Як розгладити вм’ятини на лінолеумі самостійно

Лінолеум по праву вважається одним з економічно вигідних рішень щодо вибору підлогової поверхні. Але все ж свої властивості і матеріал втрачає товарний вигляд досить швидко, а змінювати його кожні п’ять років не так вже й хочеться. У зв’язку з тим, що на лінолеумі знаходиться меблі, при черговій зміні інтер’єру, якого ви домагаєтеся шляхом перестановки меблів, на колишніх місцях розташування можуть з’являтися вм’ятини. У статті ми поговоримо про те, як прибрати вм’ятини на лінолеумі, а також дізнаємося, який повинен бути правильний догляд за цим матеріалом, щоб позбавити себе від зайвих турбот.

Как разгладить вмятины на линолеуме самостоятельно Как разгладить вмятины на линолеуме самостоятельно Как разгладить вмятины на линолеуме самостоятельно Для очищення лінолеуму можна використовувати рідину для миття посуду

Усунення вм’ятин

Отже, незважаючи на всі правила експлуатації, описані вище, дефекти все одно можуть існувати. І ось ви зайнялися перестановкою меблів, а на місцях колишнього розташування залишилися різні вм’ятини від ніжок.

Хочете дізнатися, як усунути вм’ятини з лінолеуму? Є три методи:

 • Перший спосіб. Візьміть в руки праску. Увімкніть його в розетку і почекайте, коли нагріється. Знайдіть у себе вдома ганчірку, змочіть її у вологому стані покладіть на місце вм’ятини. Розгладжуйте через ганчірку підлога за допомогою нагрітого праски. Використовуйте при цьому режим пара! Близько півгодини вам потрібно, щоб виправити вм’ятину.
 • Другий спосіб приблизно схожий з попереднім. Тут вам буде потрібно фен для волосся. Наведіть його на вм’ятину і прогрівайте це місце, поки та не зникне. Процес займе у вас трохи більше часу, ніж попередній метод. Приблизно в два рази більше — до однієї години.
 • Третій спосіб є найбільш безпечним, оскільки він заснований не на тепловому впливі на лінолеум. Так, візьміть з шафи голочку і акуратно проткніть вм’ятину на лінолеумі рівно по центру. З часом під лінолеум буде заходити повітря, і вм’ятина випрямиться і навіть злегка підніметься. Потрібно притиснути підлогу якимось рівним предметом (наприклад, дошкою, а зверху покласти ще якийсь вантаж).
 • Поради по роботі з лінолеумом:

  • Якщо ви вирішили покрити лінолеум спеціальною захисною плівкою з воску або мастики, то насамперед займіться очищенням підлоги від бруду. Потрібно укладати два шари.
  • При митті підлоги з покриттям із полівінілхлориду навіть не здумайте використовувати нерозбавлений розчин для глибокого чищення, інакше на лінолеумі залишаться дуже неприємні дефекти.
  • Не перегрейте праскою лінолеум, інакше можете добитися виникнення куди більш сильних дефектів.
  • Телефон, на відміну від праски, безпечний для лінолеуму (якщо, звичайно, він не промисловий з високою температурою нагріву).
  • При чищенні лінолеуму від плям за допомогою бензину всі розводи видаляються використанням лимонного соку.
  • Перш ніж робити що-небудь з вм’ятинами, спробуйте знайти кульку з металу і прокатайте вм’ятину на її краях. Це може допомогти без використання різних способів, пов’язаних з нагріванням.
  • При нагріванні праскою використовуйте мінімальну температуру, а ганчірку можете змочити не просто водою, а нашатирним спиртом.
  • Спробуйте при нагріванні праскою, якщо є можливість (наприклад, лінолеум знаходиться біля краю кімнати), зняти плінтус і відігнути потрібну частину матеріалу, потім проводите праскою по зворотній стороні до повного вирівнювання.

  Как разгладить вмятины на линолеуме самостоятельно Как разгладить вмятины на линолеуме самостоятельно Для усунення дефектів з лінолеуму можна використати побутовий фен

  Висновок

  Таким чином, дотримання декількох правил експлуатації лінолеуму і правильного догляду за ним дозволить вам уникнути зайвого клопоту з усуненням дефектів підлогового покриття. При цьому ми привели кілька способів, які допоможуть усунути вм’ятини на лінолеумі, якщо ви прочитали цю статтю занадто пізно. Тепер ви знаєте, як розгладити вм’ятини на лінолеумі, а якщо залишилися якісь питання, то задавайте в коментарях нижче.