Як приварити петлі на ворота, до круглим або квадратним стовпів

Таке, здавалося б, проста справа, як приварити петлі на ворота, часто обертається складною проблемою. Багатьом набагато простіше зварити геометрично правильний каркас воріт і хвіртки, ніж встановити готову конструкцію на місце і домогтися, щоб вона нормально працювала. Насправді ця робота дійсно не складна, але вона вимагає граничної точності та акуратності, а також знання деяких нюансів.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Результатом неакуратності можуть стати перекоси і заїдання стулок
Джерело www.stroyzabor.ru

Вибір петель і їх кількості

Якщо прийнято рішення використовувати для установки воріт приварні петлі, то можна вибрати з декількох видів:

 • найпростіший і недорогий варіант являє собою розбірний циліндр з рухомою віссю в одній частині і порожниною-ковпаком в інший. Такі петлі потребують періодичної мастилі, без якої швидко починають скрипіти;
 • найбільш популярні петлі тієї ж конструкції, але вдосконалені кулькою або підшипником, на які спирається вісь. Вони можуть бути як дво-, так і трисекційними;

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Приварні петлі з кулькою
Джерело dekoriko.ru

 • ще один варіант – такі ж петлі з привареними до кожної частини металевими пластинками.

Для довідки! Приварні петлі найчастіше мають круглий перетин і в зібраному вигляді нагадують циліндр. Але їх перетин може бути і каплевидным, з загостренням вздовж стінок. Форма ніяк не впливає на експлуатаційні характеристики виробів, вона вибирається виключно виходячи зі зручності монтажу: комусь простіше приварювати одні, кому-то інші.

Однак мало знати, як приварити петлі до воріт – спочатку потрібно розрахувати навантаження на них і визначитися з кількістю. Зробити це нескладно, якщо знати вагу стулок.

Петлі без пластинок витримують максимум 400 кг в залежності від їх діаметра та довжини і товщини металу. А петлі з пластинами, які беруть на себе частину навантаження, розраховані на більш значну вагу – вони можуть витримати до 600 кг.

Знаючи розрахункову навантаження на петлі та вагу конструкції, можна визначити необхідну їх кількість. Зрозуміло, менше двох на стулку їх не буде. А у випадку з тяжкими воротами кількість навісів збільшують до 3 або 4. Додаткову петлю встановлюють трохи нижче верхньої, на яку припадає основне навантаження.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
По 3 петлі часто ставлять на масивні утеплені гаражні ворота
Джерело dekoriko.ru

До речі, посилити звичайні петлі можна і самостійно, приваривши до них вирізані з товстого металу пластинки відповідного розміру. Зварний шов повинен бути суцільним.

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими проектами будинків з гаражем – від будівельних компаній, представлених на виставці будинків «Малоповерхова Країна».

Технологія зварювання петель

Перш ніж розповісти про те, як варити петлі на ворота, варто детальніше зупинитися на умовах, необхідних для їх нормальної роботи.

Навіть якщо навантаження розрахована вірно, петлі можуть не впоратися з нею, якщо їх положення буде хоч трохи відхилятися від вертикалі. Вони швидко вийдуть з ладу. І другий момент: між корпусом петлі і опорним стовпом повинен залишатися невеликий зазор в 1-2 мм, щоб металеві частини стовпа і відповідної частини навісу не стикалися і не терлися один об одного. Таку ж щілину потрібно залишати і з боку стулки.

Відео опис

Щоб зрозуміти, про що йде мова, подивіться відео

Нюанси встановлення на опори різного перерізу

Опорні стовпи, на які навішуються стулки, можуть бути круглого, квадратного або, рідше, прямокутного перерізу. Є різниця між тим, як правильно приварити петлі на ворота до круглих стовпів або опор з профільних труб.

 • Якщо профільна труба має рівні грані без вигинів і викривлень, то справитися з завданням, як правильно приварити петлі на ворота до квадратних стовпів, буде легко. Вони встановлюються на зовнішню площину опори.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Навіс з пластинами на квадратному стовпі
Джерело distroy.ru

 • У випадку з опорою круглого перерізу потрібно спочатку вирішити, в яку сторону відкриваються стулки. Потім знаходять саму виступаючу лінію (середину стовпа відносно отвору) і відступають від неї на кілька міліметрів назовні – в бік розорювання. Достатньо 5-6 мм, щоб хвіртка або стулка воріт плавно і без ривків ходила навколо осі навісу. Так як приварити петлі на ворота до круглих стовпів складніше, ніж до квадратним, тут потрібно бути особливо обережним і уважним, витримуючи однаковий розмір відступу для всіх петель.

Установчі та зварювальні роботи

Досвідчені зварювальники рекомендують спочатку приварити навіси до дверного полотна, уклавши їх на рівну горизонтальну поверхню. До них приварюють половинку у вигляді порожнього циліндра, а до опор згодом – відповідну частину зі штирем (штирем вгору). Від верхнього і нижнього краю відступають приблизно на 15 див.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Каркас хвіртки з привареними петлями
Джерело www.chipmaker.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на будівництві парканів, воріт і огорож. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Потім стулку з привареними навісами встановлюють в отвір на підставки, забезпечують потрібну відстань до землі, і жорстко фіксують струбцинами, кліщами та іншими пристосуваннями. Роблять це так, щоб вона стояла строго вертикально, а між нею і опорою залишався зазор в 5 мм або близько того. Для цього користуються лазерним рівнем або схилом, а між елементами вставляють проставки потрібної товщини.

Інші майстри воліють спочатку виставити хвіртку, а потім приварювати петлі і до неї, і до стовпа. Великої різниці немає, кожен робить так, як йому зручно.

Рада! Встановити ворота так, щоб стулки точно збігалися за рівнем, досить складно. Щоб вони не зрушилися в процесі роботи, їх можна тимчасово пов’язати один з одним, прихопивши зварюванням через перемичку.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Інший варіант – при виготовленні стулок робити верхні і нижні ребра каркасу цільними і розрізати їх після навішування на петлі
Джерело sqezo.ru

Тепер про те, як правильно приварити навіси на ворота. Послідовність робіт виглядає так:

 • навколо петель зверху і знизу обертають і закручують дріт завтовшки 1,5-2,5 мм для утворення зазору між нею і площиною зварювання. Можна підкладати сірники або інші відповідні по товщині предмети, але вони випадають, зміщуються або ламаються, що дуже незручно;
 • на опорах розмічають місця кріплення навісів і прикладають до них довгий рівний брусок або профільну трубу. Закріплюють її за рівнем, забезпечивши вертикальне положення.

Відео опис

Як це виглядає, дивіться у цьому відео:

 • петлі з накрученою дротом притискають до бруска і до стовпа і теж фіксують у вертикальному положенні;

Важливий момент! Кабель маси зварювального апарату чіпляють до тієї частини навісу, яка буде приварюватися. Якщо встановити його на опору, то в результаті контактного зварювання половинки петлі можуть зчепитися один з одним.

 • петлі прихоплюють зварюванням до опор в 2-3 точках;
 • точно так само прихоплюють другу (основну) частина петель до каркаса або полотна стулок;
 • коли прихватки застигнуть, ворота перевіряють на відкривання – вони повинні розчинятися на 180 градусів, не заїдаючи і не перекошуючи;
 • якщо все в порядку, стулки знову закривають, фіксують і приварюють петлі на чистову суцільним швом знизу вгору;
 • остиглі шви очищають молотком від окалини і шліфують болгаркою, щоб надати більш естетичний вигляд. Але цю роботу треба виконувати обережно, щоб не пошкодити стик.

Как приварить петли на ворота, к круглым или квадратным столбам
Після фарбування відшліфовані стики стануть практично непомітними
Джерело i.ytimg.com

Не варто відкривати ворота, поки зварні шви повністю не охолонуть і не наберуть міцність.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як зробити ворота.

Висновок

Навісити металеві ворота можна й на інші навіси, які кріпляться гвинтами або гайками. Але зварної спосіб більш надійний і довговічний, особливо якщо знати, як правильно приварити петлі на ворота і чітко виконувати всі вимоги, що стосуються технології їх монтажу.

Оцінок 0