Як продати земельну ділянку дорого і без проблем

Людина, яка не розбирається в тонкощах процесу, не знає, як продати земельну ділянку швидко і без посередників. Для цього варто вивчити підготовчий процес і етапи заходи. Потрібно привести в порядок ділянку, підготувати необхідну документацію і вивчити найбільш зручні засоби пошуку потенційних клієнтів. Презентація своєї власності не менш важливий аспект, який потрібно організувати при огляді території. Якщо покупець буде згоден на угоду, то процедура оформлення також повинна пройти за правилами. Розглянемо покроковий алгоритм дій, виділимо нюанси і проаналізуємо поради досвідчених ріелторів.

Как продать земельный участок дорого и без проблем

Красива підготовлена презентація – запорука успішного продажу

Підготовчий процес

Правила продажу регламентуються статтею №8 ФЗ №101. Початковий етап процедури не потребує особливих навичок, але від його успіху в майбутньому залежить результат справи. Щоб розуміти, як продати ділянку землі швидко, потрібно розписати свої дії по кроках. Не зайвим буде скласти план і накидати по пунктах кроки дій і приступити до процедури. Для цього можна скористатися наступною інструкцією.

Крок №1 – Підготовка об’єкта продажу

Попередній процес укладено в кількох моментах. Першим є підготовка об’єкта продажу:

 • Якщо ділянка не обгороджений, то варто виділити його межі. Це важливо, коли потенційний покупець буде проводити огляд. Це можна зробити за допомогою стрічки і кілочків.

 • Під визначенням меж також мається на увазі межування і реєстрація наділу, якщо це не зроблено спочатку. За рахунок цього пункту об’єкт значно виросте в ціні.

 • Провести аналіз ринку і порівняти ціни на регіональному рівні. Для цього в пошуковому запиті потрібно виставляти параметри власної земельної ділянки.

 • Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Глобальної зачищення не потрібно робити, головне, щоб ділянка виглядав охайно, не був завантажений бур’янами і сміттям

  Якщо не вистачає якоїсь документації, то їх потрібно отримати до процедури продажу, тому що на це потрібен час. Подібні дії дозволять не тільки отримати більш високу ціну за свій наділ, а також прискорити процес оформлення угоди в майбутньому і його місцерозташування.

  Крок №2 – Збір документації

  Другий етап передпродажної підготовки – це перевірка та збір документів. Перш ніж аналізувати, як швидко продати земельну ділянку, потрібно перевірити наявність всієї документації. Спочатку варто поставити об’єкт на кадастровий облік, якщо цього ще не зроблено, отримати план межування і технічну документацію. У них буде вказана вся інформація про власника. Державні структури присвоять індивідуальний номер наділу і пропишуть в паперах характеристику об’єкта. Також подібна інформація буде відображатися на сайті Росреестра і потенційний покупець завжди зможе перевірити достовірність даних при необхідності, маючи номер.

  Для отримання плану межування потрібно звернутися в Росреестр в регіоні, де знаходиться земельна ділянка. Також цим питанням займається багатофункціональний центр.

  Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Приблизно так виглядає размежевка ділянок

  Подавати заявку на отримання цього паперу потрібно заздалегідь, тому що термін його складання держслужбовцями варіюється від двох тижнів до місяця. Кадастрові інженери зобов’язані особисто провести заміри наділу і скласти схему. Після цієї процедури, технічна документація видається на руки власнику землі, і він може приступити до оформлення свідоцтва на власність. По новим законам воно називається – виписка з ЕГРН.

  Важливо! Без пакета цієї документації, угода купівлі-продажу буде неможлива.

  Крок №3 – Оцінка

  Багато відчувають труднощі і не знають, як продати ділянку землі за вигідною ціною. На її показники впливатиме грамотна оцінка об’єкта. Зробити це можна з участю професійних оцінювачів або провести особисто. У цьому випадку потрібно провести моніторинг аналогічної власності в регіоні за допомогою інтернет-порталів. Читайте інформацію на дошках оголошень і проведіть порівняльний аналіз. В основу беріть важливі показники своєї власності.

  Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Оцінку може провести і фахівець, але готуйтеся відразу викласти певну суму за послуги

  На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

  Земля однакової площі може значно відрізнятися за вартістю. Наприклад, обгороджений ділянок або земельний наділ з будівлями буде мати більш високу ціну. Варто відзначити, що оціночні дії досвідченого фахівця назвуть більш об’єктивну і реальну цифру. У кваліфікованого оцінювача недолік тільки один, його послуги платні. Розглянемо показники, які впливають на вартість землі:

 • Розмір і рельєф.

 • Розташування.

 • Інфраструктура.

 • Під’їзні шляхи.

 • Вид власності наділу.

 • Навіть якість грунту і розташування грунтових вод відіграють не малу роль для підсумкової цифри. Прискіпливі покупці вивчають все до дрібниць. Якщо ділянка доглянута, оброблений і має плоский рельєф, то його вийде продати дорожче. Наявність капітальної господарської будівлі може збільшити показники ціни вдвічі.

  Відео опис

  Щоб не попастися на вудку шахраїв при продажу/купівлі ділянки, інформація у відео:

  Процес продажу без посередників: алгоритм дій

  Тепер розберемо, як продати ділянку землі у власності, після збору всієї документації. Більшість людей звертаються до досвідчених ріелторів і в цьому є здорове зерно, але кожен претендент може особисто взяти участь у процедурі. В цьому випадку слід пам’ятати, що процес продажу відбувається в кілька етапів.

  Крок №1 – Пошук покупця

  Слід потурбуватися про покупців заздалегідь. Скласти й опублікувати оголошення краще заздалегідь, особливо, якщо бажаєте продати наділ як можна швидше. При терміновій угоді продавець завжди втрачає в ціні. Не менш важливим є безпека. На земельному ринку багато шахраїв. Мало знайти покупця, ще потрібно переконатися в тому, що людина чесний у своїх намірах. Шукати клієнтів можна кількома способами:

 • Зареєструватися на найпоширеніших ресурсах, де можна виставляти безкоштовні оголошення про продаж (Авіто, Дзига).

 • Помістити рубрику в соціальні мережі через свій аккаунт.

 • Надрукувати оголошення в місцевій газеті. Багато громадян досі купують подібні видання для моніторингу ринку (З рук у руки).

 • Набрати текст на комп’ютері або написати від руки, щоб розвісити листівки на зупинках.

 • Викладайте інформацію про свою власності на форумах, де обговорюється купівля і продаж землі.

 • Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Без оголошення складно буде обійтися

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про свідоцтво про державну реєстрацію права на земельну ділянку – все, що потрібно знати в 2019 році.

  Важливим аспектом є грамотне складання оголошення. Потрібно надати інформацію ємко і в позитивному ключі. Якщо подібна рубрика викладається в інтернеті, то варто завантажити фотографії. Наочний посібник завжди привертає більше претендентів. В описі обов’язково треба включити:

 • Площа землі.

 • Розташування.

 • Наявність господарських будівель.

 • Близькість лісового масиву

 • Наявність водойм.

 • Інфраструктура.

 • Свої контактні дані.

 • Ціна.

 • Вартість наділу варто вказати трохи завищеною і згадати, що торг доречний. Деякі продавці не вказують цін, а пишуть, що вартість договірна. Не варто вдаватися до подібної прийому, тому що дзвонять може бути і більше, але багато їх них будуть дзвонити, щоб дізнатися цінник. В оголошенні має бути конкретика. У цьому випадку, якщо людина набере номер, значить, ціна для нього прийнятна, і він буде вже цікавитися окремими нюансами.

  Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Чим більше конкретної інформації в оголошенні, тим вище ймовірність, що дзвонять по справі

  Ша №2 – Презентація та переговори

  Багато продавців не розуміють, навіщо презентувати свій наділ. Грамотні переговори і презентація землі в рази збільшує шанси на вигідну операцію. Щоб зрозуміти, як швидко продати ділянку, ведіть переговори з потенційним покупцем за наступною схемою:

 • Призначте зустріч у зручний для покупця час. Запропонуйте довести клієнта до місця, якщо він не володіє своїм транспортом.

 • Перед зустріччю переконайтеся, що стан наділу хороше: немає сміття, бездомних собак на території і тд.

 • При огляді землі, коментуйте процес. Доповнюйте свій розповідь фактами, які були б корисні покупцеві: родюча земля, хороші сусіди, зручна транспортна розв’язка і тд.

 • Якщо помітно, що клієнтові все подобається, запропонуйте оформити попередній договір купівлі-продажу. Наполягати на цьому не варто, тому що потенційного покупця це може збентежити.

 • Будь-який клієнт вимагає до себе поваги. Спробуйте розташувати до себе людину, але і не бійтеся демонструвати свою точку зору.

 • Коли нюанси будуть обговорені і покупець дасть добро на укладення угоди, на місці домовтеся про наступну зустріч вже в нотаріальній конторі. Перед цією процедурою варто відразу в усній формі обговорити, яким способом буде здійснюватися перерахування коштів і як скоро клієнту буде зручно зустрітися.

  Відео опис

  Ще трохи інформації про те, як продати ділянку, в цьому відео:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про субсидування заміського житла.

  Крок №3 – Укладання договору та реєстрація в Росреестре

  На землю завжди був і буде попит, не важливо, в якому регіоні вона продається. Розглянувши покрокову інструкцію, як швидко продати земельну ділянку в Підмосков’ї, варто висвітлити заключний етап процесу. Після того, як час для зустрічі буде визначено і обраний нотаріус, учасники угоди повинні надати наступний пакет документації:

 • Документи, що засвідчують особу всіх учасників процесу. Якщо за продавця виступає довірена особа, то він повинен надати свій паспорт та нотаріально завірену довіреність.

 • Виписка з реєстру або свідоцтво права власності.

 • Кадастровий паспорт, межовий і технічний план.

 • Якщо власник землі перебуває у шлюбі і надів купувався в цей період, то потрібно надати дозвіл подружжя на здійснення угоди у письмовому вигляді, завірений нотаріусом.

 • Довідка, яка повідомляє про відсутність господарських будівель на землі, а якщо вони є, то документи з БТІ, які підтверджують, що будови зареєстровані.

 • Договір купівлі-продажу.

 • Довідка з Росреестра про те, що на даній власності немає обтяжень.

 • Сплачене держмито, яка стягується за здійснення операції.

 • Как продать земельный участок дорого и без проблем

  Коли все готово, залишилося підписати договір купівлі-продажу

  Важливо! З усієї документації потрібно заздалегідь зняти копії.

  Угода не відбудеться, якщо у нотаріуса не з’являться всі учасники процесу. Контракт складається у трьох примірниках і підписується в присутності працівника нотаріальної контори. Після цього призначається день, коли документи будуть подаватися в Реєстраційну Палату. Тільки після прийому документації державним службовцям, може бути проведений розрахунок. Зміна власника відбудеться протягом 30 днів з моменту подачі заявки.

  На замітку! Особливу увагу потрібно приділити складання договору купівлі-продажу. В ньому можна прописати будь-які нюанси, аж до форс-мажорних ситуацій. Без реєстрації контракту в Росреестре, угода не буде мати силу і не відбудеться зміна власника.

  Відео опис

  І окремо, в цьому відео, про те, як дізнатися ціну земельної ділянки:

  Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням дивіться огляд про перетворення гаража в будинок.

  Висновок

  Продаж земельної ділянки – це кропіткий процес, що вимагає попередньої підготовки і контролю кожного етапу. Якщо немає потреби термінової реалізації наділу, не варто поспішати. Подавши оголошення, спілкуйтеся з потенційними покупцями і чітко озвучуйте свої позиції. Остерігайтеся шахраїв і не укладайте контрактів без участі нотаріальної контори.

  Ще трохи уваги!

  Напишіть в коментарях, як думаєте – продавати ділянку спокійніше через професіоналів, або набагато вигідніше шукати покупців самостійно?

  Оцінок 0