Як самостійно побудувати лазню?

 
 Как самостоятельно построить баню?

Лазня – це відмінне місце для відпочинку, де з легкістю можна поєднувати приємне з корисним для здоров’я. Напевно багато власників заміської нерухомості мрію побудувати на своїй ділянці хорошу баню, де можна буде відпочити, провести час з друзями. Можна довірити будівництво професіоналам, але послуги майстрів не безкоштовні, так і набагато приємніше побудувати щось самостійно. Будівництво лазні своїми руками під силу кожному, головне дотримуватися певних правил. У цій статті розглянемо більш докладно як самостійно побудувати лазню.

Етапи роботи.

У будівництві лазні, як і в будь-якій будові можна виділити кілька основних етапів:

  • Підготовчий етап. Вибір відповідного місця, попередні розрахунки і складання проекту.
  • Заливка фундаменту. В залежності від грунту, особливостей ділянки вибирається оптимальний варіант фундаменту.
  • Будівництво. Сюди входить зведення стін, потоку, обробка підлоги.
  • Внутрішня і зовнішня обробка.

Кожний з перерахованих вище етапів по-своєму важливий, тому розглянемо кожен з них більш докладно.

Підготовчі роботи.

Починати роботу необхідно з пошуку відповідного місця розташування для лазні. Ділянка повинен бути сухим, місцевість рівною, без ярів. Краще будувати лазню на невеликій відстані від інших будівель, хоча б близько 5 метрів. Також небажано будувати лазню поблизу водойм, тому що дерево не любить вогкості, так і фундамент з часом може сповзти вниз.

Що стосується складання проекту, або креслення, то далеко не всі можуть накреслити правильний креслення, для цього можна скористатися готовими схемами з інтернету. Готові проекти краще брати на перевірених сайтах, де є детальне опис, фото лазні, далі залишиться лише втілити в життя замальовки.

Фундамент.

Яким буде фундамент залежить від обраного варіанту лазні, її габаритів і особливостей грунту на ділянці. Найчастіше використовують стрічковий або стовпчастий фундамент.

Для початку заливки необхідно підготувати котлован, який буде відповідати габаритам лазні. Потім зробити насип з піску, каменю і щебеню. Після чого можна заливати цементний розчин з розрахунку 3 до 1.

Щоб фундамент вийшов міцним і довговічним, його необхідно армувати, для цього знадобиться залізна арматура (прути). Залежно від особливостей грунту висота фундаменту може коливатися від 40 до 80 див.

Монтаж зливу для парної

Для зливу знадобиться забетонована яма глибиною близько півтора метра і з товщиною стінок не менше 20 див. Далі яму накривають і роблять водяний затвор, це необхідно для підтримки комфортного мікроклімату в лазні.

Після цього необхідно зробити шлакову подушку, з матеріалу, який отлежался не менше року. Далі можна приступати до укладання дощок, які будуть підлогою майбутньої лазні.

Зведення стін

Від моменту заливки фундаменту до подальшого будівництва знадобитися пауза не менше двох місяців, за цей час фундамент остаточно відстоїться і затвердіє.

Коли фундамент готовий, необхідно укласти листи руберойду і зробити цегляний цоколь. Для будівництва лазні є безліч матеріалів, кожен з яких має свої особливості, вибір залежить від конструкції лазні. Після того, як були проведені всі виміри можна приступати до монтажу зрубів. Краще всього використовувати для будівництва модрину, він прослужить довше.

Дах

Покрівля для лазні будується за таким же принципом, як і будь-яка інша дах, робиться каркас обшивається покрівельними матеріалами. Лазня готова, залишається лише внутрішня і зовнішня обробка.

Будівництво лазні справа клопітна, але самостійно побудувати лазню зможе кожен, це дозволить заощадити бюджет, врахувати всі свої побажання, і в кінцевому підсумку побудувати лазню, про яку так довго мріяли.

 

 

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні