Як провести демонтаж старої плитки

Технологія

Коли ви робите капітальний ремонт у квартирі, природно, це означає і зняття кахлю. Багато хто помилково вважають, що самостійно це зробити нереально, але це не так. Якщо ви хочете заощадити кошти, то ми з задоволенням розповімо вам, як зняти стару плитку покроково.

Как произвести демонтаж старой плитки Как произвести демонтаж старой плитки Как произвести демонтаж старой плитки Видалення розчину між швів

Обов’язково заздалегідь підготуйте інструмент. В залежності від майбутніх робіт вам знадобиться відбійний молоток або перфоратор, зубило з молотком або точильний брусок. Незмінними залишаються шпатель, рукавиці, респіратор, захисні окуляри і ніж.

Демонтаж окремих фрагментів

Іноді деякі фрагменти кахельної плитки піддаються тріщин або сколів. Відбувається це при механічних пошкодженнях і з-за неправильної кладки оздоблювального матеріалу. Щоб не сталося, але плитку доведеться поміняти.

Тут треба діяти дуже обережно, щоб ні в якому разі не пошкодити інші цілі фрагменти. Для цього після видалення затірки потрібно прокреслити олівцем прямо по плитці діагоналі, потім зробити кілька отворів за допомогою самого тонкого свердла. Слід зауважити, що ці отвори потрібно починати робити з центру. Далі ви берете зубило і молоток, і дуже акуратно видалити елементи.

Демонтаж зубилом і молотком або шпателем

Як зняти старий кахель, якщо основою для нього був бетон або цегла, радять досвідчені фахівці: для цього вам знадобиться маленький топірець з широким лезом або зубило з молотком. Після зняття затирання потрібно вставити зубило (або топірець) під плитку і, вдаряючи молотком, відбити від стіни.

Как произвести демонтаж старой плитки Как произвести демонтаж старой плитки Демонтаж плитки з допомогою зубила і молотка

До речі, зубило ви можете замінити великою викруткою або стамескою. Швидкість демонтажу залежить тільки від того, чи потрібно плитку залишити в цілісності або ж можна, не шкодуючи, розбивати.

Якщо ви використовуєте шпатель, то для початку потрібно по кахлю постукати кулаком. Саме таким чином можна визначити місцезнаходження порожнечі. Далі, акуратно підсовуєте під порожнє місце шпатель, б’єте молотком і знімаєте плитку.

Демонтаж перфоратором

Працюючи перфоратором, можна кахель видалити в лічені хвилини, але плитка при цьому буде повністю зіпсована. Будьте готові до того, що робота не обійдеться без шуму і великої кількості пилу.

Как произвести демонтаж старой плитки Как произвести демонтаж старой плитки Використання перфоратора для демонтажу плитки

Підключивши апарат, прикладіть його до зазору між плитками і можете починати розбивати кахель. Відбувається це швидко і якісно.

Демонтаж гачками

Якщо кахель тримається не дуже міцно, можна використовувати спеціальні гачки, зроблені з сталевого дроту. В цьому випадку потрібно особливо ретельно очистити затірку, щоб була можливість загнати гачки під плитку.

Для зняття кахлю просуньте сталеву дріт загнутим кінцем під протилежні сторони плитки і не поспішаючи тягніть на себе. При цьому способі кераміка досить легко відділяється, видаючи характерний клацання.

Видалення розчину

Після того як ви зняли керамічну плитку, потрібно здійснити остаточні роботи, тобто видалити залишився розчин зі стіни. Для цієї мети можна використовувати звичайний шпатель, скребок або кельма. Рясно змочіть губкою поверхню стіни, дайте трохи постояти, щоб розчин ввібрав в себе рідину.

Потім за допомогою кельми починайте видаляти залишки. Намагайтеся прибрати все до найдрібніших частинок, тому що від цього залежить якість укладання такого оздоблювального матеріалу.

Відео про те, як зняти стару плитку:

Інструкції

Тепер ви вже знаєте, як зняти стару плитку, залишилося дати вам останні інструкції. Перед початком ремонтних робіт застеліть все плівкою, а якщо підлогове покриття ви не збираєтеся міняти, тоді під низ підстеліть ще що-небудь м’яке, щоб при падінні кахлю не пошкодився підлогу.

Плитку завжди знімайте строго зверху вниз, щоб не порушити природний хід роботи. Якщо підчепивши край кахлю, відбити його не вдається, тоді просто розбийте плитку. Будьте особливо пильними при роботі біля труб комунікацій, сантехніки і крихких предметів.

В цих ділянках працюйте тільки молотком і шпателем, але обов’язково обережно, не поспішаючи і не застосовуючи сили. А взагалі, якщо це можливо, винесіть з ремонтованого приміщення сантехніку та інше.