Для гаража, майстерні підійде IP55 іл 44 — в залежності від того, в яких умовах буде працювати Ваш пристрій.

  І наостанок

 • При покупці обов’язково уточнюйте термін гарантії — адже Ви купуєте освітлювач, термін служби якого більше 3-х років.
 • Якщо є питання щодо дальності світлового потоку, яскравості, температури світіння певної моделі — задавайте питання консультанту Вашого магазину.
 • Підготовлено за сприяння інтернет-магазину АксиомПлюс

  Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні