Як продати частку земельної ділянки – всі випадки

Розбираємося в тому, як продати частку земельної ділянки при різних обставинах. В залежності від думки співвласників території, в присутності власників неповнолітніх дітей буде змінюватися план дій. Ви дізнаєтесь, що таке межування і чому воно так важливо, а також правила виділення території для подальшого продажу.

Как продать долю земельного участка – все случаи

Причини, як і супутні проблеми при продажу частки ділянки можуть бути різними, і кожен випадок має розглядатися окремо

Що мається на увазі під продажем частки

Продаж частки земельної ділянки – це перехід прав на володіння певною частиною землі, виключаючи процес виділення, в ході якого територія набуває кордону. Регулювання процесу здійснюється за допомогою:

 • Цивільного кодексу;

 • Земельного кодексу;

 • ФЗ №218.

Детальна інформація про вимоги до умов складання угоди вказана у статті 37 ЗК РФ. Процес реєстрації права володіння регулюється статтею 42 ФЗ №218. При реалізації частки враховується першочергове право покупки, яке поширюється на власників решті території, відповідно до статті 250 ГК РФ.

Продаж можлива, коли земля належить одному або кільком власникам за умов спільної часткової власності. Коли власниками ділянки є особи, які не встановили чітких меж часткою, те перед продажем частини землі потрібно її відділення. Для цього проводяться збори всіх власників. Якщо власники не можуть прийти до єдиного рішення, то оформляється позовну заяву, направляє до суду.

Как продать долю земельного участка – все случаи

Якщо зустріч «за круглим столом» не дасть результату, слід звертатися до суду

Умови виділення площі в цілях подальшого продажу

Виділ території проводиться з метою вільного розпорядження особистою часткою. Для цього потрібно звернутися в компанію для межування ділянки, після акту виконаних робіт докласти заяву з підтвердженням наявності права використання землі, і подати документи для подальшого виділення.

Здійснити процедуру можливо тільки за умови, що співвласники ознайомлені з майбутнім виділом і не мають заперечень. Коли сторони не можуть прийти до спільного рішення, то вони будуть змушені звернутися до суду для вирішення ситуації.

Оформлення площі ділянки частку проходить в три кроки:

 • Коли всі співвласники згодні на відділення частки зареєстрованого ділянки, то потрібно звернутися до фахівців для проведення межових робіт. Результатом проведеної роботи є акт, на підставі якого виділені частки вносяться до кадастровий реєстр.

 • Коли ділянка не пройшов попередньої реєстрації, то потрібно провести межування, після поставити виділені території на облік.

 • Далі припустимо оформлення права власності на основі документа, що підтверджує перехід землі у володіння заявнику.

 • Результатом процедури є видача права власності і присвоєння кадастрового номера виділеної частки. Після цього земля може бути продана або передана у володіння третій особі як окрема територія.

  Как продать долю земельного участка – все случаи

  Виділення частки присвоюється свій кадастровий номер

  Продаж без межування

  Стаття 6 ЗК РФ встановлює, що частина ділянки визнається самостійним предметом для ведення земельних правовідносин. Відповідно до ЦК РФ встановлено, що земельні ділянки та їх частки є об’єктами цивільного товарообігу, але самостійними одиницями не зазначаються.

  Згідно з актами ЦК РФ, допускається передача тільки тих земельних наділів, які мають присвоєний кадастровий номер і певні технічні параметри. В іншому випадку стати власником частини ділянки неможливо. Відповідно до статті 37 ЦК РФ до продажу допускається тільки земля, поставлена на облік.

  Правила та порядок присвоєння кадастрового номера описані в статті 1 ФЗ №28. В результаті обліку території здійснюється визначення характеристик і виділ частки із цілої ділянки, що виробляється на підставі отриманих даних. Кожна виділена територія має свій індивідуальний код, який є кадастровим номером. Стаття 19 вказує, що постановка ділянки на облік можлива тільки при передачі повного пакету документів, в який входить акт про виконання межових робіт.

  Виходячи з положень законодавчих актів, відповідь на питання про можливість продажу частки без межування, суворо негативний. Без проведення такої процедури ділянка не буде виділено і не отримає особистий код для реєстрації в кадастровому реєстрі. Тільки після межування ділянка може передаватися у власність іншій особі на підставі договору купівлі-продажу.

  Відео опис

  Про угоди без межування у відео:

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Продаж без виділення частки з ділянки

  Громадянин, який отримав у власність землю шляхом її приватизації, є власником відповідного паю. З такою землею можна проводити наступні процедури без необхідності виділу частки:

  • складання заповіту;

  • відмова від володіння;

  • передача на користь статутного капіталу компанії, яка використовує цю територію;

  • продаж;

  • дарування.

  Процедури дарування та продажу можливі, тільки якщо операція проводиться на користь учасника часткової власності або особи, постійно експлуатує цю землю. У законах РФ зазначено, що продати пай без виділу не можна, якщо покупець є третьою особою.

  При продажу паю поширюється переважне право на придбання на суб’єкти РФ і муніципальне освіту. Ціну за ділянку призначає продавець, регулювати вартість державні органи не мають права. Якщо суб’єкти РФ і муніципальне освіту дали відмову від покупки або проігнорували можливість протягом 30 днів з моменту оповіщення про продаж частки, то земля може бути продана іншим особам.

  Как продать долю земельного участка – все случаи

  Перші в черзі на покупку паю стоять суб’єкти РФ і муніципальне освіту

  Існують землі, що відносяться до незатребуваною частці. До категорії відносяться території, які належали суб’єкту РФ, який не передав її у володіння іншій особі і не експлуатував ділянку в особистих цілях протягом трьох років. До незатребуваним земель може бути віднесено тільки частки, окремо зареєстровані в Росреестре. Такі землі переходять у розпорядження місцевому муніципалітету після відповідного рішення суду.

  Чи потрібна згода інших власників

  При продажу частки ділянки інші власники можуть бути проти такої дії. Пайовики мають переважне право на придбання продаваної частини ділянки, тому перед передачею об’єкта третім особам, необхідно впевнитися про відсутність бажання у співвласників купити землю. Право регулюється статтею 250 ГК РФ.

  В якості підтвердження оповіщення власників вони повинні підписати відповідну папір на відмову від придбання землі на умовах, встановлених продавцем. Вона стане доказом відсутності претензій у разі необхідності подання позовної заяви до суду. Інші власники мають тільки право переважного придбання, забороняти реалізацію території вони не можуть.

  Как продать долю земельного участка – все случаи

  Без згоди співвласників на продаж частки ділянки далеко не заїдеш

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про перелік всіх документів при купівлі землі і заміського будинку і для чого вони потрібні.

  Процедура продажу ділянки

  Для продажу необхідно здійснити чотири дії:

 • Отримати підтвердження на відмову від права переважного придбання землі від власників інших часток ділянки. Для цього надсилається повідомлення, в якому міститься інформація про бажання продати ділянку з певними незмінними умовами. Якщо після відмови параметри угоди будуть змінені, то це призведе до визнання договору купівлі-продажу недійсним.

 • Підготовка документації.

 • Складання договору. Законодавство дозволяє здійснювати дію самостійно або з допомогою нотаріуса.

 • Реєстрація договору та права власності.

 • Как продать долю земельного участка – все случаи

  Зразок Свідоцтва на право власності на землю

  Як продати частку в будинку з землею, якщо другий власник неповнолітній

  У відповідності зі статтею 28 ЦК РФ, дитина не має права брати участь при укладанні угоди з продажу ділянки в частковій власності. Його інтереси можуть бути представлені тільки опікунами чи батьками.

  Крім цього при оформленні ДКП потрібна згода органу опіки та піклування. Питання продажу власності, що належить дитині, суворо регулюється державою, так як існує ризик, що неповнолітній залишиться без володінь.

  Єдиний спосіб запевнити органи перед тим, як продати частину будинку та земельної ділянки – переписати на дитину іншу житлову площу. Це може бути нова придбана квартира або на території, яка раніше належала батькам. Головною умовою згоди є відповідність розмірів нової частки старої частини.

  Батьки або опікуни повинні призначити зустріч з представником органів. Йому потрібно передати всі наявні документи на продавану землю і на площу, яка буде замінювати її. Обробка отриманої інформації займе не більше двох тижнів. Якщо комісія видала негативну відповідь, то змінити його буде неможливо навіть в рамках судового процесу.

  Відео опис

  Про купівлі/продажу нерухомості, якщо співвласник неповнолітній у відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про будинок в Купертіно – з гаражем на даху.

  Висновок

  При продажу частки в земельній ділянці важливо враховувати нюанси, які є причиною виникнення додаткових етапів та розширення пакету документів. Тому кожна процедура купівлі-продажу території відрізняється один від одного паперами та алгоритмом дій.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – подібна бюрократія спрощує життя середньостатистичного громадянина або зроблено більше для зручності державних служб?

  Оцінок 0