Як правильно утеплити фасад

 
 Как правильно утеплить фасад

Відразу після появи, системи вентильованих фасадів стали користуватися в нашій країні великою популярністю. Адже вони володіють масою достоїнств і відрізняються високою ефективністю порівняно з іншими способами утеплення та оздоблення будівель. Сьогодні навісні вентильовані фасади знаходяться на лідируючих позиціях по продажам, і поступатися не збираються.

Особливості робіт з утеплення фасаду

Після того як ви вибрали проект і придбали весь потрібний матеріал приступають до підготовчих робіт. Покриття стін повинно бути очищене від оздоблювальних матеріалів, все повинно бути максимально міцно закріплено. Після рекомендується помити стіни і просушити їх, щоб не було умов для розвитку грибка. Основний спектр робіт являє собою:

 • Установку кріпильних елементів.
 • Кріплення теплоізоляційних матеріалів.
 • Встановлення фасадних панелей.
 • Установка зовнішніх підвіконь і декоративних елементів.

Такі системи складаються з захисно-декоративного шару, який закріплюється не впритул, а на певній відстані від поверхні стін. Саме повітряний зазор, який при цьому утворюється, забезпечує істотне поліпшення вітрозахисних, гідро-, звуко — і теплоізоляційних характеристик будівель. Проектування вентильованих фасадів, виготовлення і монтаж таких конструкцій – це одне з напрямків діяльності багатьох компаній. Монтаж панелей вимагає відповідних знань і дотримання технології, що дозволить виконати роботу на максимально високому рівні.

Що входить в систему навісного фасаду

На сьогоднішній день існує чималу кількість найважливіших будівельних операцій, виконання яких обов’язково. Тому якщо ви збираєтеся проводити установку фасадних панелей, то потрібно займатися підготовчими роботами. Також не варто забувати про регулярному технічному обслуговуванні. Сучасна система навісних вентильованих фасадів являє собою конструкцію з таких шарів:

 • кріпильна підсистема – горизонтальні і вертикальні напрямні із сталевого або алюмінієвого профілю, надійно зафіксовані на стіні за допомогою кронштейнів і анкерних елементів;
 • теплоізолюючий матеріал – плити з мінеральної вати або пінополістиролу розташовують у клітинках обрешітки і потім фіксують на клей і з допомогою тарілчастих дюбелів;
 • мембранний паропроникливий матеріал – для захисту від вітру і проникнення вологи, а також ефективної вентиляції утеплювача і простору між облицюванням і підставою;
 • матеріали для облицювання – плити з мармуру, граніту, керамограніту, фіброцемента, панелі з композиту, сендвіч-панелі, профнастил, алюмінієві касети, сайдинг та інші.

Якісні металопластикові вікна та вентильований фасад – один з найбільш ефективних методів утеплення будівель будь-якої поверховості та призначення. Різні компанії займаються вентильованими фасадами і склінням, вакансій дуже багато, але рекомендується замовляти утеплення фасаду в Києві тільки в компаніях, які практикують комплексний підхід і виконують усі види робіт по обробці і теплоізоляції будинків під ключ. Спочатку проводиться огляд об’єкта, оцінка масштабу робіт, а потім складається кошторис, який затверджується замовником.

Робота, яка виконана прослужить максимально тривалий термін тільки в тому випадку, якщо ви будете регулярно проводити технічне обслуговування. В іншому випадку уникнути максимального зниження теплоізоляційних показників не вдасться. Також в цьому аспекті рекомендується користуватися тільки якісними будівельними матеріалами, які рекомендовані фахівцями.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні