Як в цегляній стіні зробити отвір

Зміст

 • 1 Яка буває кладка
 • 2 Починаємо вирізати отвір
  • 2.1 Отвір в перегородці
  • 2.2 Отвір в несучій стіні з цегляною кладкою
 • 3 Поради
 • 4 Висновок

Незважаючи на відому приказку, яка говорить «ламати — не будувати», над питанням про те, як зробити отвір в цегляній стіні, потрібно гарненько задуматися. Вибити цегли з кладки, в принципі, може кожен, але існує ряд правил, які потрібно дотримуватися до і після того, як зробите отвір. Ви ж не хочете, щоб згодом на стіні утворилася тріщина або верхня кладка затиснула дверну коробку.

Как в кирпичной стене сделать проём Как в кирпичной стене сделать проём Как в кирпичной стене сделать проём Отвір в стіні зазвичай робиться з використанням перфоратора

Насамперед, виміряйте вашу двері або вікно. Далі, потрібно буде зробити розмітку на стіні. При цьому не забудьте додати до ширини дверної коробки ще близько 5 см. Не забувайте, що дверна коробка після установки буде задуватися монтажною піною, що надає фіксацію і додаткове утеплення. Вибийте спочатку цементну штукатурку, зніміть плінтуси, якщо вони є. Вони можуть бути на цементній основі — їх чіпати не потрібно, вони зіб’ються з останнім поруч цегляної кладки.

Ви вибиваєте отвір у перегородці або це полунесущая або несуча стіна, він робиться у формі літери «Т». Робиться це для того, щоб ви могли вгорі вставити поперечину, яка буде утримувати верхню цегляну кладку. Якщо у вас перегородка, то поперечиною може бути звичайна дерев’яна дошка, товщина якої від 50 мм і вище. Якщо ж у вас несуча або полунесущая стіна, то, як розумієте, тут потрібна буде куди більш міцний матеріал. Так, його роль може зіграти залізобетонна балка.

Отвір у перегородці

Припустимо, у вас перегородка. Товщина такої цегляної кладки зазвичай становить або півцеглини, або чверть. Мати справу з перегородками легше. Якщо вам потрібно зробити кілька отворів, то почніть, мабуть, саме з перегородок, оскільки ви отримаєте хороший досвід, щоб потім розбирати більш складні несучі стіни.

Зробивши розмітку, пройдіться болгаркою, на яку встановіть диск з алмазним напиленням з діаметром не нижче 200 мм. В ідеалі він повинен мати діаметр до 250 мм Для цього вам знадобиться більш потужна кутова шліфувальна машина. Якщо перед вами стоїть завдання вибити отвір точних розмірів, то болгаркою доведеться пройтися і по горизонтальній лінії.

У підсумку ви отримаєте невеликі розрізи, службовці окантовкою майбутнього отвору. Ідеальним варіантом було б, якби ви змогли болгаркою повністю розрізати цегла. Але таке трапляється рідко. Щоб вибити перший камінь, вам буде потрібно застосувати перфоратор, насадкою якого буде корончатая фреза. Зробіть кілька отворів по швах цегли. Вибийте таким способом ще кілька штук, після чого беріть в руки зубило і молоток. Цими інструментами подальший демонтаж перегородки буде проходити значно легше.

Якщо у вас немає насадки «корончатая фреза» для перфоратора, то можете використовувати свердло великого діаметру, проробляючи отвори по шву цегли. Далі, зробіть кілька отворів в цеглі, після чого вибивайте його за допомогою молотка і зубила.

Как в кирпичной стене сделать проём Как в кирпичной стене сделать проём Для отворів по шву цегли можна використовувати велике свердло

Після того як зробите отвір під перегородку, вставте туди дерев’яну дошку товщиною від 50 мм і залийте намертво цементним розчином. Люфт категорично забороняється! Якщо ж ви не приділите увагу майбутньої перекладині, то це вийде боком: незабаром по стіні піде тріщина, яка переросте і може затиснути дверну коробку.

Отвір у несучій стіні з цегляною кладкою

Кращим варіантом поперечини для отвору в несучій стіні буде двосторонній швелер. Крім того, потрібні будуть вертикальні стійки, якими можуть бути куточки 50*50 мм або профільна труба 20*40 мм, Для стяжки таких стійок потрібно металева смуга.

Спочатку зробіть розмітку на стіні, потім зробіть з ним надрізи, використовуючи все ту ж болгарку. Приготуйтеся добряче попотіти, адже якщо у вас колодцевая кладка, а вона напевно саме така, то доведеться вибивати стіну, товщина якої досягає 2-3 цегли з обох сторін від «колодязя». Вибийте тільки частину стіни вгорі так, щоб ви змогли встановити ригель. Вставте потім швелер хоча б з однієї сторони, а під нього встановіть куточок або профільну трубу.

ВАЖЛИВО! Тільки після того, як ви встановите одну сторону швелера з вертикальною стійкою, можна буде продовжувати вибивати цегельну кладку зі стіни.

Недбалість у цій справі може призвести до травм працюючих на об’єкті людей, аж до летальних наслідків.

Как в кирпичной стене сделать проём Как в кирпичной стене сделать проём Щоб уникнути летальних наслідків дотримуйтеся техніки безпеки

Поради

 • Постарайтеся спочатку вибити стіну в тому місці, де буде перемичка, після чого встановіть туди поперечину і залийте цементним розчином. Буде потрібно близько тижня, а то й двох, щоб цементний розчин остаточно зафіксував поперечину. Після цього можна буде виймати залишилася цегляну кладку і доробляти отвір.
 • Половинки цеглин у разі ложковой кладки, що заважають встановити двері в дверний отвір, повинні вибиватися перфоратором. Орудувати цим інструментом потрібно так, щоб насадка перфоратора була перпендикуляром до стіни. Забороняється заходити в дверний проріз і вибивати половинки перфоратором, направляючи ударну хвилю зверху вниз. Це може призвести до поганих наслідків (поперечина може не витримати такого навантаження).
 • Цегла, половинки яких стирчать в дверному отворі, можна вибити і повністю. Але перед установкою двері не забудьте залити в стіну половинки цеглин, щоб вирівняти бічні сторони.
 • Ці ж половинки можна перерізати за допомогою болгарки з двох сторін.
 • Висновок

  Ми постаралися розповісти вам докладно, як прорізати отвір у цегляній стіні. Якщо у вас ще залишаються якісь питання, то задавайте їх у коментарях до цієї статті.