Як швидко і максимально ефективно видалити фломастер з шпалер

Діти дуже люблять малювати і у своєму творчому пориві можуть використовувати не тільки аркуші паперу. Деколи їх творчість набуває широкого розмаху. Тоді страждає все, що попадеться маленькому художнику під руку. Батьки відвернулися всього на хвилинку, і ось уже шпалери в кімнаті густо вкриті в’яззю різнокольорових дитячих каракуль. Не варто тут же падати в непритомність або думати, де знайти гроші на новий ремонт. Якщо знати, як видалити фломастер з шпалер, то ця проблема може вирішитися дуже просто.

Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Насамперед ознайомтеся з інформацією на упаковці

Що використати для виведення фломастера з шпалер

Для виведення малюнків, надісланих маркерами або фломастерами, може стати в нагоді:

  • біла бавовняна ганчірочка або ватний диск;
  • соняшникова олія;
  • спирт та інші засоби, до складу яких він входить: одеколон, денатурат і т. п.;
  • перекис водню;
  • пятновиводящим засоби, призначені для виведення слідів від маркерів або фломастерів;

    Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Універсальне засіб для видалення плям

  • зубна паста.

Необхідно відзначити, що натуральні і паперові шпалери практично неможливо врятувати незалежно від виду фломастера. Чим швидше ви приступите до відтиранню малюнків, тим простіше це буде зробити і тим вище ймовірність успіху. Для того, щоб не погіршити ситуацію, спочатку проведіть невеликий тест. Можна використовувати невеликий шматочок шпалер, що залишився після ремонту, або ділянку шпалер десь за шафою або диваном. Помалюйте на цьому шматочку фломастерами, а потім перевірте різні види розчинників. Який з них краще впорається зі своїм завданням – той і використовуйте.

Позбавляємося від слідів фломастера на водній основі

Перед тим як очистити фломастер з шпалер, слід намочити в розчині перекису водню ватяну паличку або білу бавовняну ганчірочку. Не потрібно терти занадто сильно, оскільки ви ризикуєте зіпсувати шпалери. Досить буде акуратно провести по лініях малюнка, рухаючись від центру до краю. Перекис вступить в реакцію і через деякий час малюнки зникнуть.

Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Перекис водню ефективна проти слідів від фломастера на водній основі

Крім перекису можна використовувати плямовивідник для одягу. Цей метод найкраще підійде для вінілових шпалер. Обробіть плямовивідником ділянку з дитячим малюнком, через 10-15 хвилин змийте водою.

Позбавляємося від слідів фломастера на спиртовій основі

Малюнки фломастерами або маркерами на спиртовій основі видаляти складніше. До того як очистити маркер з шпалер, опустіть в будь спиртосодержащее засіб ватяну паличку або тампон. Зверніть увагу на той факт, що це засіб обов’язково має бути прозорим. В процесі відтирання плям постарайтеся частіше міняти тампон – це дозволить уникнути розмазування фарбувального пігменту.

Також можна використовувати звичайну зубну пасту білого кольору. Нанесіть на ватний диск невелику кількість пасти, потім акуратно протріть пляму. Почекайте 2-3 хвилини і видаліть залишки пасти чистим диском.

Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Сліди від фломастерів можна видалити за допомогою зубної пасти

Добре допомагає боротися з цією проблемою свіжий лимонний сік. Перед тим як видалити маркер з шпалер, столову ложку медичного спирту необхідно змішати один до одного з лимонним соком. Занурте в отриману суміш ватяну паличку і нанесіть на шпалери, після чого протріть місце забруднення ганчірочкою. Якщо перша спроба не увінчалася успіхом – можна повторити процедуру.

Позбавляємося від слідів фломастера на масляній основі

На жаль, вивести сліди від масляного маркера практично нереально. Можна спробувати лише в тому випадку, якщо у вас вінілові шпалери. До того як прибрати маркер з шпалер, нанесіть на малюнок звичайна соняшникова олія. Після ретельної обробки пляма необхідно протерти мильною губкою і потім висушити.

Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Как быстро и максимально эффективно удалить фломастер с обоев Якщо пощастить, то соняшникову олію врятує положення

Як бути, якщо нічого не допомогло

Припустимо, ви перепробували всі можливі методи, але так і не змогли прибрати зі стін дитячі витівки. Як бути в такій ситуації? Самий радикальний і дорогий спосіб – повністю переклеїти шпалери в кімнаті. Якщо площа малюнка невелика, можна спробувати акуратно заклеїти лише цю ділянку. Для тих, хто добре вміє малювати є ще один варіант – перетворити дитячі каракулі в який-небудь гарний фантазійний малюнок. У будь-якому випадку не варто занадто сильно лаяти дитини. Потрібно постаратися пояснити йому, що малювати треба в спеціальному альбомі, а не на шпалерах.