Як самостійно побудувати альтанку на дачній ділянці

 
 Как самостоятельно построить беседку на дачном участке

Будь дачну ділянку, навіть доведений до досконалості, не буде повноцінним без затишної альтанки, де можна посидіти теплими літніми вечорами, відпочити з сім’єю і друзями, або після важкого робочого дня. Можна придбати готову модель альтанки, яку залишиться тільки зібрати і готово, але далеко не кожен може дозволити собі це задоволення, тому як ціни на дерев’яні альтанки дорогі. Альтернативним варіантом стане дерев’яна альтанка своїми руками, яку можна оснастити всім необхідним.

Переваги дерев’яних альтанок

Недоліків у дерев’яних будівлях не так багато, та дерево рано чи пізно почне псуватися, якщо правильно доглядати за альтанкою, регулярно розкривати її лаком або просто фарбувати всі ці недоліки будуть не істотні. А ось переваг у дерев’яних будівель маса:

 • Натуральні матеріали, використовувані в будівництві.
 • Недорога собівартість.
 • Відмінний дизайн.
 • Дерев’яна альтанка гармонійно впишеться на будь-якій ділянці.
 • Легкість в роботі з матеріалом (не потрібні спеціальні навички).

Побудувати альтанку з натурального дерева зможе будь-який бажаючий, досить дотримуватися деяких рекомендацій.

Етапи будівництва альтанки

Для початку потрібно визначитися якої форми повинна бути альтанка: напівкруглої або квадратної, відкритою чи закритою. Побудувати заплановану альтанку буде легше якщо відразу вирішити декілька питань:

 • Намалювати план альтанки.
 • Підрахувати і купити всі необхідні матеріали.
 • Підготувати інструменти, щоб не довелося в процесі роботи бігати в пошуках ножівки.
 • Розчистити ділянку від забруднень, приготувати грунт, прибрати все зайве.
 • Обробити антисептиком дерев’яні деталі.

Після завершення підготовчих робіт можна приступати до роботи.

Фундамент

Зробити міцний фундамент нескладно, навіть якщо на ділянці є ґрунтові води вкопувати опори для фундаменту можна на півметра, цього буде достатньо.

Необхідно вирити невеликий котлован, на дні зробити дренаж з підручних засобів (щебеню, шлаку, піску), по периметру потрібно розмістити залізні куточки і зміцнити стінки арматурою, а далі можна заливати цементний розчин. Якщо альтанка розташована поблизу водойм і є ймовірність підтоплення, то краще робити стовпчастий фундамент.

Щоб стовпи не прогнивати і швидко не зіпсувалися, потрібно обробити їх антисептиком або спеціальними препаратами.

Основа альтанки, стіни і дах

Найпростіший спосіб побудувати альтанку – це використовувати дерев’яні бруски, такий спосіб зведення не тільки простий, але і швидкий, за кілька днів альтанка буде готова. Головне надійно закріпити опори, а потім поступово укладати бруси шар за шаром.

Підлоги альтанки бажано трохи піднімати, трохи вище рівня підлоги, щоб зручно було заходити в альтанку, після залишків брусів можна спорудити сходи. Піднявши підлоги можна захистити їх від надлишків вологи.

Для спорудження даху знадобиться дерев’яний каркас, який можна змонтувати на землі, а після установити, або поступово за допомогою 4 крокв, взятих за основу, зробити кілька перегородок. Дах може бути будь-якого типу, все залежить від самої будови і особистих уподобань, якщо немає бажання зводити складну конструкцію, то можна зробити звичайний навіс замість даху.

Якщо є бажання утеплити альтанку, то стінки потрібно обшити деревом, або заштукатурити. Коли альтанка буде готова, можна приступати до внутрішньої обробки.

Альтанка на дачній ділянці виготовлена своїми руками – це не тільки привід для гордості за виконану роботу, але і відмінне місце для відпочинку всією сім’єю або в колі близьких друзів.

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні