Як роблять мангали з металу: розміри, креслення, схеми + фото

У статті подано інформацію про те, як виготовляється розбірний мангал. Які його розміри, які матеріали для цього використовуються. Буде потрібно для виготовлення креслення. Якщо «так», то на що необхідно звернути увагу, які параметри є важливими з урахуванням зручності використання жаровні під шашлик. Розглянуто виготовлення мангалу поетапно.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Мангал в розібраному вигляді
Джерело notperfect.ru

Розміри мангала

Розбираючись з розмірами мангал для шашлику з заліза по кресленнях, представленим в інтернеті, можна сказати лише одне, що серед них є тільки один стандартний параметр – висота бортиків. Вона варіюється в діапазоні 13-15 див. Менше робити не варто – підгорить шашлик, велика висота – доведеться готувати більше вугілля, а це витрати і час.

Всі інші розміри на розсуд замовника:

  • ширина вибирається залежно від довжини використовуються шампурів;

  • довжина залежить від кількості необхідного шашлику в плані одночасної смаження, наприклад, якщо між шампурами залишається зазор в 5 см, плюс ширина самого м’яса, то вийде у межах 8-10 см, якщо треба прожарити 10 паличок, то довжина буде в межах 1 м;

  • висота залежить від того, як готувати на мангалі: стоячи або сидячи навпочіпки, в першому випадку це 70-80 см, у другому 20-30 см;

  • що стосується товщини листового заліза, то для розбірної конструкції підійде розмір 2 мм, але для дна краще використовувати триміліметровий метал.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Розміри високого мангалу з кришкою
Джерело www.nestsk.ru

Технологія виготовлення розбірної жаровні

В першу чергу накидається на папері креслення мангалу з позначенням на ньому розмірів. У чисто конструктивному плані цей прилад являє собою паралелепіпед. Тобто у нього все протилежні парні стінки рівні між собою. Єдина площина, яка присутня в жаровні в єдиному вигляді, це днище.

До розробки креслень мангалів треба підходити грунтовно. Тому що це основа майбутньої конструкції. Саме на ній відображаються пропорції жаровні. І хоча для переносного розбірного варіанта це має невелике значення, все ж якась естетична сторона в конструкції повинна бути присутньою.

На креслення нижче, де показана повна деталізація конструкції. Саме так майстра і накидають його на папері. Основне завдання – показати розміри кожної деталі, тому що вони виготовляються кожна окремо. А точні розміри допоможуть скомпонувати деталі в єдине ціле без припасувань.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Креслення мангала і його деталей
Джерело remontik.org

Якщо креслення мангала з металу з розмірами готовий майстер переходить безпосередньо до виготовлення жаровні.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про мангали з дахом.

Матеріали

Як вже було сказано вище, в якості матеріалу потрібно сталевий лист товщиною 2 і 3 мм. В якості ніжок можна використовувати арматуру діаметром 10 мм. Для з’єднання частин жаровні потрібно вісім болтом М6 або 8.

Розмітка

Згідно з кресленням всі розміри деталей мангалу переносяться на лист заліза. Як вже згадувалося, бічних стінок буде дві, торцевих теж, днище одна частина. Парні стінки однакові.

Не можна розкидати розмітку по всьому листу. Багато розміри деталей збігаються, так що краї двох частин будуть позначатися однією лінією. Так можна заощадити, зменшуючи відходи.

На ринку можна знайти обрізані листи металу. Якщо правильно скомпонувати (зробити грамотно схему розташування частин) розмітку, то можна придбати не цілий аркуш, а обрізаний. Коштує він в рази дешевше.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Розмітка по металу
Джерело setfsb.ru

Тепер важливий момент. З’єднання деталей мангалу проводиться на болти (як один з варіантів), тому під місця стикування робляться бортики, які відгинаються всередину від основної площини стінок на 90°. При цьому на бічних стінках відгин проводиться на трьох торцях з кріплення до торцевих стінок і днища, на торцевих тільки з одного боку – до днища. Ширина відгин:

  • якщо використовується для з’єднання болт М6 – 10 мм;

  • якщо болт М8 – 12 мм.

Цей параметр обов’язково додається до розмірів деталей. Наприклад, якщо довжина мангалу дорівнює 50 см, то довжина бічних стінок – 52 см, тому що до неї додається відгин з двох сторін по 1 див.

Різка, підгин, свердління

Наступний етап – вирізка всіх частин мангалу точно по лініях розмітки. Зазвичай це роблять болгаркою з алмазним відрізним диском. Можна використовувати й інші інструменти: плазморез, електролобзик з полотном по металу. Різання має проводитися точно по нанесеної розмітки. Все повинно бути зроблено акуратно.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Різка болгаркою
Джерело chrome-effect.ru

В кінцевому результаті повинно вийти п’ять деталей: бічні стінки – 2 шт., торцеві – 2, днище одне.

Наступна операція – вигин ділянок з’єднання частин мангалу. На вирізаних деталях жаровні наносяться відступи для вигинів. Знову використовуються лінійка і маркер. На бічних стінках буде три лінії: дві паралельні (для з’єднання з торцевими стінками), одна перпендикулярна їм (для з’єднання з днищем). На торцевих стінках одна лінія. Вона повинна збігатися за місцем розташування з лінією для днища.

По нанесених лініях робиться неглибокий проріз, він не наскрізний, а з невеликим поглибленням до 0,5 мм. Це робиться для того, щоб легше і рівніше гнути отгибы. Зверніть увагу на бічні стінки, де прорізи перпендикулярних ліній створять у двох кутах квадрати. Їх зрізають повністю.

Тепер виробляються загини з допомогою молотка. Заготівлю укладають на край столу, краще, якщо він буде оброблений сталевим куточком, і легкими ударами згинають крайку відгин по лінії підрізу. Кут вигину – 90°.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Свердління отворів
Джерело grandado.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте цегляний мангал для дому та дачі.

Наступний етап – формування місць з’єднання. Для цього у вигинах бічних стінок з відступом від верхнього і нижнього краю всередину по 3 см робиться позначка маркером. За ним свердляться наскрізні отвори.

Далі одну торцеву стінку прикладають до бічної так, як вони повинні перебувати в зборі. Через зроблені отвори на площині торцевої стінки робляться позначки, які також висвердлюються.

Одразу треба зазначити, що днище мангала не закріплюється до стінок. Воно просто лежить вільно всередині короба з бічних і торцевих деталей, впираючись в вигини з чотирьох сторін.

Залишається тільки просвердлити отвори у всіх частинах мангалу. Вони призначаються для того, щоб свіже повітря, насичене киснем, проникав у зону горіння вугілля. Без повітря вугілля не зможуть віддавати максимальної кількості тепла, від цього смаження шашлику до готовності затягнеться.

В принципі, саморобний мангал готовий. Його залишається зібрати і закріпити болтами.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Проста конструкція мангалу готова до використання
Джерело strodom.ru

Виготовлення ніжок

Тут величезна кількість варіантів. Нерідко їх виготовляють з листового заліза товщиною 3 мм, згинаючи буквою «Z». Для цього доведеться в днище мангала і в кожній ніжці зробити отвори для болтів.

Більш посилена конструкція – з арматури або трубок невеликого діаметру. Головне – вибрати спосіб з’єднання ніжок з мангалом (розбірним). Найпростіший – приварити до ніжці болт, в днище зробити під нього отвір. Знизу ніжка болтом вставляється в мангал і зверху затягується гайкою.

Є інший варіант – приварюють до нижніх краях торцевих або бічних стінок мангала в місцях установок ніжок трубки діаметром трохи більше діаметра арматури. Довжина трубок 3-4 див. тобто ніжки при складанні жаровні просто будуть вставлятися в трубки. До днища приварювати не можна, тому що цей елемент не закріплений до конструкції мангалу. Є в цьому варіанті один момент – на ніжки приварюють обмежувачі у вигляді шайб або перпендикулярних поперечних стрижнів, виготовлених, наприклад, з катанки діаметром 6 мм. Хоча варіантів тут багато.

Как делают мангалы из металла: размеры, чертежи, схемы + фото

Ніжки для мангалу з гладкої арматури
Джерело chelnyogneupor.ru

Можна розбірні пристрій для смаження шашлику доповнити різними зручними пристроями. Наприклад, ручки для підняття всієї конструкції у вигляді кілець, приварених електрозварюванням або приєднаних болтовим з’єднанням до торцевих стінок. Можна обійтися без ручок, зробивши отвори для пальців рук. Сьогодні популярні мангали у вигляді барбекюшниц, тобто забезпечені кришкою і сіткою, на якій розташовують м’ясо, птицю або рибу.

Відео опис

У відео представлений розкладний мангал-книжка:

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу монтажу печей і камінів, а також різних металоконструкцій під ключ. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Висновок

В якості прикладу було розглянуто один вид розбірного мангалу: креслення з розмірами, технологія виготовлення і збірки. Основне завдання виробника робіт – вибрати правильні розміри конструкції та погодити їх з замовником. Якщо у вас є які-небудь специфічні вимоги, то бажано їх обговорити з майстром – від цього залежить зручність подальшого використання мангала і якість готування.

Оцінок 0