Як розрахувати дах будинку, покрівельний калькулятор онлайн, розрахунок кроквяної системи двосхилим даху

Грамотно підібрана і змонтований дах витримає будь-які погодні примхи і прослужить не один десяток років. Якою буде покрівля заміського будинку, і з яких матеріалів вона буде складатися, визначається на етапі проектування. Технічні нюанси проектування краще довірити професіоналам. Перед тим, як зробити остаточний вибір, майбутньому власнику треба отримати уявлення про особливості різних видів даху і (що важливо) про суму, в яку обійдеться обрана конструкція і матеріал покрівлі. На цьому етапі провести розрахунок матеріалу на подвійні дах, або будь-яку іншу, допоможе покрівельний калькулятор – це швидкий спосіб отримати докладну відповідь.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Калькулятор допоможе оцінити вартість покрівлі на ранніх етапах планування Джерело colourbox.com

Онлайн калькулятор покрівлі

Щоб дізнатися приблизну вартість покрівлі, різних видів, скористайтеся наступним калькулятором:

Параметри розрахунку дахів і покрівельного матеріалу

Перед тим як розрахувати дах будинку, калькулятор запросить певні дані. Один з них-це тип даху. Існує два критерії, за якими можна визначити тип даху: кут нахилу покрівлі та кількість скатів (площин). Якщо кут нахилу покрівлі дорівнює нулю, дах називається плоскою, якщо більше нуля — скатної. Скатні конструкції, в свою чергу, діляться на види, в залежності від кількості скатів. В приватному малоповерховому будівництві поширено декілька різновидів дахів, серед яких:

 • Односхила. Виглядає досить скромно, зате найпростіша конструктивно і найменш витратна в будівництві. Являє собою площину з опорою на разновысотные стіни. Односкатную дах можна побачити на гаражі, сараї чи сучасний проект в стилі хай-тек. Такі конструкції описуються малим числом параметрів і розраховуються на всіх онлайн калькуляторах.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Поширені форми скатних конструкцій Джерело remokna.in.ua

 • Двосхилий (щипцеві). Найбільш поширений, класичний варіант з двома похилими площинами прямокутного вигляду, сполученими коником, і багатовіковою історією. Вертикальні трикутні площини між скатами називаються фронтонами (щипцями). В сучасному приватному будівництві симетрія скатів — необов’язкова умова. Вони можуть мати різний нахил і відрізнятися розміром (ламані), що відкриває великі можливості в дизайні покрівельних конструкцій. Двоскатний дах — ідеальний варіант для влаштування мансарди. Для обчислень на онлайн калькуляторі використовують такі параметри, як довжину і ширину скатів, довжину звисів і висоту конструкції.

 • Вальмовий (чотирьохскатний). Основні скати називаються вальмами і мають вигляд трапецій, а фронтони розташовані не вертикально, а під кутом, перетворюючись в скати. Вальмовий система набагато складніше у розробці та монтажі, ніж попередні, проте це компенсується підвищеною стійкістю конструкції. Крім того, вальмовий дах дозволяє підняти стелю для мансарди, зробивши її набагато комфортніше. Розрахунок вальмового даху на онлайн калькуляторі має певні тонкощі (підстава може бути квадратним або прямокутним) і включає кут нахилу скатів.

 • Багатощипцовий. Складна конструкція, що складається з кількох щипців (двосхилих елементів). Розрахунок такий даху — робота для досвідченого архітектора. Зустрічаються онлайн калькулятори, розраховують площу покрівлі трехщипцовой даху, але результат розрахунків вони видають дуже приблизний.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Складність кроквяної системи многощипцовой покрівлі виключає самостійне планування Джерело yandex.ru

 • Мансардна. Скат складається з двох елементів: нижнього, більш крутого, і верхнього, пологого. Така конструкція дозволяє збільшити корисну площу приміщення, але, щоб розрахувати її на онлайн калькуляторі, потрібно хоча б попередній креслення і розуміння пристрою кроквяної системи.

Види покрівельних матеріалів

Питання про покрівельному матеріалі також вирішується на стадії проектування. На його вибір впливають не тільки переваги дизайнера, але і більш реальні фактори, включаючи кількість опадів і силу вітру в регіоні. Онлайн калькулятор дає можливість дізнатися не тільки кількість, але і вартість обраного матеріалу. Зазвичай калькулятор налаштований для даху для розрахунку таких матеріалів:

 • Профнастил.

 • Металочерепиця.

 • М’яка (рулонна) покрівля.

 • Фальцевое покриття (сталеве, алюмінієве або мідна).

 • Черепиця. Керамічна (штучна), бітумна (м’яка), цементно-піщана, композитна.

 • Шифер (в основному для господарських будівель).

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Калькулятор розрахунку металочерепиці (працює з декількома типами дахів) Джерело amvita.ru

Основні елементи покрівельної конструкції

Дах заміського котеджу — це не тільки декоративна деталь і візитна картка будови, але і складна інженерна система. До її складу входять різноманітні будівельні деталі, основними з яких є наступні:

 • Мауерлат. Брус, який укладається поверх несучих стін. Він є опорою для кроквяної системи і передає навантаження від даху до будівництва.

 • Крокви. Бруси або дошки, розташовані під кутом, основа системи. Онлайн калькулятор дозволяє прорахувати деякі параметри кроквяної системи.

 • Допоміжні елементи. Стійки, балки, прогони і затягування служать для фіксації крокв і зміцнення конструкції.

 • Коник. Верхнє ребро даху, місце перетину скатів.

 • Обрешітка. Гратчаста конструкція, на яку кріпиться покрівельний матеріал. Для деяких видів покрівлі потрібен суцільний настил. Параметри решетування на онлайн калькуляторі прораховуються досить добре, особливо для покрівлі нескладної конструкції.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Основні конструктивні елементи кроквяної системи Джерело kafmt.ru

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послугу проектування заміських будинків. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Що розраховують на онлайн калькуляторі: види та можливості

Навіть маючи на руках готові креслення, майбутній власник не завжди знайде час для їх уважного вивчення і кропітких розрахунків на папері. Серед усіх способів вирішення питання про те, як розрахувати дах будинку, калькулятор в онлайн режимі стане оптимальним варіантом. Існує два різновиди калькуляторів, які виконують певний вид розрахунків:

Стандартний калькулятор для розрахунку даху

Найбільш поширений вид, який дозволяє отримати основні параметри, від кута нахилу стропил до допустимого навантаження на покрівлю. У розрахунку покрівельного матеріалу, як правило, є всі популярні варіанти (всіляка черепиця, шифер, ондулін та інші матеріали). Широко представлені калькулятори для розрахунку одно — і двосхилим та вальмового даху; зустрічаються сервіси за розрахунком шатрового даху чи мансарди. Онлайн калькулятор даху двоскатним чи односкатним розрахований на нескладні завдання; більш просунуті розрахункові програми необхідно завантажувати і встановлювати на свій комп’ютер.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Фрагмент онлайн калькулятора розрахунку вальмового даху Джерело citymang.ru

Будівельний калькулятор

Для обчислень використовуються складні алгоритми розрахунків, в результаті можна отримати не тільки таблиці цифр, але і набір докладних креслень, а також 3D-візуалізацію. У будівельному калькуляторі, як правило, можна розрахувати дах будь-якого типу. Крім основних параметрів можна дізнатися, скільки буде потрібно пиломатеріалу, підібрати оптимальний утеплювач і пароізоляцію. Креслення покажуть розкладку кроквяної системи і обрешітки і дозволять проконтролювати правильність кута нахилу і розташування крокв.

Пристрій онлайн калькулятора для розрахунку двосхилого даху

Калькулятор розрахунку кроквяної системи двосхилим даху є простим у користуванні механізмом, що дозволяє виконати основні розрахунки конструкції. Інтерфейс кожного сервісу має зручний і інтуїтивно зрозумілий вигляд і виглядає як набір порожніх полів з поясненням. Для зручності відвідувачів поруч на сторінці розміщуються схематичні зображення різних типів дахів з нанесеними на них параметрами.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Перед початком обчислень слід ознайомитися з позначенням полів Джерело stankotec.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про покрівлю для даху.

Користувачеві залишається вписати в кожне поле потрібне значення (розмір) або вибрати варіант з наявних. При заповненні слід звертати увагу на розмірність — параметри можуть вводитися в см або в мм. Після заповнення полів ви натискаєте на клавішу розрахунку і отримуєте бажаний результат у вигляді наступних даних:

 • Кількість покрівельних матеріалів. Калькулятор дозволить розрахувати кількість металочерепиці (або іншого матеріалу) для заміського будинку з двосхилим, вальмового або інший дахом.

 • Розрахунок кроквяної системи і фронтону даху. По заданій ширині стіни і висоті до конька сервіс допоможе визначити довжину крокв і площа фронтону даху.

Щоб зробити розрахунок матеріалу на дах будинку, «двосхилий» програма вимагає ввести наступні величини:

 • Розміри даху. Тут є окремі поля для введення висоти, ширини (по кожній із сторін) і звису.

 • Розміри крокв. Задається ширина і товщина, а також відстань між кроквами і відстань до краю даху.

Відео опис

Про розрахунок покрівлі на будівельному калькуляторі в наступному відео:

 • Параметри обрешітки. Вводять ширину і товщину дощок, відстань між ними.

 • Параметри покрівельного матеріалу. Якщо вибраний покрівельний лист, задають висоту, ширину і нахлест листа.

Результатом розрахунку стануть наступні параметри:

 • Розмір даху. Висота і ширина полотна, загальна площа.

 • Крокви. Кількість і довжина крокв. Також розраховується обсяг необхідного матеріалу (в кубометрах).

 • Обрешітка. Розрахунок показує кількість рядів дощок, довжину кожної деталі і обсяг дощок решетування.

 • Підпокрівельний матеріал. Обчислюється площа гідро — і пароізоляції. Так, якщо в якості покрівельного матеріалу обраний руберойд чи пергамін, калькулятор показує необхідну кількість рулонів (виходячи з розміру рулону), з урахуванням нахлеста.

 • Покрівельний матеріал. Калькулятор визначає не тільки площа покриття, але і вага, і необхідну кількість вибраного матеріалу.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Калькулятор розрахунку основних елементів двосхилим покрівлі Джерело stankotec.ru

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про покрівлю з металочерепиці.

Розрахунок додаткових параметрів

Багато онлайн сервіси розраховують додаткові, не менш корисні величини:

 • Кут нахилу даху. Калькулятор визначить не лише оптимальну величину кута, але і підкаже, чи підходить він для обраного покрівельного матеріалу. Змінюючи висоту підйому або ширину основи, можна добитися повної відповідності кута матеріалу.

 • Розрахунок вітрового і снігового навантаження. Для деяких районів таке навантаження може стати визначальним фактором для вибору типу даху. В калькулятор потрібно ввести додаткову інформацію: регіон будівництва, тип місцевості, висоту до конька споруди, сорт деревини для крокв.

 • Розрахунок димоходу. Для безпечної експлуатації необхідно визначити висоту димаря щодо коника даху. Неправильне проектування може вплинути на стабільну роботу опалювальних приладів і спричинити за собою незаплановані фінансові витрати (якщо буде потрібно переробка).

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

При розрахунку димоходу враховується наявність перешкод поруч з житлом Джерело stroim-dom.radiomoon.ru

Обмеження у використанні онлайн калькулятора

Покрівельні калькулятори, пропоновані інтернет-ресурсами — доступний і дуже швидкий спосіб отримати необхідну інформацію. Але як будь-які механізми, розраховані на масового користувача, такі калькулятори схильні застосовувати узагальнені прийоми обчислення. Найгірше те, що процес обчислень прихований від звернулася до калькулятору людини; перевірити інформацію на виході досить важко.

Калькулятор розрахунку даху будинку може містити якісь (допустимі) розкиди параметрів, які, тим не менш, позначаться на кінцевому результаті. Серед можливих результатів, які можуть містити неточні (приблизні) величини, зустрічається:

Визначення загальної кількості покрівельного матеріалу

Будматеріал ніколи не вкладається стик в стик, тому площа поверхні даху і площа покриття завжди будуть відрізнятися. При обчисленнях покрівельну площа стандартно збільшують на 15% — це забезпечує запас при формуванні нахлеста.

Відео опис

Про розрахунок двосхилого даху безкоштовним калькулятором в наступному відео:

Якщо дах має складну конструкцію, розрахунок теж ускладнюється, оскільки досвідчений проектувальник паралельно вирішує додаткову задачу мінімізації відходів. Для таких цілей застосовують різні алгоритми (з різною накопичується помилкою і з різним підсумком), який з них вкладено в калькулятор, відомо лише його розробникам.

Вважається, що калькулятор допомагає заощадити на купівлі будматеріалів. Але при монтажі покрівлі складної форми у такому разі нерідко виявляється, що були придбані зайві (найчастіше недешеві) матеріали. Зворотна ситуація, коли матеріалу не вистачає і доводиться оплачувати незаплановану покупку і доставку, не менш прикра.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про те, як вибрати покрівлю для заміського будинку.

Визначення ухилу для покрівлі

Будівельні норми наказують мінімальні показники ухилу для кожного покрівельного матеріалу. Вони розраховуються з урахуванням нахилу даху і додаткових показників (вітрового і снігового навантаження). Фахівці виконують розрахунки за нормами СНиП «Навантаження і впливи» і за додатковими нормами проектування. Які показники використовують в роботі покрівельний калькулятор, перевірити не представляється можливим.

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Деякі калькулятори враховують додаткові параметри (наявність мансардних вікон і водостічних систем) Джерело stankotec.ru

Розрахунок покрівлі: як уникнути помилок

У розрахунках можна піти одним з наступних шляхів:

 • Розрахунок покрівлі провести вручну. При наявності базових знань з геометрії, зробити попередні розрахунки можна і вручну. Для цього достатньо запастися папером, олівцем, звичайним калькулятором, і згадати, що будь-який дах — це набір найпростіших фігур (прямокутників і трикутників), розрахунок площі яких описується найпростішими формулами з шкільного курсу. Спосіб погано працює, якщо розрахунки ускладнюються. На них іде багато часу і зростає ризик помилки.

 • Розрахунок покрівлі провести в онлайн сервісі. При цьому варто враховувати, що значення завжди виходять усереднені; можливо, для запланованого вами будинку потрібно індивідуальне рішення.

 • Розрахунок покрівлі калькулятором проконтролювати вручну. Покрівельні онлайн калькулятори є зручним способом змоделювати конструкцію даху і визначити необхідну кількість будматеріалів. Розрахунок простих конструкцій перевірити досить легко, але якщо у вас немає профільної освіти, плутанина з коефіцієнтами та відсотками неминуча. Відмінні результати стануть причиною тривалих перевірок та пошуку помилок, а також недовіри до здібностей калькулятора (або своїм).

Как рассчитать крышу дома, кровельный калькулятор онлайн, расчет стропильной системы двухскатной крыши

Перевірка результатів розрахунку зажадає часу і внимательностиИсточник transsib6.ru

 • Професійний розрахунок покрівлі. Для попередніх розрахунків, з метою визначитися з матеріалами і конструкцією даху цей спосіб явно не підійде. Але при замовленні будинку під ключ будівельна компанія підготує повноцінний проект, в якому будуть вказані всі викладки з розрахунками і кошторис. Крім того, як раз попередні розрахунки фахівці можуть вам зробити ще на етапі обговорення проекту.

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про вентиляцію підпокрівельного простору.

Висновок

Покрівельний онлайн калькулятор прийнято вважати хорошим інструментом для визначення основних параметрів майбутньої даху. Але професійні будівельники рекомендують використовувати його тільки для приблизної оцінки кількості і вартості матеріалів. Також калькулятор може стати незамінним інструментом для порівняння витратності різних технологій.

Оцінок 0