Як швидко видалити плями з шпалер

У квартирах або приватних будинках із шпалерами на стінах дуже часто виникає таке неприємне явище як плями, особливо якщо в будинку є маленькі діти. Це неприємне явище потребує термінової очистки, в іншому випадку пляма починає накопичувати пил і стає все більш помітним і трудновыводимым. При появі забруднення не потрібно засмучуватися чи панікувати, є безліч методів, як швидко вивести плями з шпалер в домашніх умовах.

Как быстро удалить пятна с обоев Как быстро удалить пятна с обоев Как быстро удалить пятна с обоев

Далі содовий гель наносять на шматочок м’якої бавовняної тканини і без зусиль протирають забруднену поверхню. Після видалення плями залишки гелю витирають сухою ганчіркою.

Свіжу пляму можна видалити… свіжим хлібом. Цей метод добре знайомий нашим дідусям і бабусям, але не втратив актуальності і тепер. Шматочок хліба розміром з пляма притуліть до поверхні і потримайте 5-6 секунд.

При необхідності повторіть кілька разів, щоразу змінюючи шматочок хліба. Товщина хлібного шматка повинна бути не менше 1 див.

Порівняно нещодавно в побуті з’явився метод виведення плям за допомогою праски і туалетного паперу, однак, він більше застосуємо до свіжих плям і малоефективний при усуненні застарілих забруднень. До забрудненої поверхні прикладають серветку або звичайну туалетний папір, потім пропрасовують кілька разів злегка нагрітою праскою.

Как быстро удалить пятна с обоев Как быстро удалить пятна с обоев

Під впливом високої температури жир вбирається в більш м’яку папір і практично не залишає слідів. Важливо не виставляти дуже високу температуру на прасці, оскільки можна порушити структуру шпалерного клею і покриття відстане від стіни.

Корисні поради

Якщо у вас на кухні настінне покриття має тонку паперову основу з тисненим малюнком, то намагайтеся застосовувати мокрі методи очищення максимально обережно. В таких випадках при нанесенні рідких речовин краще не терти поверхню, а обходитися методом промочування, оскільки тиснений папір сильно розмокає і можна пошкодити малюнок.

Якщо на шпалерах використовується малюнок з нанесенням різних фарб, то намагайтеся за можливості уникати мокрих методів очищення, які при рясному змочуванні на низькоякісних шпалерах можуть розчинити фарбу, що в підсумку призводить до плачевних результатів.

При використанні праски слідкуйте за температурою і не допускайте сильного перегріву. Використовуючи серветки для промокання поверхні, необхідно працювати максимально обережно, і якщо серветка прилипла до покриттю, то не відривайте її силою, а змочіть водою. Таке відбувається, якщо температура праски занадто висока або ви дуже довго пригладжували серветку до поверхні.

Використовуючи ці поради, можна продовжити життя своїх шпалер і дочекатися чергового ремонту в квартирі з чистими стінами.