Як приватизувати гараж

 
 Как приватизировать гараж

Приватизація гаражів не є обов’язковою процедурою, власники вирішують це питання самостійно, але багатьох цікавить сам процес приватизації. Після приватизації майном можна розпоряджатися на свій розсуд, тому якщо власник планує в майбутньому продати або передати гараж по спадку, то доведеться приватизувати його і отримати відповідні документи. Без документів, що підтверджують права власника на гараж, здійснювати операції купівлі-продажу не можна. Далі розглянемо більш детально процес приватизації гаражів та необхідну для цього документацію.

Правове регулювання

Відразу після розпаду СРСР був прийнятий закон про приватизацію майна, згідно з яким власники могли пройти процедуру роздержавлення майна і отримати на нього право власності. Цей закон працює до цих пір, але з невеликими поправками.

У 90-х був прийнятий закон, з докладним переліком майна, на яке можна отримати право власності. Сьогодні цей закон скасовано, тому потрібно уточнювати які об’єкти можна приватизувати.

Процес приватизації в кооперативах

Якщо гараж розташований у зареєстрованому кооперативі, на території відведеної земельної ділянки, власник має право його приватизувати. Але власник кооперативу повинен надати документацію, що підтверджує законність будівель. Якщо кооператив побудований незаконно, приватизувати гараж не вийде.

Якщо власник кооперативу не має необхідної документації власники гаражів мають повне право провести загальні збори і вимагати наведення порядку в документації. Гаражний кооператив повинен бути оформлений згідно з чинним законодавством.

Необхідний пакет документів

Документація може відрізнятися, в залежності від умов приватизації, але є список обов’язкових документів, без яких оформити право власності не вийде. Для приватизації гаража необхідно:

  • Взяти довідку від власника кооперативу, в якому підтверджуються платежі паїв та інших внесків власником.
  • Надати технічний паспорт гаража, який отримують в БТІ.
  • Зробити копії документів, що підтверджують законність споруди кооперативу.
  • Надати оригінали паспорта та ІПН.

Цей пакет документів, разом із заповненою заявою надають в місцеву адміністрацію. Після чого заявка розглядається протягом 30 днів.

Якщо схвалена заявка власнику видається свідоцтво встановленого зразка про те, що він є власником гаража та гараж вважається приватизованим майном.

Приватизація окремо розташованих гаражів

При бажанні власники можуть приватизувати і окремо стоячий гараж, який не входить в кооперативи і побудований на земельній ділянці. У цьому випадку держава пропонує приватизувати цю земельну ділянку, щоб узаконити будівництво на ньому. Причому зробити це можна абсолютно безкоштовно.

За законом, громадяни мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок площею до 100 квадратних метрів, для будівництва гаражів та інших господарських споруд. Але споруда повинна відповідати всім необхідним нормам і вимогам будівництва, інакше можуть відмовити у приватизації.

Щоб приватизувати гараж, власникам доведеться викликати фахівців і ввести об’єкт в експлуатацію, отримавши необхідні дозволи. Важливо приватизувати і сам земельну ділянку, інакше рано чи пізно споруда може піти під знесення, якщо зажадають місцеві органи управління. Процес приватизації має ряд тонкощів і нюансів, тому краще довірити процедуру фахівців, що надають подібні послуги на сайті anc-project.com.

 

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні