Як вибрати і встановити поліпропіленові труби для опалення

 
 Как выбрать и установить полипропиленовые трубы для отопления

В сучасних опалювальних системах вже практично не використовують старі, металеві труби. На зміну їм прийшли полімерні аналоги, серед яких міцні поліпропіленові труби. Подібна популярність невипадкова і пояснюється цілим рядом переваг. Стоять труби недорого і володіють поліпшеними технічними характеристиками. Матеріал практично не зношується і не боїться вологи. Про те, як підібрати і монтувати поліпропіленові труби, далі поговоримо більш докладно.

Різновиди та особливості поліпропіленових труб

Спочатку виробники випускали стандартні поліпропіленові труби, які не відрізнялися високою міцністю і не годилися для систем опалення. Головний недолік матеріалу в тому, що під впливом тиску і перепадів температур, труби могли деформуватися.

На сьогоднішній день ця проблема повністю усунена, а самі труби посилили з допомогою армування, щоб матеріал витримував великі навантаження. Така модернізація дала відмінні результати, тому матеріал вважається одним з кращих для монтажу систем опалення.

Враховуючи постійно зростаючий попит, виробники випускають кілька категорій труб, є:

 • Алюмінієві труби, у виробництві яких використовують алюмінієву фольгу і пропілен. Розташований алюміній всередині, або зовні труб, і захищає їх від можливих деформацій.
 • Скловолоконні труби, в яких поліпропілен з’єднують зі скловолокном. Такі труби відрізняються міцністю, не розшаровуються і служать довше.

Перед монтажем алюмінієвих труб, місця їх з’єднання потрібно зачищати, щоб у процесі експлуатації вони не сіклися. Скловолоконні аналоги можна монтувати відразу, без попередньої підготовки.

При покупці труб важливо враховувати особливості їх виробництва і марку. Краще купувати продукцію від відомих виробників, щоб захистити себе від неякісних підробок.

Важливо: Труби з ПВХ та поліетилену не підходять для монтажу систем опалення. Їх можна використовувати тільки для проведення каналізації та підключення холодного водопостачання. Для системи опалення використовують труби з поліпропілену, різного діаметра.

Переваги поліпропіленових труб

Перед тим як купити поліпропіленові труби, варто вивчити їх особливості:

 • Стійко переносять високий тиск до 6 атмосфер.
 • Не бояться високих температур, деякі труби витримують понад 100 градусів.
 • Не іржавіють і не бояться вологості. Таким трубах не страшна корозія.
 • Підтримують оптимальну температуру і не перегріваються.
 • Прослужать не один рік і мають тривалі терміни експлуатації.

Але для монтажу системи необхідно підібрати відповідну запірну арматуру та фурнітуру, від якої залежить довговічність і безпеку експлуатації будь-якого трубопроводу.

Монтаж системи опалення

Не обов’язково запрошувати фахівців, щоб провести в квартирі систему опалення. Але потрібно дотримуватися певних правил, щоб правильно встановити і підключити труби.

Спочатку складають проект і вибирають тип опалювальної системи, яка впорається з поставленими завданнями. Вибір типу системи залежить від особливостей приміщення, його габаритів.

Потім проект погоджують з державними інстанціями, після чого можна приступати до монтажу. Необхідно демонтувати старі радіатори та труби і прокласти нові, дотримуючись раніше узгодженого проекту.

Після закінчення складання труб і підключення до них радіаторів, система тестується. Якщо монтаж здійснюється в багатоквартирних будинках, потрібно попередити сусідів.

 

 

 

 

Свіжі матеріали:

 • Скинали перетворює інтер’єр кухні на 100 %
 • Ідеальні мийки з штучного каменю
 • Алюмінієві профілі під світлодіодну стрічку: різновиди та особливості
 • Як вибрати генератор для дому
 • Правила вибору плитки для кухні