Як правильно вибрати трубу для свердловини

 
 Как правильно выбрать трубу для скважины

Вибір труб для водяних артезіанських і пісочних свердловин

Для грамотного вибору обсадної труби необхідно приділити особливу увагу її міцності (стійкості до грунтових тиску), а також на наявність спеціального покриття, яке буде захищати трубу від природних факторів (корозії, іржі). Багато хто зупиняються на ціні труби, вибираючи оптимальний варіант між вартістю і якістю труби. Ось декілька варіантів труб для свердловин.

ПВХ — обсадні труби на основі пластику

Тут потрібно знати, що така труба буде доречна лише в тому випадку, якщо вона зроблена з якісного пластика. Для перевірки якості такої труби потрібно лише попросити сертифікат якості (у продавця).
Ґрунтове тиск на трубу збільшується з поглибленням свердловини. Тому, використання пластикових труб на основі полівінілхлориду або пропілену підійде для обсадних труб тільки у водяних свердловинах на глибині до 20 метрів.

Обсадні труби для свердловин з різьбою
При використанні пластикових труб для свердловин на основі пластифікованого полівінілхлориду, а також труб на основі поліетилену низького тиску, рекомендується використовувати діаметр труби 118 міліметрів при товщині стінки 5миллиметров.

Обсадні труби сталеві
Найбільш якісні, перевірені часом, труби з чорної сталі, які заслуговують на гарну репутацію і гарантовано довго прослужать. Міцні, без ризиків корозії, чудово підходять для свердловини будь-якої глибини. Відмінно підходять як для буріння свердловини на пісок на глибину більше двадцяти метрів, так і для артезіанської свердловини.

Обсадні труби на сталевий основі з використанням різьблення для водяних свердловин
Термін служби сталевої чорної труби складе як мінімум п’ятдесят років, що в принципі і не викликає занепокоєння про довговічності. Природно, такі труби не захищені від іржі, однак вона з’явиться не одразу, а після 20-30 років служби і в дуже малій кількості.

 
 Как правильно выбрать трубу для скважины
 Однак, не всіх покупців задовольняє вартість такої труби, т. к. сталева чорна труба є найдорожчим варіантом для свердловини, хоча і виправдовує свою вартість.
Для використання сталевої труби рекомендується діаметр 133 або 152 міліметра (слід врахувати складність конструкції свердловини і діаметр використовуваного насоса) при товщині стінки свердловини 6 міліметрів.

Азбесту-цементні труби обсадні труби оцинковані
Даний варіант не рекомендований до використання для облаштування свердловини на воду. Азбест крихкий і легко піддається тиску грунту на великій глибині. Так само не рекомендується використовувати оцинковану трубу, тюк при взаємодії з водою, утворюється небезпечний для здоров’я оксид цинку.

З’єднання обсадних труб
Рекомендується використовувати труби тільки з різьбовими з’єднаннями. Зварювання труби не забезпечує довгої надійності, на відміну від різьбового з’єднання, яке збереже стійкість труби навіть при сильному ґрунтовому тиску. Головне, як можна тугіше з’єднати труби, і вони точно нікуди не зрушить.

Для оптимального варіанту можна розглядати поєднання чорної сталі та пластику. Комбінування даних труб дасть найбільш оптимальний варіант і в свердловині вийде своєрідна колона з чорної сталевої труби, біля дна якій буде експлуатуватися пластикова труба. Для необхідності можна опустити кілька труб в свердловину, що вистачило б на рівень води.
Найбільш високу стійкість до грунтових тискам виявляють обсадні труби з напірним типом. Тому, рекомендовано використовувати труби такого типу.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні