Як самостійно зробити перегородку з гіпсокартону

Зміст

 • 1 Конструкція
 • 2 Типи
 • 3 Потрібний матеріал
 • 4 Як зробити монтаж
  • 4.1 Розмітка
  • 4.2 Напрямні профілі
  • 4.3 Стієчні профілі
  • 4.4 Різання гіпсокартону
  • 4.5 Обшивка першої сторони
  • 4.6 Укладання звукоізоляційного шару
  • 4.7 Обшивка другої сторони
 • 5 Оздоблення
 • 6 Фігурні перегородки
 • 7 Отвір дверей
 • 8 Переваги
 • 9 Поради

Якщо вам потрібно розділити кімнату або ж розмежувати її на кілька ділянок, ви можете зробити це кількома способами. По-перше, викласти цегляну стіну, але це дорого, трудомістко і до того ж вам буде потрібно спеціальний дозвіл на перепланування приміщення. А по-друге, встановити гіпсокартонну перегородку, що обійдеться вам недорого, а виглядати буде чудово. Звичайно, монтаж такої виллється в добру копійку, але і тут ви можете заощадити, зробивши всю роботу самостійно. А от як зробити перегородку з гіпсокартону ви можете дізнатися, прочитавши нашу статтю.

Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Пристрій міжкімнатних перегородки з гіпсокартону

Перегородки виконуються не тільки в суцільному вигляді, але і різної конфігурації і навіть з поличками. Робиться це для поліпшення зовнішнього вигляду перегородки. В житлових кімнатах застосовують ніші і полички з підсвічуванням і без неї, отвори і вікна, рельєфні поверхні, округлення торців і формування ліпнини будь-якої складності.

Типи

Перегородки з гіпсокартону поділяються на чотири основних типи:

 • Для швидкого і простого розмежування кімнати застосовують однорідно-несучу перегородку, що має всього один шар плит. Цей вид прекрасно підходить для невеликих приміщень, так як має малу товщину і легка вага. Профіль, як правило, використовується або CW UW завтовшки 50 мм.
 • Для підвищеного ступеня звукоізоляції роблять перегородки такого ж типу, як у першому випадку, але з подвійним шаром плит. Профіль беруть на 75 або 100 мм.
 • Для дуже високого ступеня шумопоглинання застосовують подвійну металеву конструкцію з двома шарами плит. Порожній простір заповнюють мінеральною ватою, а профілі беруть на 50 або 75 мм.
 • Для укладання сантехнічних рукавів використовують подвійну конструкцію, яка пов’язана між собою спеціальними сполучними планками, що складаються з подвійного шару плит.
 • Необхідний матеріал

  Перш ніж зробити гіпсокартонну перегородку, запасіться необхідним матеріалом. В першу чергу, вирішите, який гіпсокартон ви будете використовувати. Буває він з нормальним рівнем вологості і з підвищеним. До першого відноситься ГКЛО і ГКЛ, а до другого – ГКЛВ і ГКЛВО. Остання буква «О» означає рівень вогнестійкості, що відповідає вимогам пожежної безпеки. Один аркуш має в основному площа 3 м2, тому заздалегідь прорахуйте, скільки матеріалу вам знадобиться, тільки не забудьте помножити на два, так як обшивка буде двостороння.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Зовнішній вид листів гіпсокартону

  Для того щоб зробити конструкцію, потрібен профіль двох видів: напрямний і стієчний. ПН кріпиться на підлозі і на стелі, а ПС – вертикально на відстані 50 см один від одного. Щоб зробити розрахунок кількості профілів, вам потрібно знати висоту і довжину передбачуваної конструкції.

  Якщо ви вирішили заповнити порожнечу між листами гіпсокартону, тоді подбайте про відповідному матеріалі. Це може бути мінеральна вата, яка не деформується при вертикальному розташуванні протягом багатьох років. Також можна застосувати пінополістирол.

  Міцність споруди перегородки безпосередньо залежить і від кріпильних деталей, тому для стін і стелі купуйте дюбель-цвяхи, а для з’єднання каркаса – саморізи по металу, які повинні бути з прес-шайбою. Для того щоб на поверхні гіпсокартону не було видно кріплення, беріть для обшивки саморізи з плоскою головкою.

  Далі, придбайте шпаклівку, грунтовку і армуючу стрічку, а також декоративне покриття. Це може бути фарба, шпалери або акрилова штукатурка. Із робочих інструментів вам потрібні: дриль, шуруповерт, біти і свердла. Крім цього, спеціальний гострий ніж, рівень і ножиці по металу. І, відповідно, шпатель, рукавички і кисть.

  Як зробити монтаж

  Спеціалісти, які знають як зробити гіпсокартонну перегородку, рекомендують робити це в кілька етапів.

  Розмітка

  Розмітку для спорудження каркасу треба починати з підлогового покриття. Для цього змалюйте передбачувану перегородку лініями: спочатку позначте дві паралельні точки і з’єднати їх будь-яким оббивних шнуром. Потім, за допомогою рівня і схилу перенесіть цю вісь на стелю і стіни. Таким чином, у вас вийде одна суцільна лінія, яка є периметром.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Розмітку зазвичай починають з підлоги

  Намагайтеся робити позначки дуже скрупульозно, тому що від цього залежить якість перегородки. Не забудьте заздалегідь розмітити місце для дверного отвору, звичайно, якщо це заплановано. Також відразу позначте точки для стоєчних профілів.

  Напрямні профілі

  Спочатку наріжте напрямні профілі по заданій довжині, потім обклейте звукоізоляційної стрічки і прикріпіть по осях до стелі і підлозі. Якщо передбачений дверний отвір, залиште проміжки.

  Якщо поверхня дерев’яна – використовуйте саморізи, якщо будь-яка інша – дюбель-цвяхи. Крокове відстань повинна бути приблизно один метр, а по краю профілю – 5 див.

  Стоякові профілі

  Для початку відріжте стієчні профілі однакової довжини, що відповідає висоті стелі, але з різницею в 1 см. Це набагато полегшить фіксацію в направляючих. Далі, стійка вставляється в нижній напрямний профіль, а потім у верхній. Довжина мінімального входу повинна складати 20 мм, а міжосьовий крок – 60 див.

  У Німеччині відкрита сторона стійки повинна дивитися в монтажному напрямку, а в Америці в цьому напрямку має дивитися лише пристінний профіль. Потім зафіксуйте всі частини, що примикають до стіни дюбель-цвяхами, а всі інші елементи – саморізами, мають прес-шайбу.

  Зверніть увагу на висоту приміщення. Якщо вона перевищує 2,6 м, тоді додатково підсильте горизонтальними перемичками. Найчастіше це застосовується над дверима, тому що вона досить важка і перегородка може не витримати.

  Різання гіпсокартону

  Різати листи гіпсокартону досить легко: спеціальним ножем наноситься зріз по отчерченной лінії на 3-5 мм і натисканням рук роз’єднується, потім дорезается нижній паперовий шар. Врахуйте, що листи повинні перебувати впритул один до одного, щоб місця з’єднання не були помітні. Враховуючи різноманітність конфігурацій, різати листи доводиться як по рівній лінії, так і по вигнутій.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Різання листів гіпсокартону

  Справа в тому, що листи випускають таким чином, що по краях вони тонше, ніж у середині. Робиться це для того, щоб у місцях стику після того, як їх проломи, не було помітно швів. Виходячи з цього, не забудьте зробити тонше місце зрізу. Робиться це ножем або стругом для гіпсокартону.

  Обшивка першої сторони

  Після установки каркаса починається обшивка. Основна маса людей бажає знати, як зробити гіпсокартонну перегородку більш простим способом? Саме про це піде зараз мова. Спочатку обшивається одна сторона гіпсокартону. Як правило, товщина його повинна бути 120 мм.

  Закріплюють лист з допомогою саморізів по металу, мають довжину 25 мм Крок кріплення повинен складати 25 см, але в залежності від шарів, він може бути збільшений до 75 див. Верхній шов необхідно змістити між листами на одну довжину кроку профілю, тобто на 60 див.

  Укладання звукоізоляційного шару

  Далі, потрібно при необхідності покласти ізоляційний шар, тобто мінеральну вату. Прокладати вату потрібно щільно, щоб все пусте простір був заповнений.

  Полотно мінеральної вати ви можете розрізати і укласти в такому вигляді, але при бажанні можна розривати його на шматочки. Не забудьте надіти захисні окуляри і рукавички при роботі з таким матеріалом.

  Обшивка другої сторони

  Коли вся порожнина заповнена, можете приступати до обшивки другої сторони. Починати її необхідно з місця зсуву вертикальних швів по відношенню до першої стороні.

  Потім кріпиться половинний лист на 60 см тим же способом, як на першій стороні. Якщо ви задумали обшивку робити двошаровою, то починайте роботу з такого ж листа.

  Відео про те, як зробити перегородку з гіпсокартону:

  Оздоблення

  Після завершення конструкції зашпаклюйте стики. Для цього шпателем нанесіть розчин на кожен шов, зніміть надлишки. Після першого просихання потрібно проклеїти шви армуючою стрічкою і знову зашпаклювати. Після вторинного просихання зачистите шпаклівку наждачним папером.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Шпаклювання стиків

  Зовнішні куточки конструкції зміцнюють кутовим профілем, а потім знову шпаклюють. Внутрішні куточки також шпаклюють і обклеюють армуючої стрічкою. Перед тим як зайнятися декоративною обробкою, потрібно зашпаклювати місця стиків і все заглиблення від кріпильних деталей. Після повного просихання прогрунтуйте поверхню і можна обклеювати шпалерами або наносити фарбу.

  Фігурні перегородки

  Так як зробити перегородку з гіпсокартону можна фігурно, існує два простих методу це здійснити. Відразу треба сказати, що вам буде потрібно шаблони потрібного радіуса викривлення.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Скляна перегородка з гіпсокартону

  По-перше, це мокрий спосіб. Саме за рахунок вологості лист ГКЛ знаходить свою пластичність. Для цього його необхідно наколоти голчастим валиком з одного боку і змочити водою. Шаблон укладається на підлогу, а на нього – лист гіпсокартону, попередньо промоклий. Одну сторону необхідно закріпити спеціальної струбциною і зігнути аркуш за шаблоном, також закріпити інший край. Далі ви залишаєте гіпсокартон в такому положенні для просушування на добу.

  По-друге, є сухий спосіб, але він найбільш важкий. Для цього вам треба зробити надрізи з одного боку і ними вгору, зігнути по шаблону. Ці прорізи ретельно зашпаклюйте, таким чином вирівнявши поверхню. Після висихання шпаклівки можна встановлювати конструкцію.

  Отвір дверей

  Якщо ви робите міжкімнатну перегородку, то це передбачає розташування дверей. Найскладніше в цьому, це розрахунок розмірів перегородки. Робиться обчислення наступним чином: вимірюєте коробку дверей, довжина верхньої перемички вважається найважливішою, від неї і потрібно відштовхуватися. Наприклад, вона дорівнює 68,5 см, але враховуючи зазор на піну ширина повинна бути 71 див.

  Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Как самостоятельно сделать перегородку из гипсокартона Дверний отвір в перегородці з гіпсокартону

  Отвір з двох сторін треба обмежити вертикальними стійками. Якщо маса двері невелика, то встановлюють прості профілі, в протилежному випадку – стійку підсилюють. Висоту розраховують з того, яке підлогове покриття лежить, яка висота дверного полотна разом з коробкою, і який зазор виділяється на піну.

  Після обчислень встановлюється каркас і прихованими саморізами з’єднується з дверною коробкою. Щоб не було деформації коробки, потрібно між нею і стійкою покласти обмежують прокладки відповідної товщини. Далі дверну коробку запенивают чи кріплять будь-яким іншим способом.

  Врахуйте, що двері чіпляється до кріплення коробки. А встановлені розмірні стандарти не завжди відповідають, тому всі вимірюйте самостійно.

  Переваги

  Головними достоїнствами гіпсокартонних перегородок вважається швидкісне і легке виготовлення, мінімум сміття, ідеально рівна поверхня і відмінна вогнетривкість і шумоізоляція. Також слід відзначити низьку вартість і порівняно легкий вага перегородки, можливість дихати і міцність споруди.

  Недоліків тут, мабуть, всього два. Це влагонеустойчивость і неможливість виготовлення розсувних елементів.

  Поради

  Якщо ви все ж зважилися зробити гіпсокартонну перегородку в ванній, кухні або будь-якому іншому приміщенні з підвищеною вологістю, тоді купуйте спеціальний вологостійкий гіпсокартон, а також робіть гідроізоляційний шар.

  Монтуючи перегородку для комунікацій, слідкуйте, щоб їх не пошкодити саморізами та іншим. Роботи з гіпсокартоном проводяться в будь-який час року, але при температурі не нижче +10.