Як самостійно просвердлити стіну з бетону

Велика частина сучасних висотних будівель зводиться з монолітних бетонних блоків, оскільки цей матеріал вважається найбільш ефективним, міцною і відносно недорогим. У власників квартир у таких будинках рано чи пізно виникає потреба у проведенні ремонтних робіт і облаштування побуту. При цьому неможливо обійтися без свердління отворів у стінах для установки світильника, шафки, картини або інших елементів інтер’єру та дизайну. Саме в такі моменти і виникає питання, як просвердлити бетонну стіну і яке обладнання використовувати.

Как самостоятельно просверлить стену из бетона Как самостоятельно просверлить стену из бетона Как самостоятельно просверлить стену из бетона Електрична дриль

 • перфоратор;

  Как самостоятельно просверлить стену из бетона Как самостоятельно просверлить стену из бетона Перфоратор

 • алмазна бурова установка.

  Как самостоятельно просверлить стену из бетона Как самостоятельно просверлить стену из бетона Алмазна бурова установка

 • В залежності від обраного способу і діаметра отвору вам знадобляться такі інструменти, як:

  • побідитове свердло;
  • свердло з алмазним наконечником;
  • алмазна коронка (для буріння великих отворів під розетки або труби сантехніки).

  Важливо пам’ятати, що звичайні свердла для цієї роботи не підходять. Для бетону застосовують спеціальні свердла з алмазним або побідитовим наконечником, який має вигляд лопатки. Ці свердла спеціально розроблені для ударно-обертального буріння і не підходить для створення отворів в інших видах матеріалів.

  Процес свердління

  Якщо ви не проводите масштабного ремонту, і необхідно проробити кілька невеликих отворів для установки світильника або картини, то для такої роботи підійде звичайна електрична дриль з режимом ударного свердління. Необхідно приготувати міцний металевий прут або спеціальний пробійник, який буде по діаметру збігатися з отвором. Звичайна побутова дриль не може пробурити бетон навіть в ударному режимі з правильно підібраним свердлом. Для цього використовується пробійник, який періодично вставляється в отвір і за допомогою молотка розбиває тверді елементи стіни.

  Відео про те, як свердлити бетонну стіну:

  Така процедура повторюється до тих пір, поки глибина отвору не буде відповідати необхідним. Якщо ви − щасливий володар потужної промислової дрилі, швидше за все, її потужності вистачить для того, щоб обійтися без пробійника. Варто зауважити, що такий спосіб забирає досить багато часу і сил, але для декількох отворів цілком підійде. Також необхідно пам’ятати, що свердління бетону створює істотну навантаження на інструмент, і дриль повинна періодично зупинятися, щоб уникнути поломки.

  Якщо у вас затіяні грандіозні ремонтні роботи, без перфоратора вам не обійтися. Перфоратор спеціально розроблений для буріння надміцних поверхонь і легко справляється з бурінням бетону. Цей інструмент дає можливість використовувати велику кількість різних насадок для буріння отворів малого та середнього діаметру під розетки, вимикачі або труби водопроводу.

  Свердління отворів великого діаметру

  Для пробивання отворів великого діаметра використовується спеціальне промислове обладнання − складний пристрій, що складається з таких елементів, як:

  • електродвигун великої потужності;
  • спеціальний привід для свердління;
  • коронки з алмазними наконечниками різних діаметрів;
  • напрямна стійка, яка кріпиться на підставі поверхні.

  Таке обладнання використовується для буріння отворів великих діаметрів під вентиляційні шахти, кабельні траси та інші комунікації. В домашніх умовах практично не використовується. Таким видом робіт займаються спеціалізовані будівельні бригади, які складаються з кваліфікованого персоналу, навченого роботи на такому обладнанні.

  Поради

  Перед тим як свердлити бетонну стіну, приготуйте невелику ємність з водою. Вона необхідна для періодичного охолодження свердла, яке в результаті перегріву може лопнути.

  Как самостоятельно просверлить стену из бетона Как самостоятельно просверлить стену из бетона При свердлінні бетону слід дотримуватися обережності, щоб уникнути перегріву

  У процесі свердління можна потрапити в металеву арматуру. У цьому випадку поміняйте побідитове свердло на звичайне (з алмазним напиленням) і просвердлите металевий прут. Якщо розташування отвору не принципово важливо, відступивши кілька міліметрів в бік і просвердлите нове.

  Перед початком свердління поверхні обов’язково переконайтеся, що всередині не проходить прихована електропроводка, оскільки пошкодження силового кабелю при свердлінні може призвести до сумних результатів. Для цього використовуйте спеціальний безконтактний прилад, який зазвичай виготовляється у вигляді викрутки з вбудованим світлодіодом. Якщо усередині стіни є провід, лампочка дасть вам знати.

  Висновок

  Обов’язково приготуйте індивідуальні засоби захисту у вигляді захисних окулярів, рукавиць і респіратора, оскільки при свердлінні бетону утворюється пил і дрібні частинки, які можуть пошкодити очі або потрапити в дихальні шляхи.