Як швидко відмити кіптява зі стін і стелі

Страхітливий вигляд кіптяви на каміні або стінах може довго лякати неприємним виглядом своїх мешканців, тому від неї потрібно позбутися відразу, а не чекати, коли пройдуть роки, і вона ще дужче в’їсться в найвіддаленіші щілини. Після пожежі сажа і кіптява покривають ще більше площі, ніж при використанні печі або каміна, але багатьом, хто пережив ці страшні хвилини, робити нічого і їм доводиться своїми силами впоратися з цією напастю і очищати її різними народними чи хімічними засобами.

Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Зачищати від кіптяви стіни потрібно в респіраторах та захисних окулярах

Перед тим як ви приготуєтеся до такої трудомісткої і відповідальної роботи, вам потрібно підготувати весь робочий матеріал:

 • Спеціальні або звичайні миючі засоби, які продаються в будь-якому магазині.
 • Старі, непотрібні ганчірки.
 • Розчинник типу «Уайт-спірит».
 • Грунтовка.
 • Різноманітні щітки, які знадобляться для сухого чищення.
 • Спеціальні губки, просочені хімічними засобами для видалення сажі, їх знадобиться дуже багато. Продаються вони в будь-якому господарському магазині, а їх складу дозволить впоратися з кіптявою швидко і легко. Для економії після того, як верхня частина губки заб’ється сажею, її можна акуратно зрізати лезом і далі продовжувати очищати стіни і стелі.
 • Віник і совок для прибирання бруду.

Етапи процедури з очищення стін від кіптяви

Перед тим, як ви приступите до очищення стін від сажі, вам слід надіти старий і непотрібний одяг, тому як справа це дуже брудна, чорна пил буде літати всюди, потрапляючи на ваше обличчя і в дихальні органи. Не забудьте надіти респіратор, окуляри для захисту очей, рукавички і головний хустку, таким чином, ви надійно захистите себе від шкідливого впливу дрібного пилу від сажі.

Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Верхній шар сажі краще знімати віником або пилососом

Отже, ви повністю підготувалися і готові приступити до роботи, і потрібно лише дізнатися, як очистити стіни від кіптяви:

 • Під стіни постеліть папір або непотрібні газети, щоб падаюча сажа не потрапляла в маленькі тріщинки на підлозі і не забивалася там.
 • Віником або пилососом зняти верхню частину сажі, головне, її не втирати, а змітати різкими рухами, таким чином, ви не дасте їй проникнути ще глибше в поверхню.
 • Потім спеціальними хімічними губками для видалення сажі починаєте прибирати залишки сажі, для цього потрібно чистити прямими рухами, тільки в одну сторону, а не розтирати взад-вперед. Як тільки губка стане брудною, її слід замінити, для цього потрібно відрізати вже зіпсовану частину лезом або ножицями.
 • Як тільки ви приберете основну частину наслідків пожежі, ви можете прибрати з підлоги старі газети і застелити замість них поліетиленову плівку, щоб під час миття стін і стель вода з сажею не потрапили на поверхню підлоги.
 • У відро налити теплу воду, додати миючий обезжирююча засіб, добре розмішати. Для цього етапу знадобиться багато старих і непотрібних ганчірок.
 • Під час миття стін і стелі не шкодуйте ганчірки, як тільки вони приймають чорний вид, викидайте їх, замінюючи на інші чисті дрантя, також чиніть і з водою.

Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Как быстро отмыть копоть со стен и потолка Змивати сажу потрібно теплою водою з знежирюючим засобом

 • Як тільки стіна висохне, зробіть оцінку її стану, якщо вам здається, що потрібно помити її ще раз, приготуйте миючий розчин і знову беріться очищати, поки вона не стане чистою. В кінці цього етапу слід стіни і стеля помити чистою водою.
 • Якщо на стіні залишилися маленькі плями сажі їх можна прибрати розчинником. Для цього потрібно змочити ватні тампони «Уайт-спиритом» та обробити ними брудне місце до повного зникнення.
 • Після того як стіни висохнуть, ви зможете побачити результат своєї роботи і оцінити наскільки він добре виконаний.
 • Останнім завершальним етапом буде покриття грунтовкою, для цього краще купити спеціальний стійкий до різноманітних плям грунт-герметик.
 • Тільки після всіх цих пророблених робіт можна приступати до ремонту і фарбування поверхні, де раніше розташовувалася сажа і кіптява.

Тепер ви знаєте, як відмити стіни від кіптяви і впоратися з жахливими і неприємними наслідками від такої сильної стихії, як вогонь. Звичайно, для найкращого результату доведеться докласти багато зусиль, але зате після вдало виконаної роботи ви зможете оцінити свої сили і приступити до нового ремонту постраждалого у пожежі приміщення.