Як відлякати змій з дачної ділянки: хімічні отрути, народні засоби, прилади-відлякувачі і саморобні пастки

Розглянемо, як відлякати змій з дачної ділянки, що приваблює їх на територію людей, чого вони найбільше бояться. Такі знання допоможуть підібрати найбільш ефективний засіб, здатний захистити людину від укусу рептилій. У статті перераховані найбільш популярні хімічні склади і народні способи боротьби, дані фахові поради, які можуть ефективно захистити від небезпечного вторгнення.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Змії на ділянці – це небезпечно
Джерело vasha-teplitsa.ru

Причини появи змій на дачних ділянках

Останнім часом людина постійно вторгається в природне середовище існування флори і фауни: освоюються нові ділянки, через що ламаються звичні екосистеми. Це стає причиною того, що дикі тварини постійно втручаються в житловий простір. Поруч виявляється їжа, яку не треба добувати. Змії живляться гризунами та комахами, яйцями птахів. Всім ці рясніє будь подвір’я. Якщо господарі його не піклуються про контроль чисельності гризунів, якщо на території є курник або голубник, можна чекати навали непроханих гостей.

Змії люблять селитися в компостних ямах, в купах скиданого сміття, в кущах зарослого чагарнику. Коли ділянки занедбані, створюються ідеальні умови для їх розмноження. Якщо господарі регулярно прибирають свою територію, косять високу траву, стежать за станом кущів, зміям ніде буде ховатися від променів палючого сонця. Їх вони сильно бояться. Відлякає рептилій постійний шум, вібрації, які створює газонокосарка.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Купи сміття на ділянці – краще укриття для змій
Джерело ogurcy-v-teplice.com

Ще одне джерело потенційної небезпеки – близьке сусідство з неосвоєною територією (з лісом, зі степовим полем, з покинутих власниками котеджів). Тут потрібно досконально знати, як боротися зі зміями на дачній ділянці, які засоби для цього краще всього використовувати. Подібне розташування житла обіцяє чимало клопоту, тому так важливо бути постійно у всеозброєнні.

Рідко, але трапляється, коли змії завозяться на ділянку разом з будівельними матеріалами. Важко доводиться власникам ділянок, біля яких відбувається освоєння нових горизонтів. У цьому випадку рептилії рятуються, перебираючись з небезпечної зони в місця більш тихі, віддалені від будівництва. Вирішуючи питання про те, як вивести змій з дачної ділянки, важливо з’ясувати, чого вони найбільше бояться. Це допоможе зорієнтуватися і вибрати найбільш підходящий засіб.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Їжак – головний ворог змій
Джерело petlike.me

Головний ворог повзучих – їжаки. Підгодовуючи їх, можна не боятися укусу рептилій. У стародавні часи В Угорщині жителі сіл виставляли по периметру своїх ділянок миски з пивом або вином. Виявляється, такі напої єжи люблять навіть більше, ніж молоко. Тварина, перебуваючи під градусом, перетворюється на справжнього хижака, здатного невтомно боротися з повзучими гадами. Міф це чи правда, сказати складно, поки не спробуєш.

Вчені давно з’ясували, чого конкретно бояться змії. Найбільше їх, виявляється, відлякують різкі запахи (і хімічні, і природні), а також сильний шум. Саме тому, якщо часто працюють газонокосарки або генератори, боятися вторгнення не варто. Кращий засіб від змій на ділянці – гучна музика, гучні людські голоси. Повісьте на гілки дерев дзвіночки, при кожному подуві вітру вони почнуть створювати передзвін, який точно відлякає змій від обжитій території.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Дзвіночки, співаючі від вітру, відлякають змій
Джерело i-exc.ccm2.net

Полюють на змій і домашні тварини. Кішки і собаки здатні вбити рептилію, але тільки в тому випадку, якщо вони володіють великою силою й великою масою тіла. Перш, ніж допускати подібні змагання, потрібно зважити і реально оцінити сили двох сторін. Проти великої отруйної гадюки не можна виставляти маленького домашнього вихованця, який звик жити на м’якій подушці.

Більш дієві способи боротьби

Не кожен знає, як прогнати змій з дачної ділянки, тому для вирішення подібної проблеми багато воліють залучати спеціальні служби. Але викликати кожен раз на будинок герпетолога для відлову однієї змії – справа не легка. Не завжди такий візит здатний раз і назавжди позбавити від повзучих гадів: виловили одну, наступна змія може приповзти з лісу через день, два, тиждень. Допомагає професійна чистка ділянки і прилеглої до нього території. Коштують такі роботи дорого, зате вкладені кошти сповна окупаються спокоєм за здоров’я членів сім’ї.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Герпетологи – фахівці, здатні допомогти в боротьбі зі зміями
Джерело pixanews.com

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з найпопулярнішими в Підмосков’ї ділянками для будівництва заміського будинку. У фільтрах можна виставити бажаний напрям, наявність газу, води, електрики та інших комунікацій.

Розповісти, як захистити ділянку від змій, можуть виробники приладів-відлякувачів. У продажу є різні моделі, але дія у всіх одне: пристрої виробляють шум, вібрацію або ультразвук. Встановлюються вони в місцях можливого поселення злей (біля компостних ям, звалених дощок, сміттєвих куп).

Знайти відповідний прилад буде неважко, якщо знати, кого конкретно відлякувати. Наприклад, гадюка ультразвуку не боїться, зате вона відповзає, коли відчуває на своєму шляху сильні вібрації. Для того щоб користуватися приладами-отпугователями, потрібно знати, який вид змій живе по сусідству, яка модель приладу підходить для досягнення наявних цілей.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Прилади-отпугователи в боротьбі з повзучими
Джерело images.kz.prom.st

Саморобні засоби огорожі і спеціальні пастки

Фізичний вплив у боротьбі з холоднокровними рептиліями найбільш ефективно. Найпростіше захиститися від небажаного вторгнення – збудувати паркан по периметру ділянки. Найкраще для його створення підходить сітка, сплетена з металевої оцинкованої сталі. Розмір комірки не повинен перевищувати 6 мм. Змія не зможе переповзти, якщо висота огорожі складає більш 80 див. Для виключення утворення доступних щілин доцільно закопати нижню частину огорожі в землю на глибину 15 див.

Стовпи для натяжки сітки при цьому повинні перебувати з внутрішньої сторони огорожі. Тоді змія не зможе використовувати стовпи для подолання виросли перед ним перешкодою. У будь-якого паркану обов’язково є ворота. Вони найвразливіше місце огорожі. Важливо стежити за тим, щоб вони були постійно закриті, що їх конструкція не має щілини, що з зовнішньої сторони немає ніяких сторонніх предметів. Потрібно постійно косити навколо периметра огорожі траву.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Сітчаста огорожа – кращий засіб захисту
Джерело getfencingunlimited.com

На нашому сайті Ви можете знайти контакти будівельних компаній, які спеціалізуються на продажу земельних ділянок. Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «Малоповерхова Країна».

Той, хто близько знайомий з повадками тварин, знає, як боротися зі зміями на ділянці при допомозі саморобних пасток. Є серед них моделі, які не вбивають повзучих, а лише позбавляють їх можливості пересуватися. Одну з них можна зробити самому, купивши в будівельному магазині двосторонню клейову папір і взявши шматок фанери або прямий дошки.

Папір однією стороною наклеюється на тверду основу, пастка встановлюється вздовж місця, де була помічена рептилія. Вона, знову проповзаючи по второваною стежкою, обов’язково прилипне. Такий спосіб упіймання підходить тим, хто не боїться тісного спілкування з гадюками. Адже після з живою змією доведеться вступати в контакт, виносити її за межі ділянки. Звільнити її можна буде, якщо налити на тіло рослинне масло. Як відреагує звільнене тварина, проста людина не знає. Тому цей спосіб боротьби не всім підходить.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Липучки для ловлі змій
Джерело www.americanpestsupplies.com

Є в продажу готові пастки. Зазвичай вони мають великі розміри. Продаються у вигляді килимків або доріжок. За допомогою них можна ловити не тільки змій, але і щурів. Для цього основу необхідно згорнути в трубочку, покласти всередину приманку. Тварина, забравшись всередину, обов’язково застрягне.

Пастка «Catchmaster 402 Baited Rat, Mouse and Snake Glue Traps Professional Strength» зроблена з картону і дуже клейкого клею. Вона підходить тільки для лову невеликих рептилій, вага яких не перевищує 2 кг. Ставити її навмання, марно, спочатку необхідно поспостерігати і дізнатися основні шляхи пересування об’єкта. В якості приманки згодиться один великий коник.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Готові пастки від виробника
Джерело e3.365dm.com

Інша пастка «Humane Snake Trap by Snake Trap» виглядає більш солідно. Її основа виконана з пластику. Всередині неї розташовується міцно прикріплена липка стрічка. Пристосування має закриту форму, тому кішка або собака всередину нього не залізе. Це перевага. Недолік – висока ціна. Багато покупці відзначають, що придбати кілька таких пасток буде дорогувато, простіше розкидати по ділянці дешеві липкі стрічки, призначені для лову мишей. Вийде одразу вбити двох зайців: і гада зловити, заощадити.

Відео опис

У відео показано, як можна зробити пастку для змій:

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дренаж навколо будинку – основи технології.

Хімічні препарати

Вже розуміючи, чого бояться змії на дачній ділянці, неважко знайти отрути, розроблені спеціально для холоднокровних рептилій. Є у цього способу боротьби свої плюси і мінуси. Репеленти знаходяться у вільному продажу. Асортимент їх великий, цим ускладнюється вибір конкретного засобу. Вирішувати проблему потрібно, уважно вивчивши інструкції кожного препарату.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Хімічні репеленти, ефективні в боротьбі зі зміями
Джерело vrednet.ru

Так, наприклад, «Dr. T’s 4-Pound Nature Products Snake Repelling Granules» здатний відштовхнути тільки гримучих змій, проти інших видів він марний. Склад суміші гранично простий. У ньому міститься 7% нафталін і 28% сірка. Одного пакету вистачає на обробку двох гектарів землі. Виробник замовчує, що досягти очікуваного результату можна, якщо засіб потрапить безпосередньо на чутливі рецептори змії. Простіше кажучи, вона повинна примудритися проповзти по розсипаним гранулам. Отже, розсіювання їх потрібно виробляти дуже щільно.

Будь-який, навіть самий невеликий дощик, здатний повністю нейтралізувати хімікат, тому доводиться знову і знову виробляти обробку ділянки. Фахівці не радять розкидати гранули порошку біля виявлених зміїних нір. Від цього гад виявиться замкненим і не покине будинок до своєї смерті. Собачники визнають, що домашнім тваринам даний хімікат пошкодити не може, але якщо його спробують на смак діти, вони обов’язково потруяться. Тому це потрібно враховувати, вибираючи такий спосіб боротьби зі зміями.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Кошти від виробників для відлякування змій
Джерело i.ebayimg.com

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про дизайн двору приватного будинку.

Високий рейтинг серед покупців має засіб «Havahart 6400 Snake Shield Snake Repellent» В його складі є сірка, немає нафталіну, замість них додані ароматичні масла. В інструкції зазначено, що препарат потрібно насипати навколо місць, де були помічені змії, тонкою смужкою. Ніякого неприємного запаху при цьому не виникає, ледь різниться лише штучний аромат лісу. Це, напевно, плюс. Мінус – відсутність вказівки на маркуванні, проти яких видів змій діє порошок. У 90% відгуках міститься інформація про ефективність кошти, але фахівці, враховуючи його складу, не можуть дати позитивний висновок.

Той, хто з об’єктивних причин не може використовувати хімікати, цікавиться, як відлякати змій з дачної ділянки народними засобами. Існують натуральні репеленти, здатні продемонструвати високу ефективність. Змії бояться запаху сечі лисиці, їм не подобається дим від копчення, проти них можна пробувати розпорошувати спреї на основі перцю. Деякі дачники вдало використовують котячий наповнювач для туалету, в який попередньо була додана суміш нафталіну.

Как отпугнуть змей с дачного участка: химические яды, народные средства, приборы-отпугиватели и самодельные ловушки
Змії бояться запаху нафталіну
Джерело www.99.co

Наскільки дієвими є такі засоби боротьби, говорити важко. Вчені, що вивчають звички змій, стверджують, що сенсорна система рептилій відрізняється від органів нюху інших тварин. Вони відчувають запахи за допомогою свого роздвоєного язика. На відстані повзучі гади запахів не відчувають. Вони можуть відлякати їх, якщо ті спробують отруйну суміш мовою. Саме тому вчені не радять купувати універсальні хімічні склади, виробники яких стверджують, що вони ефективно відлякують всіх комах: щурів і змій.

Поки з застереженням найбільш ефективним вважаються репеленти, в яких є два інгредієнта: нафталін та сірка. Багато готові препарати мають саме такий склад. Вони проходять сертифікацію, отримують гослицензии. Але по суті, можна самим приготувати суміш, змішавши 7% нафталін і 28% сірку.

Відео опис

У відео розповідається, як прогнати змій зі свого дачного ділянки:

Вона розсипається по ділянці, має неприємний стійкий запах, змивається дощем. Той, хто шукає відповідь на питання, як прогнати змій з дачної ділянки, народні засоби подібного типу може використовувати. Але якщо гранули потраплять в рот домашньому вихованцеві або дитині, це погано закінчиться. Тому використовувати агресивні препарати можна там, де ділянку ще тільки освоюється і проходить благоустрій.

Іншим можна порадити розсадити вздовж паркану часник, розсипати по периметру ділянки гірчичний порошок, кульки нафталіну і сірки розсипати біля компостної купи або в зруйнованому пташиному гнізді, встановити залізні вертушки на землю (їх лопаті будуть крутитися від вітру, передавати вібрації і відлякувати повзучих гостей).

Це може бути цікаво! У статті за наступним посиланням читайте про альтанки з дерева.

Коротко про головне

Існує кілька способів боротьби зі зміями, заповзають на дачну ділянку. Можна ставити прилади-відлякувачі, розставляти пастки, розприскувати хімікати, садити часник, викликати фахівців і перекладати вирішення проблеми на їхні плечі. Але якщо не прибирати причини небажаного вторгнення, всі дії виявляться безглуздими.

Оцінок 0