Як своїми руками зробити монтаж труб з поліпропілену?

 
 Как своими руками произвести монтаж труб из полипропилена?

Для того, щоб зібрати своїми руками водопровід, необхідно вивчити особливості монтажу труб з поліпропілену і, звичайно технологію складання, яка включає зварювання відрізів труб, а також кріплення з водопровідними елементами і стінами. Різати труби слід за допомогою спеціальних ножиць, а ось зварювання варто виконувати апаратом, який містить ряд насадок для певного діаметра труб.

 

Приступаючи до роботи необхідно визначитися з діаметром труб, так у разі, коли довжина водопроводу менше 10 м, то труби краще використовувати діаметром 20 мм Необхідно враховувати наявність стояка, у разі якщо він присутній, діаметр труби повинен бути не менше 32 мм При довжині водопровідної лінії менше 30 м – труба 25 мм, і довжиною до 30 м – труба 32 мм.
Перед тим як виконати монтаж стоїть на стінах позначити схему розводки труб для подачі гарячої та холодної води. Це необхідно для того, щоб наочно було видно місця, де труби можуть перетнутися і, відповідно, перешкодити один одному. У місцях, де лінії перетнуться спеціальним символом треба відзначити, що будуть використані скоси або огинають відрізки труб. Таким чином, стане відомо, скільки знадобитися додаткових матеріалів у вигляді куточків, фітингів та спеціальних труб.

Дуже важливо пам’ятати, що гаряче водопостачання вимагає додаткового армування труб, наприклад, можна використовувати поліпропіленові труби зі скловолокном або алюмінієм. Для холодного водопостачання достатньо придбати труби з поліпропілену без додаткового армування.

Труби з’єднуються зварюванням, яка виробляється з допомогою муфт. Якщо відбувається перетин прямих ділянок перпендикулярних один одному, то на одному з них слід застосувати дугове трубу, звану обвід.
Якщо на стояках необхідно відвести лінії на поверх слід використовувати трійники. А якщо слідом йде перехід на трубу з меншим діаметром, то застосовується муфта-перехідник, за допомогою якої трійник зварюється, а вже потім зварюється сама муфта.

Щоб закрити водопровід слід використовувати спеціальні заглушки. Їх також можна застосовувати у випадку, якщо робиться колекторна розводка водопроводу і необхідно закрити зайві виходи.

При перехресному з’єднанні труб використовуються хрестовини. Вони бувають різних діаметрів і розмірів, тому заздалегідь слід на схемі прояснити, які фітинги знадобляться в конкретному випадку.

За приєднання трубопроводу, виконаного з поліпропіленових труб, до сантехніці слід скористатися перехідниками, які будуть мати різьбові з’єднання. Головне не забувати про те, що безпосередньо між перехідником і шлангом необхідно приєднати кульовий кран, для того, щоб під час обслуговування можна було перекрити воду. Кульові крани встановлюються на кожній лінії, що відходить від колектора, це необхідно в тому випадку, якщо проводиться колекторна розводка труб.

Труби повинні бути зафіксовані уздовж стін, як правило, фіксація здійснюється за допомогою кріплення з кліпсами. Кліпси розташовуються в місцях, де формуються кутові з’єднання. Розташування труб один під одним вимагає використання подвійних кліпс.

Стояки, розташовані уздовж стіни, фіксуються за допомогою металевих хомутів, які мають в наявності подвійні прокладки. Даний вид хомута огинає всі сторони труби і утворює цілісне кільце, яке в наслідок слід закрутити болтом із гайкою.

І, звичайно, не варто забувати про те, що поліпропіленові праці під впливом гарячої води трохи збільшуються, а значить, варто дати їм місце для того, щоб не відбулася деформація ділянки.

Свіжі матеріали:

  • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
  • Ідеальні мийки з штучного каменю
  • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
  • Як вибрати генератор для дому
  • Правила вибору плитки для кухні